Lengyelország: Nikolics betalált Kádáréknak – őrült rangadó!

2016.10.22. 22:27
Nikolics Nemanja gólöröme (Fotó: Legia, Twitter)
Nikolics Nemanja góllal járult hozzá ahhoz, hogy csapata, a Legia Warszawa idegtépő végjátékot követően 2–1-re legyőzze a Lech Poznant a lengyel labdarúgó-bajnokság szombat esti presztízsrangadóján.

Nikolics Nemanja a 64. percben lőtte be a vezető gólt – és mezletépős gólöröméért ugyanúgy sárga lapot kapott, mint néhány héttel ezelőtt a Lechia ellen (3–0).

A vendégek a 90. percben Marcin Robak tizenegyesével egyenlítettek, csakhogy ezzel nem volt vége: a pillanatokkal korábban becserélt Kasper Hämäläinen – aki a legutóbbi bajnokságot még a Lech játékosaként kezdte… – a 93. percben közelről megszerezte a hazaiak győztes gólját!

Nikolics végigjátszotta a mérkőzést, akárcsak válogatottbeli társa, Kádár Tamás a vesztes poznani csapatban.

Majdnem ilyen izgalmas volt a hajrá Wroclawban is, de ott a hazaiak magyar légiósának, Mervó Bencének nem volt oka ünnepelni: hiába vezetett csapata, a Slask 2–0-ra a Cracovia ellen, a vendégek előbb szépítettek, majd a 94. percben ki is egyenlítettek – tizenegyesből… Mervó az 59. percben lépett pályára csereként, a krakkóiak nem nevezték Litauszki Róbertet.