Futsal: 24.6 másodpercen múlt a válogatott bravúrgyőzelme

2017.03.29. 22:08
Remekül játszott a magyar válogatott (Forrás: Twitter/MLSZ)
Felkészülési mérkőzésen a magyar futsalválogatott 1–1-es döntetlent játszott Japánnal Kecskeméten.

A magyar futsalválogatott javában készül a 2018-as Európa-bajnokság selejtezőjére, amelyet a mieink csoportjának Bakiban rendeznek meg április 8-tól. A házigazda Azerbajdzsán mellett Albánia és Bosznia-Hercegovina lesz Sito Rivera szövetségi kapitány csapatának ellenfele.

A felkészülés részeként szerdán a világranglistán 16. Japánnal – a mieink a 31. helyen állnak – mérte össze tudását a csapat Kecskeméten, de Dróth Zoltán nélkül, akit a kazah Kajrat Almati nem engedett el a felkészülési időszakra.

Az első félidőben megszerezte a vezetést a magyar válogatott, Klacsák Bence volt eredményes: a 2. percben kihasználta a japán kapus hibáját, és közelről a kapuba rúgta a labdát.

A második félidőben nagyon nyomtak az ázsiaiak, az utolsó percekre a kapusukat is lehozták. Először csak kapufáig jutottak, de 24.6 másodperccel (!) a vége előtt egyenlítettek…

Az 1–1 így is értékes eredménynek számít. Március 31-én ismét Japán az ellenfél, ugyancsak Kecskeméten.

„A játékunk iramával, gyorsaságával elégedett vagyok, ebből a szempontból az elmúlt időszakban ez volt a legjobb teljesítményünk – értékelt Sito Rivera szövetségi kapitány az mlsz.hu-nak. – A védekezésünk is kiválóan működött, támadásban azonban javulnunk kell az Eb-selejtezőkig. Dróth Zoltán személyében egy nagyon fontos játékosunk hiányzott, ezért bízhatunk benne, hogy vele előre tudunk majd lépni ebben a játékelemben is.”