2005-07-02 16:11:58
Utolsó módosítás:
2012-02-03 02:41:52

Vívó Eb, 2005

Visszapillantás, kapitányi értékelés:
Szabó Bence osztályzata: 3

Cikkeink az Eb-ről:
Sovány vigasz a bronzérem
Mohamed közel az éremhez
Nem bírtunk a lengyelekkel
Mohamed közel az éremhez
Nagy Orsolya: társak nélkül
Nemcsik nem bírt Montanóval
Nagy egy tusra az éremtől

Beharangozó cikkek:
Négy érem? Maga a boldogság!
Szabó: Csúnyán becsaptak!
Jöhet a feltámadás!
Juhász mégsem indul
Szabó keretet hirdetett

Az Eb hivatalos honlapja
Éremtáblázat
A E B
Olaszország 4 4
Oroszország 3 7 1
Lengyelország 3 2 1
Ukrajna 1 1 3
Franciaország 1 4
MAGYARORSZÁG 2 1
Románia 3
Németország 1
A hat egyéni számban két-két bronzérmet osztottak.


EREDMÉNYEK:

Férfiak


Tőr egyéni

A magyarok eredményei. A 64 között: Mazza Lorenzo (magyar)-Kurak (fehérorosz) 15:14, Berjozkin Anton (magyar)-Riseley (brit) 15:7, Debic (horvát)-Szabados Gábor (magyar) 15:6, Breutner (német)-Huszka Zsombor (magyar) 15:8. A 32 között: Pichon (belga)-Mazza 15:7, Tyihonov (orosz)-Berjozkin 15:13.

Negyeddöntő: Cassara (olasz)-Ramacci (olasz) 15:3, Baldini (olasz)-Zawada (lengyel) 15:5, Jault (francia)-Marcilloux (francia) 11:10, Tyihonov (orosz)-Dejev (orosz) 15:14. Elődöntő: Cassara-Baldini 15:14, Tyihonov-Jault 14:11. Döntő: Cassara-Tyihonov 15:10

Európa-bajnok: Andrea Cassara (Olaszország), 2. Szergej Tyihonov (Oroszország), 3. Jerome Jault (Franciaország) és Andrea Baldini (Olaszország), 5. Marcilloux (Franciaország), 6. Dejev (Oroszország), …25. Berjozkin Anton (Magyarország), …27. Mazza Lorenzo (Magyarország), …33. Szabados Gábor (Magyarország), …47. Huszka Zsombor (Magyarország)

Tőr csapat (14 induló)

A 16 között: Ausztria-Magyarország 45:39 (Berjozkin Anton +1, Szabados Gábor 0, Mazza Lorenzo -7). A 9-14. helyért: Magyarország-Németország 45:40. A 9. helyért: Portugália-Magyarország 35:34.

Negyeddöntő: Olaszország-Nagy-Britannia 31:29, Lengyelország-Belgium 45:38, Franciaország-Izrael 45:15, Oroszország-Ausztria 45:38. Elődöntő: Olaszország-Lengyelország 38:35, Oroszország-Franciaország 39:38. A 3. helyért: Franciaország-Lengyelország 45:37. Döntő: Olaszország-Oroszország 37:36.

Európa-bajnok: Olaszország (Andrea Baldini, Andrea Cassara, Salvatore Sanzo, Simone Vanni), 2. Oroszország (Makszim Bobok, Andrej Dejev, Artyom Szedov, Szergej Tyihonov), 3. Franciaország (Loic Atteley, Jerome Jault, Terence Joubert, Marcel Marcilloux), 4. Lengyelország, 5. Ausztria, 6. Nagy-Britannia, …, 10. Magyarország (Berjozkin Anton, Huszka Zsombor, Mazza Lorenzo, Szabados Gábor)

Párbajtőr egyéni

A magyarok eredményei. A 64 között: Boczkó Gábor-Ertzeid (norvég) 15:10, Imre Géza-Ber (észt) 15:12, Robatsch (osztrák)-Kovács Iván 15:11, Avgyejev (orosz)-Fekete Attila 9:8. A 32 között: Árkosi (román)-Boczkó 11:10, Pop (román)-Imre 15:14.

Negyeddöntő: Denis (francia)-Osarov (ukrán) 15:11, Kolobkov (orosz)-Nyisztor (román) 15:7, Sumak (ukrán)-Fischer (svájci) 15:9, Motyka (lengyel)-Robatsch 15:14. Elődöntő: Kolobkov-Denis 15:14, Motyka-Sumak 15:13. Döntő: Motyka-Kolobkov 15:10.

Európa-bajnok: Tomasz Motyka (Lengyelország), 2. Pavel Kolobkov (Oroszország), 3. Denis Mathieu (Franciaország) és Dmitrij Sumak (Ukrajna), 5. M. Fischer (Svájc), 6. M. Robatsch (Ausztria), …17. Boczkó Gábor (Magyarország), …26. Imre Géza (Magyarország), …35. Fekete Attila (Magyarország), …45. Kovács Iván (Magyarország)

Kard egyéni

A magyarok eredményei. A 64 között: Kósa Miklós-Buxton (brit) 15:11. A 32 között: Nemcsik Zsolt-Pastore (olasz)15:4, Kósa-Bujkevics (fehérorosz) 15:14, Gazin (francia)-Fodor Kende 15:10, Lapkes (fehérorosz)-Lengyel Balázs 15:6. A 16 között: Nemcsik-Marouf (francia)15:11, Kósa-Sireteanu (román) 15:13.

Negyeddöntő: Nemcsik-Lukasenko (ukrán) 15:14, Bauer (német)-Kósa 15:13, Montano (olasz)-Ajbusev (orosz) 15:13, Lopez (francia)-Lapkesz (fehérorosz) 15:8. Elődöntő: Nemcsik-Bauer 15:8, Montano-Lopez 15:14. Döntő: Montano-Nemcsik 15:11.

Európa-bajnok: Aldo Montano (Olaszország), 2. Nemcsik Zsolt (Magyarország, egyesület: Vasas, edző: Gerevich György), 3. Steven Bauer (Németország) és Nicolas Lopez (Franciaország), 5. V. Lukasenko (Ukrajna), 6. D. Lapkesz (Fehéroroszország), …8. Kósa Miklós (Magyarország), …24. Fodor Kende (Magyarország), …28. Lengyel Balázs (Magyarország)

Kard csapat (10 induló)

Negyeddöntő: Magyarország-Ukrajna 45:44 (Nemcsik Zsolt +1, Decsi Tamás 0, Kósa Miklós 0), Románia-Olaszország 45:30, Oroszország- Fehéroroszország 45:41, Lengyelország- Franciaország 45:40. Elődöntő: Lengyelország-Magyarország 45:38 (Lengyel Balázs +2, Decsi -1, Kósa -4, Nemcsik -4), Oroszország-Románia 45:40. A 3. helyért: Románia-Magyarország 45:35. Döntő: Oroszország-Lengyelország 45:34.

Eb: Oroszország (Sztanyiszlav Pozdnyakov, Alekszej Jakimenko, Alekszej Gyacsenko, Dmitrij Ajbusev), 2. Lengyelország (Marcin Koniusz, Patryk Palasz, Adam Skrodzki, Rafal Sznajder),3. Románia (Mihai Covaliu, Rares Dumitrescu, Constantin Sandu, Nicolae Sireteanu), 4. Magyarország (Decsi Tamás, Kósa Miklós, Lengyel Balázs, Nemcsik Zsolt), 5. Ukrajna (D. Bojko, V. Lukasenko, O. Sturbabin, V. Tretyak), 6. Fehéroroszország (A. Bujkevics, V. Kaszcu, D. Lapkesz, V. Prijemka)


Nők:

Tőr egyéni

A magyarok eredményei. A 32 között: Mohamed Aida-Mroczkiewicz (lengyel) 15:9, Varga Katalin-Scarlat (román) 14:10, Knapek Edina-Hatuel (izraeli) 15:6, Varga Gabriella-Granbassi (olasz) 14:13. A 16 között: Mohamed- Jucseva (orosz) 15:11, Bojko (orosz)-Varga K. 15:5, Cipriani (olasz)-Varga G. 15:9, Knapek-Müller (német) 15:7.

Negyeddöntő: Bojko-Mohamed 15:8, Nyikisina (orosz)-Knapek 15:10, Gruchala (lengyel)-Vachter (német) 15:6, Cipriani-Ruzanova (orosz) 15:10. Elődöntő: Bojko-Nyikisina 15:8, Gruhala-Cipriani 15:6. Döntő: Gruhala-Bojko 7:6.

Európa-bajnok: Sylwia Gruhala (Lengyelország), 2. Szvetlana Bojko (Oroszország), 3. Viktorija Nyikisina (Oroszország) és Valentina Cipriani (Olaszország), 5. Mohamed Aida (Magyarország), 6. K. Vachter (Németország), …8. Knapek Edina (Magyarország), …14. Varga Katalin (Magyarország), 15. Varga Gabriella (Magyarország)

Tőr csapat (10 induló)

Negyeddöntő: Oroszország-Ukrajna-34:16, Lengyelország-Franciaország 45:25, Olaszország- Németország 23:17, Románia-Magyarország 45:38 (Knapek Edina +7, Mohamed Aida -4 Varga Katalin -4, Varga Gabriella -6).

Elődöntő: Oroszország- Lengyelország 36:26, Olaszország-Románia 34:16. Az 5-8. helyért: Németország-Magyarország 45:31. A 7. helyért: Franciaország-Magyarország 37:31. A 3. helyért: Románia-Lengyelország 32:27. Döntő: Olaszország-Oroszország 35:24

Eb: Olaszország (Valentina Cipriani, Elisa di Francisca, Margherita Granbassi, Ilaria Salvatori), 2. Oroszország (Sz. Bojko, V. Nyikisina, J. Jucseva, J. Ruzavina), 3. Románia (Andreea Andrei, Cristina Ghita, Roxana Scarlat, Cristina Stahl), 4. Lengyelország (S. Gruchala, M. Mroczkiewicz, A. Rybicka, M. Wojtkowiak), 5. Németország (A. Müller, K. Wachter, S. Bingenheimer, C. Neckermann), 6. Ukrajna (O. Dmitrjuk, O. Lelejko, T. Szavcsenko, O. Hiszmatulina), … 8. Magyarország (Knapek Edina, Mohamed Aida, Varga Gabriella, Varga Katalin)

Párbajtőr egyéni

A magyarok eredményei. A 64 között: Szász Emese-Haarlem (svéd) 15:3, Révész Julianna-Fábián (finn) 15:4, Tóth Hajnalka-Miles (izraeli) 15:10, Kiskapusi Dóra-Jermakova (orosz) 12:11. A 32 között: Zsivkova (orosz)-Szász 15:12, Tóth-Rublevska (lett) 15:12, Révész-Del Campo (spanyol) 15:11, Kazimircsuk (ukrán)-Kiskapusi 15:13. A 16 között: Révész-Rentmeister (osztrák) 15:8, Tóth-Partala (ukrán) 15:7.

Negyeddöntő: Tóth-Sutova (orosz) 15:10, Maceseanu (román)-Révész 15:6, Semjakina (ukrán)-Heidemann (német) 15:14, Grabowska (lengyel)-Kazimircsuk (ukrán) 15:11. Elődöntő: Semjakina-Maceseanu 15:14, Tóth-Grabowska 15:9. Döntő: Semjakina-Tóth 15:12.

Eb: Jana Semjakina (Ukrajna), 2. Tóth Hajnalka (Magyarország, egy: BVSC, ed: Nedeczky György), 3. Iulia Maceseanu (Románia) és Magdalena Grabowska (Lengyelország), 5. N. Kazimircsuk (Ukrajna), 6. L. Sutova (Oroszország), …8. Révész Julianna (Magyarország), …17. Szász Emese (Magyarország), …26. Kiskapusi Dóra (Magyarország)

Párbajtőr csapat (14 induló)

A 16 között: Magyarország-Izrael 45:28. Negyeddöntő: Magyarország-Svájc 43:34 (Hormay Adrien +4, Tóth Hajnalka +4, Szász Emese +3, Révész Julianna -2), Ukrajna- Észtország 45:33, Oroszország- Németország 45:33, Lengyelország- Románia 45:42.

Elődöntő: Oroszország- Ukrajna 45:36, Lengyelország- Magyarország 26:21 (Tóth +2, Szász +2, Révész -4, Hormay -5). A 3. helyért: Ukrajna-Magyarország 45:35 (Révész -1, Tóth -4, Szász -5). Döntő: Oroszország-Lengyelország 45:37.

Európa-bajnok: Oroszország (Okszana Jermakova, Ljubov Sutova, Anna Szivkova, Jevgenyija Sztroganova), 2. Lengyelország (Olga Cygan, Danuta Dmowska, Magdalena Grabowska, Beata Tereba), 3. Ukrajna (Nadja Kazimircsuk, Olga Partala, Jana Semjakina, Eva Vibornova), 4. Magyarország (Hormay Adrien, Révész Julianna, Szász Emese, Tóth Hajnalka), 5. Románia (A. Bacioiu, A. Branza, L. Iordachioiu, I. Maceseanu), 6. Észtország (K. Kuusk, H. Rohi, M. Vosu, O. Alekszejeva)

Kard egyéni

A magyarok eredményei. A 32 között: Nagy Orsolya-Nicoll (brit) 15:4, Lupu (román)-Sznopek Gabriella 15:12, Hormilicina (orosz)-Csaba Edina 15:11, Gheorghitoaia (román)-Varga Dóra 15:11. A 16 között: Nagy-Nyecsajeva (orosz) 15:12.

Negyeddöntő: Fedorkia (orosz)-Nagy 15:14, Bianco (olasz)-Harlan (ukrán) 15:14, Velikaja (orosz)-Touya (francia) 15:6, Marzocca (olasz)-Pelei (román) 15:9. Elődöntő: Fedorkina-Bianco 15:5, Velikaja-Marzocca 15:12. Döntő: Fedorkina-Velikaja 15:13

Eb: Jekatyerina Fedorkina (Oroszország), 2. Szofija Velikaja (Oroszország), 3. Ilaria Bianco (Olaszország) és Gioia Marzocca (Olaszország), 5. Pelei (Románia), 6. Touya (Franciaország), 7. Nagy Orsolya (Magyarország), …21. Csaba Edina (Magyarország), 22. Varga Dóra (Magyarország), …28. Sznopek Gabriella (Magyarország)

Kard csapat (10 induló)

A negyeddöntőben: Franciaország-Magyarország 45:43 (Nagy Orsolya +10, Csaba Edina -3, Sznopek Gabriella -4, Varga Dóra -5), Oroszország- Nagy-Britannia 45:28, Románia-Lengyelország 45:39, Ukrajna-Olaszország 45:42.

Elődöntő: Oroszország-Románia 45:21, Franciaország-Ukrajna 45:42. Az 5-8. helyért: Magyarország-Olaszország 45:42. Az 5. helyért: Magyarország-Lengyelország 45:32. A 3. helyért: Ukrajna-Románia 45:40. Döntő: Franciaország-Oroszország 45:40.

Eb: Franciaország (Anne-Lise Touya, Julie Berengier, Leonore Perrus, Pascale Vignaux), 2. Oroszország (Jekatyerina Fedorkina, Jelena Nyecsajeva, Szofija Velikaja, Szvetlana Hormilicina), 3. Ukrajna (Olga Harlan, Olena Homrova, Darija Nedaskovszkaja, Galina Pundik), 4. Románia, 5. Magyarország (Nagy Orsolya, Sznopek Gabriella, Csaba Edina, Varga Dóra), 6. Lengyelország


Az utóbbi Eb-k magyar érmesei

2001, Koblenz: Mincza Ildikó (női párbajtőr 1.), női párbajtőrcsapat 1., Király Hajnalka (női párbajtőr 3.), Knapek Edina (női tőr 3.), női tőrcsapat 2., Nagy Orsolya (női kard 3.), Nemcsik Zsolt (férfi kard 3.), Juhász Attila (férfi tőr 3.), férfi kardcsapat 3.

2002, Moszkva: Boczkó Gábor (férfi párbajtőr 1.), női párbajtőrcsapat 1., (női tőrcsapat 2., női kardcsapat 2., Imre Géza és Kovács Iván (férfi párbajtőr 3.), Nagy Orsolya (női kard 3.), férfi kardcsapat 3.

2003, Bourges: Boczkó Gábor (férfi párbajtőr 1.), Varga Gabriella (női tőr 1.), Csaba Edina (női kard 3.), Mincza Ildikó (női párbajtőr 3.), férfi tőrcsapat 2.

2004, Koppenhága: Tóth Hajnalka (női párbajbtőr 3.), női párbajtőrcsapat 2.

2005, Zalaegerszeg: Tóth Hajnalka (női párbajtőr 2.), Nemcsik Zsolt (férfi kard 2.), férfi párbajtőrcsapat 3.
Forrás: online 

 

Még senki sem szólt hozzá. Legyen Ön az első!

 
  • 24 óra sport

  • Legolvasottabb

Szavazás

Önnek mi a véleménye az átszervezett NB I-ről?

Területi képviselő

Power Tools Kft.

Key account manager

Profession Services

Műszakvezető

I LOVE BIO KFT.

Kontroller

Zwack Unicum Nyrt.

Supply Chain Analyst

Bosch csoport

NSO Piactér