Légióskörkép: Nikolics-búcsú mesterhármassal, Németh látványos gólt lőtt

2016.12.19. 17:40
Nikolics Nemanja stílusosan búcsúzott a Legiától (Fotó: twitter.com/LegiaWarszawa)
Ahogy azt olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on hétről hétre összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Kövesse velünk, mi történt légiósainkkal az elmúlt héten! Játszott percek, lapok, gólok!

Gulácsi Péter végig a pályán volt az RB Leipzigben, amely 2–0-ra legyőzte Dárdai Pál együttesét, a Hertha BSC-t. Huszti Szabolcs egy félidőt kapott a Wolfsburg otthonában 1–0-s vereséget szenvedő Eintracht Frankfurtban.

Nikolics Nemanja mesterhármassal búcsúzott a Legiától. A magyar válogatott támadó 79 percet töltött a pályán a Górnik Leczna ellen 5–0-ra megnyert bajnokin. Nem bírt egymással Litauszki Róbert és Kádár Tamás csapata, a Cracovia és a Lech Poznan 1–1-es döntetlent játszott egymással. Litauszki négy és fél hónap után lépett ismét pályára bajnoki mérkőzésen.

Nikolics mesterhármasa

Dzsudzsák Balázs gólpasszt adott a Dibba al-Fudzsirah elleni idegenbeli mérkőzésen, amit az al-Vahda 2–1-re nyert meg. Németh Krisztián parádés góllal segítette 2–1-es győzelemhez csapatát az al-Dzsais otthonában.

Németh látványos gólja

További információkért kattintson a táblázatban található névre, és nézze meg bővebben, hogyan alakult a magyar futballista csapatának múlt heti mérkőzése!

TOPLÉGIÓSOK* MÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok, egyéb
Simon Krisztián 1860 München (német, II.) Heidenheim 1–1 sérült
Megyeri Balázs Greuter Fürth (német II.) Union Berlin (i.) 1–1 nem volt keretben
Bese Barnabás Le Havre (francia II.) Tours 0–2 90
Dzsudzsák Balázs al-Vahda (arab emírségekbeli) Dibba al-Fudzsirah (i.) 2–1 90 gólpassz
Kocsis Gergő DAC (szlovákiai)
Priskin Tamás Slovan Bratislava (szlovák)
Koman Vladimir Adanaspor (török) Kayserispor 2–1 90

*Toplégiós: külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott vagy válogatott-kerettagságig jutó légiós.
Azoknál a légiósoknál, akik nem az élvonalban szerepelnek, ezt külön jeleztük, ahogy azt is, hogy ha nem bajnoki meccsről volt szó.
Az eredményeket mindig a magyar légiós csapatának szemszögéből írtuk fel, az idegenbeli meccseket i. betűvel jeleztük.