Norvégia: Kovács gólt fejelt a Rosenborgnak, csapata kikapott

2010.04.11. 22:03
A norvég labdarúgó-bajnokság 5. fordulójának vasárnap esti kiemelt mérkőzésén Kovács Péter (Odd Grenland) gólt fejelt a Rosenborgnak, ám hazai pályán játszó csapata végül 3–1-re kikapott a bajnoki címvédőtől.

Az őrizetlenül felejtett Kovács Péter fejelte azt a gólt, amellyel az Odd Grenland a 9. percben megszerezte a vezetést a címvédő Rosenborg ellen.

A 21-szeres bajnok trondheimiek hamar egyenlítettek, a 18. percben Markus Henriksen távoli lövésénél Arason kapus nem koncentrált eléggé, a labda besurrant a hálóba.

A második félidő már a Rosenborgé volt: az 54. percben Rade Prica fejjel megszerezte a vezetést, majd a 81. percben a mindössze 17 éves Henriksen szép egyéni alakítás végén megszerezte második gólját is.

A mérkőzést végigjátszó Kovácsnak ez volt a második gólja az idényben, és ugyancsak ez volt a második alkalom, hogy az Odd színeiben betalált a Rosenborgnak; tavaly áprilisban szerzett gólja pontot ért csapatának (1–1).