Légióskörkép: Nikolics Nemanja rekorder lett a Legiában

2016.03.21. 19:04
Nikolics Nemanja rekorder lett a Legia Warszawánál (Fotó: facebook.com/LegiaWarszawa)
A nyári labdarúgó Eb-hez közeledve a Nemzeti Sport Online-on hétről hétre igyekszünk összefoglalni légiósaink előző heti teljesítményét, kiemelt figyelmet fordítva a válogatott játékosokra, hogy megfelelő képet kapjunk formájukról. Nikolics Nemanja (Legia Warszawa) öt gólt szerzett a múlt héten, Priskin Tamás (Slovan Bratislava) pedig ismét megmentője volt csapatának. Gyurcsó Ádám (Pogon Szczecin) újra eredményes volt, míg Lovrencsics Gergő (Lech Poznan) lebetegedett, így a válogatott szakmai stábja sem számíthat rá.

ANGLIA

Bogdán Ádám a Liverpool U21-es csapatában kapott játéklehetőséget a múlt héten. Hét közben az együttes hosszabbítás után 3–2-re kikapott a West Ham gárdájától az U21-es Premier League Cup elődöntőjében. A hétvégi korosztályos bajnoki meccsen 5–0-ra kaptak ki a „vörösök”. A magyar kapus mindkét találkozót végigvédte. Bogdán Ádám pénteken beszélt a liverpooli helyzetéről. Az angol másodosztályban (Championship) szereplő Queens Park Rangers 1–1-es döntetlen játszott a szombati bajnoki mérkőzésen a Preston North End vendégeként. Tőzsér Dániel a kispadról nézte végig a találkozót.

BELGIUM

A felsőházi rájátszás április első hétvégéjén kezdődik. Köteles László csapata, a Genk is érdekelt benne.

HOLLANDIA

A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Eredivisie) a Heerenveen hazai pályán 1–0-ra kikapott a Heraclestől. Otigba Kenneth végigjátszotta a találkozót. A Vida Kristophert is foglalkoztató De Graafschap 3–1-re alulmaradt a Feyenoord otthonában, a fiatal magyar támadó nem kapott játéklehetőséget.

LENGYELORSZÁG

Hét közben elődöntőt rendeztek a Lengyel Kupában. A Lech Poznan és a Legia Warszawa is győzelemmel kezdte az odavágót. Az előbbi csapatban Kádár Tamás kilenc percet játszott, míg Lovrencsics Gergő nem lépett pályára. A Legiában Nikolics Nemanja mesterhármassal járult hozzá csapata fölényes győzelméhez.

A hétvégén a Lech a Legiát fogadta bajnoki találkozón. Nikolics duplázott, a varsói csapat pedig elhozta a három pontot. Kádár egy félidőt játszott, míg Lovrencsics betegsége miatt nem került be a keretbe. Utóbbira a válogatottnál sem számíthatnak. Nikolics már 25 gólt lőtt a bajnokságban, ez pedig rekord, hiszen egy szezon során soha senki nem tudott ennyiszer betalálni a Legia színeiben.

A Wisla Kraków 5–1-re lemosta a Jagielloniát, Guzmics Richárd végig a pályán volt. Tovább tart a Slask Wroclaw rossz sorozata, most sem tudott nyerni a csapat. Mervó Bence kezdőként lépett pályára, és 88 perc játéklehetőséget kapott. Gosztonyi András továbbra is sérült, így ő nem volt a keretben. A Pogon Szczecin hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Cracoviával. A Pogon vezető gólját Gyurcsó Ádám szerezte, aki végigjátszotta a találkozót.

NÉMETORSZÁG

Huszti Szabolcsék 1–0-ra legyőzték Szalai Ádámékat a Bundesliga 27. fordulójában. Huszti kezdőként 83 percet játszott, míg Szalai csereként 13 percet töltött a pályán. A Kleinheisler Lászlót is foglalkoztató Werder Bremen 1–1-es döntetlent játszott a Mainzcal. A fiatal magyar középpályás nem kapott játéklehetőséget.

A másodosztályban Stieber Zoltánék Gulácsi Péteréket fogadták. A meccs végén az otthon játszó nürnbergiek örülhettek, hiszen 3–1-re legyőzték az RB Leipziget. Stieber a kispadon ült az összecsapás alatt, míg a vendégek kapuját végig Gulácsi védte. Az FSV Frankfurt 2–2-es döntetlent játszott a Heidenheim vendégeként. Kalmár Zsolt végig a pályán volt. Simon Krisztián, az 1860 München játékosa ismét megsérült, újra hosszabb kihagyás vár rá.

A magyar labdarúgó-válogatott légiós kerettagjainak tavaszi teljesítménye

Bogdán Ádám kikerült a Liverpool felnőttcsapatának keretéből, többnyire az U21-es együttes mérkőzésein kap szerepet a kapus. Gulácsi Péter ellenben rendszeresen véd az RB Leipzig csapatában, mióta a lipcseiek első számú kapuvédője februárban megsérült, sőt, egy ideje már annak ellenére, hogy Fabio Coltori újra egészséges.

Guzmics Richárd és Kádár Tamás is alapembere saját csapatának Lengyelországban.

Ami a középpályásokat illeti, Kleinheisler László egyelőre epizódszerepet kap a Werder Bremenben. Stieber Zoltán a Nürnberg utóbbi hat mérkőzésén mindössze 21 percet játszott. Dzsudzsák Balázs, a válogatott csapatkapitánya hol több, hol kevesebb játéklehetőséget kap a Bursasporban, Gyurcsó Ádám viszont meghatározó játékos lett a Pogon Szczecinben.

A támadóink közül Németh Krisztián, Nikolics Nemanja és Priskin Tamás is kifejezetten jó formában futballozik tavasszal. Nemcsak az alapemberek közé tartoznak, hanem gólokkal is segítik csapatukat. Szalai Ádámot sem mellőzi a Hannover, ám a csatár még nem rúgott gólt a jelenlegi szezonban.

OLASZORSZÁG

Most sem tudott nyerni a Palermo az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A), a szicíliai csapat ezúttal az Empoli vendégeként játszott gól nélküli döntetlent. Balogh Norbert nem lépett pályára. A másodosztályban (Serie B) Adorján Krisztián és Tamás Krisztián sem kapott játéklehetőséget a hétvégén.

ROMÁNIA

Az alsóházi rájátszásban Bőle Lukács csapata, a CSMS Iasi hazai pályán kapott ki 1–0-ra. A magyar szélső végigjátszotta a találkozót.

SVÁJC

A Sion odahaza 1–0-s vereséget szenvedett a Baseltől a bajnokságban. Vanczák Vilmos a 48. percben lépett pályára. A magyar védő nem kapott meghívást Bernd Storck szövetségi kapitánytól, a hír pedig letaglózta a 32 éves játékost.

SZLOVÁKIA

Északi szomszédunknál negyeddöntőket rendeztek a kupaküzdelmek során. Priskin Tamásék a Senica ellen 1–1-es rendes játékidőt és a hosszabbítást követően tizenegyesekkel jutottak a legjobb négy közé. A magyar támadó szerezte csapata egyenlítő gólját, illetve tizenegyest is értékesített a párbajban. A bajnokságban a Slovan Bratislava 1–0-ra kikapott a Myjavától. Priskin azt a mérkőzést is végigjátszotta.

TÖRÖKORSZÁG

Dzsudzsák Balázs együttese, a Bursaspor hazai pályán 4–1-re nyert a Kasimpasa ellen. A magyar válogatott csapatkapitánya a kispadról figyelte végig a találkozót. Korábban beszámoltunk róla, hogy a pénzügyi gondokkal küszködő Bursasport csökkentené Dzsudzsák fizetését, aki, ha nem egyezik bele a szerződésmódosításba, elhagyhatja jelenlegi csapatát.

KATAR

Az al-Garafa 1–1-es döntetlent játszott az al-Karitiat ellen. Németh Krisztián végigjátszotta a találkozót, ám gólt ezúttal nem sikerült szereznie.

EGYESÜLT ÁLLAMOK

A Sallói Dánielt is foglalkoztató Sporting Kansas City harmadik bajnoki mérkőzését is megnyerte az észak-amerikai labdarúgó-bajnokságban. A fiatal magyar nem lépett pályára a mérkőzésen.

AUSZTRÁLIA

Tovább robog a Perth Glory Vadócz Krisztiánnal és Sándor Györggyel a fedélzeten. A csapat utóbbi kilenc mérkőzéséből nyolcat megnyert. Vadócz és Sándor most is végigjátszotta a 2–1-es győzelemmel végződő bajnokit.

TOPLÉGIÓSOK* MÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok
Bogdán Ádám Liverpool U21 (angol) West Ham (i.) 2–3 90
Southampton 0–5 90
Tőzsér Dániel QPR (angol 2. osztály) Preston North End 1–1 kispados volt
Vadócz Krisztián Perth Glory (ausztrál) Wellington Phoenix (i.) 2–1 90 sárga lap
Bőle Lukács CSMS Iasi (román) Voluntari 0–1 90
Priskin Tamás Slovan Bratislava (szlovák) Senica (kupa) 1–1 tj: Slovan 11-esekkel 90 gól
Myjava 0–1 90
Sallói Dániel Sporting Kansas City (amerikai) Toronto FC 1–0 kispados volt
Németh Krisztián al-Garafa (katari) al-Karitiat 1–1 90
*Toplégiós: külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, vagy válogatott-kerettagságig jutó légiós.
Azoknál a légiósoknál, akik nem az élvonalban szerepelnek, ezt külön jeleztük, ahogy azt is, hogy ha nem bajnoki meccsről volt szó.
Az eredményeket mindig a magyar légiós csapatának szemszögéből írtuk fel, az idegenbeli meccseket i. betűvel jeleztük.