Sokáig reménykedhettünk, de Belgium a negyeddöntős

2016.06.26. 20:32
Király Gábor egyik nagy bravúrja (Fotó: Hegedüs Gábor)
A magyar labdarúgó-válogatott élvezetes, sokáig nyílt mérkőzésen 4–0-s vereséget szenvedett Belgiumtól a franciaországi Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében.

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG
NYOLCADDÖNTŐ
MAGYARORSZÁG–Belgium 0–4 (0–1)
Toulouse, Stadium Municipal, 38 921 néző. Vezette: Mazsics (szerb)
MAGYARORSZÁG: Király – Lang, Juhász R. (Böde, 79.), Guzmics, Kádár – Nagy Á. – Lovrencsics, Gera Z. (Elek Á., a szünetben), Pintér Á. (Nikolics, 75.), Dzsudzsák – Szalai Á. Szövetségi kapitány: Bernd Storck
BELGIUM: Courtois – Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen – Nainggolan, Witsel – Mertens (Carrasco, 70.), De Bruyne, E. Hazard (Fellaini, 81.) – R. Lukaku (Batshuayi, 76.). Szövetségi kapitány: Marc Wilmots
Gólszerző: Alderweireld (10.), Batshuayi (78.), E. Hazard (80.), Carrasco (91.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

KORÁBBAN
Franciaország–Írország 2–1
Németország–Szlovákia 3–0

Nagy veszteség érte a magyar válogatottat, amikor még el sem kezdődött a mérkőzés. Kleinheisler László a bemelegítés közben megsérült, Pintér Ádám került helyette a kezdőbe.

Természetesen nem estünk neki az ellenfélnek, de bunkerfutballt sem játszottunk, aminek viszont az lett a következménye, hogy a gyors és technikás belgák viszonylag könnyen a tizenhatosunkhoz értek.

A 10. percben volt idő felkészülni a veszély elhárítására, mégis csődöt mondott a védelmünk: Kevin De Bruyne szabadrúgásból ívelt a kapunk elé, Romelu Lukaku és Toby Alderweireld is teljesen üresen érkezett a labdára, amelyet utóbbi fejelt be. 0–1

Az első belga gól pillanata (Fotó: Hegedüs Gábor)

Védőink a korábbiakhoz képest idegesebben játszottak, több pontatlan passzal segítették a belgákat, akik egyértelműen uralták az első félidőt. Ezzel együtt Thibaut Courtois tevékenysége sem csak társai buzdítására korlátozódott, több lövéssel is megtornáztattuk a Chelsea kapusát, nagyot azonban nem kellett védenie.

Nem úgy Király Gábornak, aki csak a szünetig hétszer hárított – többször, mint bármelyik csoportmeccsen –, a legnagyobbat De Bruyne szabadrúgásánál, amelynél az ujjával tolta a lécre a labdát, bele is sérült kicsit.

A második félidő egy Eden Hazard-lövéssel és Király-bravúrral kezdődött. Ekkor Gera Zoltán már nem volt a pályán, a szünetben ugyanis Elek Ákos váltotta.

Ezt követően a mi perceink következtek, bátor, lendületes játékot mutattunk be, többet birtokoltuk a labdát, amelyet a belgák sokszor arra rúgtak ki, amerre álltak. Ez nem tetszett Marc Wilmotsnak, csapata gyorsan össze is kapta magát. Hazard továbbra is kedvére ficánkolt a magyar játékosok között, Lang Ádám és Elek is csak sárga lap árán tudta megállítani.

Nálunk is akadtak azonban jó teljesítmények, Lovrencsics például bátran meghúzott egy megkerülős cselt is – amely sikerült is –, a két-három belga védővel birkózó Szalai jól játszotta meg a labdákat, és a beadásokra is jól érkezett. Helyzetekben sem volt hiány, Pintér megpattanó lövése után Courtois-nak kellett nagyot nyújtóznia, Juhász éles szögből leadott lövésénél már a belga kapus is csak szurkolni tudott azért, hogy a labda elkerülje a jobb alsó sarkot – jól szurkolt sajnos.

Dzsudzsák Balázs közel járt a gólszerzéshez (Fotó: Hegedüs Gábor)

Szűk negyedórával a vége előtt három perc alatt eldőlt a mérkőzés. Előbb Hazard rúgatott gólt a csereként beálló Michy Batshuayival (0–2), majd villámgyors kontratámadás végén szép góllal tette fel a koronát a teljesítményére. 0–3

Bernd Storck mindent megpróbált, Nikolics Nemanja után Böde Dánielt is becserélte, ám így sem sikerült megszerezni a szépítő gólt, Yannick Ferreira Carrasco viszont a 91. percben megszerezte a negyedik belga találatot is. 0–4

Érvényesült tehát a papírforma, Belgium jutott be a negyeddöntőbe, azonban a magyar válogatott újra bizonyította, hogy nem véletlenül jutott ki az Európa-bajnokságra, az egyik nagy esélyessel szemben is élvezetes és sokáig nyílt mérkőzést játszott.

AZ EB EGYENES KIESÉSES SZAKASZA
Június 25.15.00Svájc–Lengyelország 1–1 (Shaqiri 82., ill. Blaszczykowski 39.) – 11-esekkel 4–5
Június 25.18.00Wales–Észak-Írország 1–0 (McAuley 75. – öngól)
Június 25.21.00Horvátország–Portugália 0–1 (Quaresma 117.) – h. u.
Június 26.15.00Franciaország–Írország 2–1 (Griezmann 58., 61., ill. R. Brady 2. – 11-esből)
Június 26.18.00Németország–Szlovákia 3–0 (J. Boateng 8., Gomez 43., Draxler 63.)
Június 26.21.00Magyarország–Belgium 0–4 (Alderweireld 10., Batshuayi 78., E. Hazard 80., Carrasco 91.)