Minifutball Eb: utolsó pillanatban kaptunk ki a szerbektől

2016.08.24. 19:38
Harmadik csoportmérkőzésén kikapott a magyar válogatott Szerbiától a Székesfehérváron zajló minifutball Európa-bajnokságon, ám így is továbbjutott a legjobb tizenhat közé.

Miután Szlovéniát 1–0-ra, Törökországot 4–2-re legyőzte a csoportban az első két mérkőzésen a magyar csapat, a záró fordulóban már egy döntetlen is elég lett volna a mieinknek Szerbia ellen, hogy a kvartett élén végezzenek.

A keddi, törökök elleni összecsapáshoz képest jóval alacsonyabb iramban kezdődött az összecsapás, ez annak volt köszönhető, hogy labdavesztést követően mindkét fél azonnal visszazárt a saját térfelére, így nem maradt igazán terület gyors támadásokat vezetni. Varga Csaba révén azért egy kapufáig eljutott Reveland Zoltán együttese, de más jelentős eseményt nem jegyezhettünk fel.

A második játékrészben jött a hideg zuhany, a defenzív szerbeknek sikerült elaltatni a magyar csapatot, ám miután létszükséglet volt számára a három pont megszerzése, egy idő után letámadásával megbénította a mieink játékát. Gvozdenovics vezetést is szerzett déli szomszédainknak, amit a meccs hajrájában még Varga Csaba egy szép hátrahúzos góllal kiegyenlített. A vészkapussal támadó szerbek aztán a 40. percben Ristanovics révén mégis eldöntötték a három pont sorsát.

Mivel a szlovének 4–1-re legyőzték a törököket, megszerezték a csoportelsőséget is. Így a magyar válogatott a második helyen ment tovább a kvartettből.

MINIFUTBALL EURÓPA-BAJNOKSÁG
A-CSOPORT

Magyarország–Szerbia 1–2 (0–0). G: Varga Cs. (38.), ill. Gvozdenovics (31.), Risztanovics (40.)

Sikur Lajos, Spandler Mátyás.
Védők:Fekete Róbert, Gál József, Jenei Ottó, Sipos Adrián, Somogyi Szabolcs.
Támadók:Csernai Gábor, Héger Attila, Horváth Zsolt, Nagy Attila, Poncok Csaba, Szabó Zsolt, Szűcs Richárd, Varga Csaba.
Szövetségi kapitány:Reveland Zoltán
*Minden csoportból az első két helyezett jut tovább a legjobb 16 közé.