Légiósok: Gulácsi - kötény és piros; Lovrencsics-kapufa - videó

2014.10.26. 18:23
Gulácsi Péter profi pályafutása első piros lapját kapta vasárnap a Salzburg Grödig elleni 2–2-es döntetlenje során. Lovrencsics Gergő csereként beállva kapufát lőtt a Lech Poznanban, Futács Márkónak pedig kezdőként 69 perc jutott a török Mersinben.

Nem Gulácsi Péter napja volt a mai. A válogatott kapus előbb köténygólt kapott a Grödig ellen, majd a 34. percben piros lapot (és tizenegyest) eredményezően buktatta az ellenfél csatárát. Ez volt egyébként Gulácsi profi karrierjének első kiállítása. Csapata, a Salzburg tíz emberrel pontot mentett, a vége 2–2 lett.

Lovrencsics Gergő a szünetben, 0–0-s állásnál állt be a Lech Poznanba, de az ő közreműködésével sem tudták a hazaiak feltörni a mérkőzés jelentős részében bekkelő Leczna védekezését. A 71. percben viszont pont Lovrencsics előtt adódott az addigi legnagyobb gólszerzési lehetőség, ám a magyar válogatott szélső lövése a kapufát találta el. A Lechnek végül összejött a győzelem: a 78. percben csereként beálló Muhamed Keita négy perccel pályára lépése után betalált.

Futács Márkó kezdőként 69 percet játszott a Mersinben. Csapata a Eskisehirspor ellen 4–2-re nyert úgy, hogy a szünetben 2–1-es hátrányban volt, a 60. perctől pedig tíz emberrel játszott kiállítás miatt. A Mersinben Oktay Delibalta mesterhármast szerzett, a Futács helyére beálló Sinan Kaloglu pedig a 94. percben állította be a végeredményt.