Légióskörkép: Priskin-tripla a címvédő ellen, Balogh és Vida is remekelt

2017.02.27. 15:32
Priskin pályafutása során harmadszor triplázott (Fotó: Slovan Bratislava)
Véget ért a téli szünet, sok bajnokság folytatódott, míg néhány hamarosan ismét visszatér vagy elindul, így – ahogy azt olvasóink már megszokhatták – a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Kövesse velünk, mi történt a magyar futballistákkal az előző héten! Játszott percek, lapok, gólok!

A német Bundesligában ismét Gulácsi Péter védte az RB Leipzig kapuját, a lipcseiek 3–1-re legyőzték a Kölnt. Szalai Ádám (Hoffenheim) 26 percet kapott korábbi csapata, a Schalke ellen 1–1-re végződő bajnokin. A másodosztályban „magyar rangadót” rendeztek, a Greuther Fürth döntetlent ért el a Würzburger Kickers otthonában. Megyeri Balázs (Fürth) végigjátszotta a mérkőzést, Nagy Dániel (Würzburg) szűk harminc, míg Pintér Ádám (Fürth) tíz percet töltött a pályán. Stieber Zoltánt (Kaiserslautern) az utolsó tíz percre cserélte be edzője a VfB Stuttgart ellen 2–0-ra elbukott meccsen.

Ezúttal is Balogh Norberttel és Sallai Rolanddal a kezdőben állt fel a Palermo, amely 1–1-es döntetlent játszott a Sampdoriával. A whoscored.com-nál a csapata legjobbjának bizonyult Balogh háromszor lőtt kapura, 79 százalékos pontossággal passzolt, két sikeres cselt mutatott be, és megnyerte mindhárom párharcát – ráadásul kiharcolt egy tizenegyest. Ő 83, míg Sallai 77 percet töltött a pályán. Utóbbi szintén nagyon aktív volt, a Balogh által kiharcolt büntetőt is el szerette volna végezni, csapattársa azonban nem engedte neki.

Balogh kiharcolt tizenegyese

Nagyszerű mérkőzésen van túl Priskin Tamás. A pozsonyi Slovan támadója három gólt szerzett a címvédő trencséniek ellen 4–3-ra megnyert bajnokin – pályafutása során harmadszor triplázott tétmérkőzésen. Korábban a Győr színeiben a Tatabánya ellen (2005, 3–3), valamint az Alanyija Vlagyikavkaz csapatában a Gazovik Orenburg elleni orosz másodosztálybeli találkozón (2013, 3–0) volt képes erre a bravúrra. Priskin szombati triplájáról, valamint a portugálok elleni, közelgő világbajnoki selejtezőről is beszélt, erről itt olvashat. Jól sikerült Vida Kristopher hétvégéje is, a 73 percet játszó középpályás betalált és gólpasszt adott a DAC-ban (Tatran Presov, 5–0).

Priskin triplája

Vida találata és gólpassza

Gólt szerzett Futács Márkó is, a Hajduk Split magyar támadója az Istra 1961 ellen fejelte csapata utolsó, negyedik gólját. Németh Krisztián végig a pályán volt az al-Garafában, és gólpasszal járult hozzá a 2–1-es sikerhez.

Futács gólja

További információkért kattintson a táblázatban található mérkőzésre, és nézze meg bővebben, hogyan alakult a magyar futballista csapatának múlt heti összecsapása!

A táblázatból kihagyott légiósok csapatainál még nem kezdődött el, illetve folytatódott a bajnokság!

TOPLÉGIÓSOK* MÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok, egyéb
Bogdán Ádám Liverpool
(angol)
Leicester City (i.) – hétfőn sérült
Köteles László Waasland-Beveren (belga) Kortrijk (i.)

Kádár Tamás Dinamo Kijev (ukrán) Zorja (i.) 2–1 végig a kispadon ült
Nagy Dominik Legia Warszawa (lengyel) Ajax (El, i.)

Wolfsberger AC (i.) 1–2 36
Varga Barnabás Mattersburg (osztrák) Salzburg (i.)

Alanyaspor (i.) 1–4 57

*Toplégiós: külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott vagy válogatott-kerettagságig jutó légiós.
Azoknál a légiósoknál, akik nem az élvonalban szerepelnek, ezt külön jeleztük, ahogy azt is, hogy ha nem bajnoki meccsről volt szó.
Az eredményeket mindig a magyar légiós csapatának szemszögéből írtuk fel, az idegenbeli meccseket i. betűvel jeleztük.