Eb 2016: Elképesztően fantasztikus! – így dicsérték Gerát a BBC-n

2016.06.23. 22:48
Nemcsak a magyar szív mondatja velünk, hogy Gera csodálatos gólt lőtt Portugália hálójába (Fotó: Hegedüs Gábor)
Az angol közszolgálati televízió szakértői, Rio Ferdinand, Thierry Henry és Danny Murphy is elismerően beszéltek a magyar válogatottról a szerdai magyar–portugál (3–3) meccs alatt és után. Murphy kiemelte korábbi csapattársa, Gera Zoltán gyönyörű találatát.

„Gera csodálatos gólt szerzett, és a magyar csapat kellemes benyomást tett” – mondta Thierry Henry a szünetben, míg a portugálokat azért kritizálta, mert nem használták kellően a széleket. A műsorvezető, Gary Lineker felvetésére, miszerint az Eb előtt nem vártak sokat a magyar válogatottól, Danny Murphy kiemelte a mieink magabiztosságát, hogy játékosaink bánnak a labdával, kreatívak és teljesen megérdemelten voltak képesek nyílttá tenni a portugálok elleni meccset is.

Gera gólja

„Ez volt az Eb eddigi egyik legszebb gólja. Micsoda kapáslövés! Elképesztően fantasztikus! És az egész Eb-n nyújtott teljesítménye alapján megérdemli!” – mondta Murphy, miközben Gera gólját ismételték.

A meccs után az elemzők értelemszerűen elsősorban azzal foglalkoztak, hogy az angol válogatott ellenfele az utolsó pillanatban változott meg, és lett Portugália helyett Izland, ugyanakkor dicsérték Dzsudzsák Balázs veszélyes pontrúgásait, és hogy a mieink milyen magas színvonalon játszottak a találkozón.

„Egyértelműen ez volt a torna eddigi legjobb meccse” – szögezte le Murphy. Ezzel Henry is egyetértett, azzal a kitétellel, hogy a 80. percig volt az, ám a francia világbajnoknak nem tetszett, hogy Portugália visszavett a meccs hajrájára.

Az angol nyelvű elemzést teljes egészében megtekintheti az alábbi videón!