Légióskörkép: Orbán egyenlített Szalaiék ellen; Kalmár a 96. percben döntött

2019.03.04. 09:13
Ahogy olvasóink megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Tekintse át, mi történt a magyar futballistákkal a múlt héten!

A Hoffenheim a 89. percig vezetett Lipcsében a német labdarúgó Bundesliga 23. fordulójának hétfői mérkőzésén, de ekkor Willi Orbán válaszolni tudott Andrej Kramaric találatára, a végeredmény 1–1. Az RB Leipzigben Orbán és Gulácsi Péter végigjátszotta a mérkőzést, Szalai Ádám a 69. percben állt be a Hoffenheimbe. Szalai bebiztosíthatta volna a hajrában a vendégsikert, ám fejesét Gulácsi nagy bravúrral védte – néhány perccel később jött Orbán, és egalizált.hétfői mérkőzésén, de ekkor Willi Orbán válaszolni tudott Andrej Kramaric találatára, a végeredmény 1–1. Az RB Leipzigben Orbán és Gulácsi Péter végigjátszotta a mérkőzést, Szalai Ádám a 69. percben állt be a Hoffenheimbe. Szalai bebiztosíthatta volna a hajrában a vendégsikert, ám fejesét Gulácsi nagy bravúrral védte – néhány perccel később jött Orbán, és egalizált.

A lipcseiek a hétvégén begyűjtötték mind a három pontot, a sereghajtó Nürnberg otthonában egy gól is elég volt a győzelemhez. A két magyar válogatott játékos ezúttal is végig a pályán volt. A Hoffenheimnek még kevesebb sikerélménye volt, mint a hétfői meccsen, hiába fordított ugyanis a gárda az Eintrach Frankfurt vendégeként, a hajrában két gólt is kapott, és 3–2-es vereséget szenvedett. Szalai az első félidőben állt be Kerem Demirbay helyett, s néhány perccel később briliáns gólpasszt adott.

A Sporting Kansas City idegenben 2–0-ra legyőzte a mexikói Tolucát az észak- és közép-amerikai zóna, valamint a karibi térség csapatai számára kiírt Bajnokok Ligájában a legjobb nyolc közé jutásért zajló párharc második mérkőzésén, így kettős sikerrel, 5–0-s összesítéssel jutott tovább a negyeddöntőbe. Az első mérkőzésen is betaláló Németh Krisztián ezúttal is eredményes volt, Sallói Dániel csereként állt be,Baráth Botond nem lépett pályára.

Két vereség után újra győzött a DAC a szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban: a dunaszerdahelyiek Kalmár Zsolt 96. percben szerzett góljával múlták felül vendégüket, az utolsó előtti helyen álló szenicei csapatot a 21. forduló szombati játéknapján. A sokáig meddő fölényben játszó dunaszerdahelyi csapatban Kalmár végigjátszotta a mérkőzést, Vida Kristopher kezdőként a 86. percbeli lecseréléséig volt a pályán, míg a sérült Vida Máté és Csóka Dániel nem volt tagja a mérkőzésre nevezett keretnek.

FEBRUÁR 25., HÉTFŐ

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
23. FORDULÓ

RB Leipzig–Hoffenheim 1–1
RB Leipzig: a kaput Gulácsi Péter védte, hozzá hasonlóan Willi Orbán is végigjátszotta a mérkőzést, sőt ő szerezte az egyenlítő gólt; Hoffenheim: Szalai Ádám a 69. percben állt be csereként

AEK Athén–Atromitosz 3–0
Atromitosz: Megyeri Balázs és Ugrai Roland sem volt ott csapata keretében.

FEBRUÁR 27., SZERDA

ARAB EMÍRSÉGEK, UAE LEAGUE
17. FORDULÓ
Al-Naszr–al-Ittihad Kalba 1–1
Al-Ittihad Kalba: Dzsudzsák Balázs sárga lapos eltiltás miatt nem játszott.

CIPRUS, CIPRUSI KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
APOEL–AEK Larnaca 1–1
APOEL: Balogh Norbert kezdőként 77 percet játszott.

ROMÁNIA, ROMÁN KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Sepsi OSK–CFR Cluj 0–1
CFR: Lang Ádám végigjátszotta a mérkőzést.

SKÓCIA, PREMIERSHIP
28. FORDULÓ
St. Johnstone–Hibernian 1–2
Hibernian: Bogdán Ádám nem volt a keretben.

FEBRUÁR 28., CSÜTÖRTÖK

NEGYEDDÖNTŐ
Csíkszereda (III. o.)–Universitatea Craiova 0–3

SVÁJC, SVÁJCI KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Thun–Lugano 3–2
Lugano: Kecskés Ákos végigjátszotta a mérkőzést, Vécsei Bálint sérülés miatt nem volt kerettag.

MÁRCIUS 1., PÉNTEK

AUSZTRIA, 2. LIGA
17. FORDULÓ
Vorwärts Steyr–Liefering 2–2
Liefering: Bukta Csaba nem volt a keretben.

CONCACAF BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Toluca (mexikói)–Sporting KC (amerikai) 0–2
Sporting: Baráth Botond nem lépett pályára, Németh Krisztián kezdett, a 62. percben büntetőből gólt szerzett, Sallói Dániel csereként állt be a 66. percben.

IRÁN, PERSIAN GULF PRO LEAGUE
20. FORDULÓ
Traktor Szazi–Szepahan 2–0
Szepahan: Koman Vladimir végigjátszotta a meccset.

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
24. FORDULÓ
Legia Warszawa–Miedz Legnica 2–0
Legia: Nagy Dominik végigjátszotta a meccset.

TÖRÖKORSZÁG, 1. LIG
24. FORDULÓ
Adanaspor–Giresunspor 1–1
Adanaspor: Feczesin Róbert a 85. percben állt be.

MÁRCIUS 2., SZOMBAT

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
20. FORDULÓ
RB Salzburg–Wolfsberger AC 3–0
Salzburg: Szoboszlai Dominik a 86. percben lépett pályára csereként.
St. Pölten–Rapid Wien 0–4
Rapid Wien: Szántó Tamás nem volt kerettag.

CIPRUS, 1. DIVISION
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 1. FORDULÓ

Nea Szalamisz–APOEL 1–1
APOEL: Balogh Norbert a 68. percben lépett pályára csereként.

GÖRÖGORSZÁG, SUPER LEAGUE
23. FORDULÓ
Arisz–AEK Athén 2–0
Arisz: Korhut Mihály végigjátszotta a mérkőzést.

24. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Freiburg 2–0
Freiburg: Sallai Roland sérülésből gyógyul, nem volt kerettag.
Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 3–2
Hoffenheim: Szalai Ádám a 37. percben lépett pályára csereként, és adott egy gólpasszt.
Nürnberg–RB Leipzig 0–1
RB Leipzig: a kaput Gulácsi Péter őrizte, Willi Orbán szintén végigjátszotta a mérkőzést.

Hibernian–Celtic 0–2
Hibernian: Bogdán Ádámot nem nevezték a mérkőzésre.

SZLOVÁKIA, FORTUNA LIGA
21. FORDULÓ
DAC–Senica 1–0
DAC: Kalmár Zsolt végigjátszotta a mérkőzést és gólt szerzett, a szintén kezdő Vida Kristopher a 86. percbeli lecseréléséig volt a pályán, Csóka Dániel és a sérült Vida Máté nem volt kerettag.

Los Angeles Galaxy–Chicago Fire 2–1
Chicago Fire: Nikolics Nemanja az egész meccsen a kispadon ült.
Hétfő hajnalban

Montreal Impact–DC United 0–2
DC United: Stieber Zoltán az egész meccsen a kispadon ült.
Los Angeles FC–Sporting KC 2–1
Sporting: Németh Krisztián végigjátszotta a meccset, ő szerezte az SKC gólját és sárga lapot kapott; Baráth Botond a 69., Sallói Dániel a 73. percben állt be csereként

23. FORDULÓ
Atromitosz–Panioniosz 3–0
Atromitosz: Megyeri Balázs és Ugrai Roland sérülés miatt nem volt a keretben.

HOLLANDIA, EREDIVISIE
24. FORDULÓ
AZ–Fortuna Sittard 4–2
Fortuna Sittard: Dobos Áront nem nevezték a mérkőzésre.

HONGKONG, SAPLING-KUPA
B-CSOPORT, 5. FORDULÓ
Warriors–Kitchee SC 3–2
Kitchee: Vadócz Krisztián kezdőként lépett pályára.

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
23. FORDULÓ
Inter Zapresic–Hajduk Split 1–3
Hajduk: Gyurcsó Ádám kezdőként 75 percet kapott, a harmadik találat előtt ő adta a gólpasszt.
Osijek–Slaven Koprivnica 1–1
Osijek: Kleinheisler Lászlót nem nevezték a mérkőzésre.

KAZAHSZTÁN, SZUPERKUPA
Asztana–Kajrat Almati 2–0
Kajrat Almati: Eppel Mártont nem cserélték be.

OLASZORSZÁG, SERIE A
26. FORDULÓ
Udinese–Bologna 2–1
Bologna: Nagy Ádám a 76. percben állt be csereként.
Genoa–Frosinone 0–0
Genoa: Schäfer András nem volt a keretben.

24. FORDULÓ
Sporting Covilha–Benfica B 2–0
Benfica B: Csoboth Kevint nem nevezték a mérkőzésre.

FC Zürich–Lugano 0–1
Lugano: Kecskés Ákos kezdőként lépett pályára és a 34. percben sárgát kapott, a 44. percben pedig a második figyelmeztetése után pirosat. Vécsei Bálint nem állt be a meccsen.

21. FORDULÓ
Slovan Bratislava–Spartak Trnava 2–0
Slovan: Holman Dávid kezdőként 84 percet játszott, Guzmics Richárd az ő helyére állt be a hajrában.

A körképben a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatott-kerettagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze.