Légióskörkép: Sallai és Vadócz megszerezte első gólját; Dzsudzsák betalált a BL-ben

2017.03.20. 14:53
Sallai Roland megszerezte első gólját a Palermo színeiben (Fotó: palermocalcio.it)
Véget ért a téli szünet, így – ahogy azt olvasóink már megszokhatták – a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Kövesse velünk, mi történt a magyar futballistákkal az előző héten! Játszott percek, lapok, gólok!

Az RB Leipzig a végig védő Gulácsi Péterrel szenvedett 3–0-s vereséget a Werder Brementől a német Bundesliga legutóbbi fordulójában. A Hoffenheim otthon 1–0-ra legyőzte a Bayer Leverkusent, Szalai Ádám az 58. percig volt pályán a hazai csapatban. A másodosztályban Megyeri Balázs és Pintér Ádám együttese, a Greuther Fürth egy góllal jobbnak bizonyult az éllovas Stuttgartnál. Mindkét magyar végigjátszotta az összecsapást.

Megszerezte első olasz bajnoki gólját Sallai Roland, a Palermo azonban így is 4–1-re kikapott az Udinesétől. A szicíliaiak másik magyarja, Balogh Norbert csereként 25 percet kapott. Nagy Ádám végig a pályán volt a Bolognában, amely 4–1-gyel küldte haza a Chievót.

Sallai gólja

Hosszú hetek után mindkét franciaországi légiósunk a kezdőcsapatban kapott helyett. A Lang Ádámot foglalkoztató élvonalbeli Dijon hazai pályán kapott ki 1–0-ra a Saint-Étienne-től, míg a másodosztályú Le Havre Bese Barnabással a soraiban végzett 0–0-ra az AC Ajaccio otthonában.

Vadócz Krisztián is megszerezte első bajnoki gólját – ő a hongkongi bajnokságban –, csapata, a Kitchee SC magabiztos, 5–1-es sikert aratott a jó nevű Rangers ellen. Dzsudzsák Balázs szintén betalált, a válogatott csapatkapitánya az ázsiai Bajnokok Ligájában volt eredményes – az al-Vahda 2–2-re végzett az al-Hilallal. Dzsudzsák egyébként az első gólját szerezte a sorozatban, a bajnokságban 21 forduló után hat találatnál jár. Futács Márkónak már kevésbé alakult jól a hétvégéje, bár a Hajduk Split elcsípett egy pontot a Lokomotiva Zagreb otthonában, a vendégek magyar támadóját kiállította a játékvezető. Elek Ákos először játszott végig bajnokit a Kajrat Almatiban, amely gól nélküli döntetlent játszott a Tarazzal.

Dzsudzsák bombája

Vadócz találata

Gratulálunk az első hongkongi gólhoz Krisztián! #vadocz #goal #kitchee #hongkong #football #hungary #cmg

8 Likes, 1 Comments - CMGTM Careers Management GroupTM (@cmgrouphu) on Instagram: "Gratulálunk az első hongkongi gólhoz Krisztián! #vadocz #goal #kitchee #hongkong #football #hungary..."

Ami a többi, a válogatott keretébe meghívott légiósunkat illeti: Adorján Krisztián a kispadról nézte végig a Novara mérkőzését az olasz másodosztályban. A magyar játékos az előző fordulóban sem kapott lehetőséget, pedig az azt megelőző mérkőzésen kezdőként gólpasszal járult hozzá csapata győzelméhez. Kalmár Zsolt a 78. percig volt a pályán a Bröndbyben, amely fontos mérkőzést nyert meg 3–2-re a Lyngby ellen. Kádár Tamás ezúttal a kispadról nézte végig a Dinamo Kijev győzelmét, míg Korhut Mihály a Hapoel Beer-Seva mindkét múlt heti győztes bajnokiját végigjátszotta. Gyurcsó Ádám kiállítást harcolt ki a lengyel listavezetővel ikszelő Pogon Szczecinnek, Priskin Tamás viszont ezúttal csak kapufáig jutott – a Slovan Bratislava döntetlent játszott a Zlate Moravcéval.

A külföldön játszó, a portugálok elleni keretbe bekerülő 15 válogatott futballistánk összesen 1228 percet játszott 16 mérkőzésen, ami 77 perces átlagnak felel meg – ez kifejezetten jónak számít az elmúlt időszakhoz képest. Az eredményesség tekintetében már árnyaltabb a kép, mindössze Sallai és Dzsudzsák szerzett gólt, gólpasszt pedig senki sem adott a mögöttünk hagyott héten.

A MAGYAR VÁLOGATOTT PORTUGÁLIÁBA UTAZÓ, 23-AS KERETE
KAPUSOK: Dibusz Dénes
(Ferencváros), Gulácsi Péter (RB Leipzig – Németország), Megyeri Balázs (Greuther Fürth – Németország)
VÉDŐK: Bese Barnabás (Le Havre – Franciaország), Fiola Attila (Videoton), Hangya Szilveszter (Vasas), Kádár Tamás (Dinamo Kijev – Ukrajna), Korhut Mihály (Hapoel Beer-Seva – Izrael), Lang Ádám (Dijon – Franciaország), Pintér Ádám (Greuther Fürth – Németország), Vinícius (Videoton)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: Gera Zoltán (Ferencváros), Holman Dávid (DVSC), Kalmár Zsolt (Bröndby – Dánia), Lovrencsics Gergő (Ferencváros), Nagy Ádám (Bologna – Olaszország)
TÁMADÓK: Adorján Krisztián (Novara – Olaszország), Dzsudzsák Balázs (al-Vahda – Arab Emírségek), Gyurcsó Ádám (Pogon Szczecin – Lengyelország), Eppel Márton (Budapest Honvéd), Priskin Tamás (Slovan Bratislava – Szlovákia), Sallai Roland (Palermo – Olaszország), Szalai Ádám (Hoffenheim – Németország)

A portugálok elleni kerethirdetésről, valamint a világbajnoki selejtezőkkel kapcsolatos információkról itt olvashat részletesen!

További információkért kattintson a táblázatban található mérkőzésre, és nézze meg bővebben, hogyan alakult a magyar futballista csapatának múlt heti összecsapása!

A táblázatból kihagyott légiósok csapatai nem játszottak az előző héten!

TOPLÉGIÓSOK* MÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok, egyéb
Stieber Zoltán Kaiserslautern (német II.) Arminia Bielefeld (i.) 0–2 beteg
Nagy Dániel Würzburger Kickers (német, II.) 1860 München (i.) 1–2 nem volt keretben