Légiósok: a törökök szerint Dzsudzsák vigasztalta RVP-t

2016.02.22. 13:33
Minden bizonnyal ritkán foglalkozik a török sportsajtó bármelyik labdarúgó-bajnoki mérkőzés visszapillantójában olyan esettel, hogy cserejátékosok beszélgettek egymással a kezdés előtt. Most mégis arról számolt be több hírforrás, hogy a Bursaspor–Fenerbahce (0–0) bajnoki előtt Dzsudzsák Balázs a holland Robin van Persie-t vigasztalta.

Török internetes oldalak (fotospor.com; ajansspor‎.com; sondakikasporhaberleri.net; songundem.com; siberbulucu.com) egybehangzóan arról írtak, hogy zsinórban a harmadik bajnokin a cserepadra jelölt, beszélgetést kezdeményező Dzsudzsák Balázs – említsük meg, ebben a periódusban két döntetlen és egy vereség a Bursaspor mérlege – arról érdeklődött Van Persie-nél, hogy tényleg csak a kispadon jutott-e számára hely mint vész esetén bevetésre kész tartaléknak. „Igen, az vagyok. Vagy valami olyasmi...” – felelt a törökök szerint Van Persie.

A magyar szélső ezt követően feladta a magas labdát, szerinte egy RVP-hez hasonló klasszisnak ilyen helyzetben lehetősége van lépnie... A holland támadó helyeselt, de annyi kiegészítést hozzátett, hogy nem Kínában gondolkodik. Sokkal inkább az angol, a német vagy a spanyol élvonalban, ugyanis vannak lehetőségei. Dzsudzsák próbálta megvigasztalni Van Persie-t, hogy nagyon szomorú dolog olyan kiváló játékost a kispadon látnia, mint a holland csatárt, és reméli, hogy sorsa mielőbb jobbra fordul.

„Én is remélem. Pedig nincs problémám senkivel és semmivel. Az elnök kedvel engem, a szurkolók is szeretnek. Csak az edzőt, Pereirát nem értem. Nem tudok neki bizonyítani” – mondta Van Persie.

Mint arról korábban beszámoltunk: a bajnokin Dzsudzsák az 58. percben állt be, Van Persie nyolc perccel később. A magyar szélső bajnoki mutatója eddig 19 meccsen három gól és négy assziszt, a holland támadó 21 mérkőzésen kilenc találatot szerzett és adott egy gólpasszt.