Légióskörkép: Németh Krisztián újabb gólja, Nikolics-gólpassz

2016.02.22. 15:19
Németh Krisztián továbbra is tarthatatlan katari csapatában (Fotó: algharafa.com)
A nyári labdarúgó Eb-hez közeledve a Nemzeti Sport Online-on hétről hétre igyekszünk összefoglalni légiósaink elmúlt heti teljesítményét, kiemelt figyelmet fordítva a válogatott játékosokra, hogy megfelelő képet kapjunk formájukról. Kleinheisler László (Werder Bremen) ezúttal sem lépett pályára, Dzsudzsák Balázs (Bursaspor) három hete nem nem töltött annyi időt a pályán, mint most, Németh Krisztián (al-Garafa) újra betalált, Nikolics Nemanja (Legia Warszawa) pedig gólpasszal járult hozzá csapata sikeréhez. Bogdán Ádám büntetőt védett a Liverpool U21-es csapatában.

ANGLIA

Bogdán Ádám továbbra is csak a Liverpool U21-es csapatával készül, viszont az előző héten egy büntető kivédésével nagy szerepet játszott együttese Middlesbrough elleni sikerében. A Sunderland elleni összecsapáson ugyanakkor már nem jutott szóhoz. Tőzsér Dániel csak a kispadon kapott helyet a 93. percben egyenlítő QPR-ban.

AUSZTRÁLIA

Sándor György és Vadócz Krisztián is végig a pályán volt csapata hétvégi meccsén, előbbi beadása előzte meg az első gólt a Perth Glory 6–3-as sikere során. Vereségével a Brisbane Roar leszorult az élről.

BENELUX ÁLLAMOK

Nem sok öröm adatott meg a magyar játékosoknak, Köteles László és Vida Kristopher kispados volt, Otigba Kenneth pedig eltiltását töltötte – mindhármuk csapata ikszelt a hétvégén (Otigba hétfőn a junioroknál pályára lépett, és gólt is szerzett).

NÉMETORSZÁG

Huszti Szabolcs a forduló nyitó mérkőzésén egy félidőt kapott a Hamburggal ikszelő Eintracht Frankfurtban, Kleinheisler László a kispadról figyelte a Werder vereségét, míg Szalai Ádám továbbra is lábadozik sérülése után.

A másodosztályban Gulácsi Péter és Kalmár Zsolt is végig a pályán volt győztes együttese meccsén, Simon Krisztián viszont még mindig maródi. Stieber Zoltán be nem cserélt kispados volt a Nürnberg hétfő esti düsseldorfi mérkőzésén (1–1).

OLASZORSZÁG

Balogh Norbert ezúttal sem jutott lehetőséghez a Palermóban, csapata pedig egy ötöst kapott a Tottit nélkülöző Romától. A Serie B-ben Adorján Krisztián kapott egy bő negyedórát a Novara veresége során, Tamás Krisztián viszont csak kívülről figyelte a Spezia győzelmét.

SPANYOLORSZÁG

Megyeri Balázsnak
ezúttal is a kispad jutott a Getafében, együttese pedig sorozatban az ötödik meccsén kapott ki, és egyhuzamban a negyedik alkalommal maradt gólképtelen. Sikerével a Levante már nem sereghajtó.

TÖRÖKORSZÁG

Dzsudzsák Balázs három hete nem kapott annyi lehetőséget, mint a Fener ellen, de ez így is csak 32 percet jelentett légiósunknak. Futács Márkó továbbra is lábadozik a sérülését követően.

KATAR

Németh Krisztián változatlanul bombaformában játszik, az al-Garafa magyar támadója harmadik meccsén a negyedik gólját szerezte meg, ezúttal közelről, fejjel volt eredményes.

LENGYELORSZÁG

Nikolics Nemanja szintén nem lassít, bár ezúttal „csak” gólpasszal járult hozzá a Legia győzelméhez – így viszont beérte őt Zlatan Ibrahimovic az Aranycipőért folytatott versenyben. A Lech Poznan számára pocsékul alakult a hétvége, a sereghajtó Podbeskidzie otthonában 4–1-re kikapott a Kádár Tamást végig foglalkoztató, Lovrencsics Gergőt a padon hagyó együttes.

Gosztonyi András vesztes meccsen kezdett, Gyurcsó Ádám ikszre végződőn csereként állt be, Guzmics Richárd pedig 90 percet töltött a pályán hétfő este – csapata hosszú idő után pontot szerzett, a magyar védőre viszont eltiltás vár, mert megkapta idénybeli nyolcadik sárga lapját.

ROMÁNIA

Bőle Lukács
végig pályán volt a tíz forduló óta veretlen CSMS Iasiban, amely 1–1-re végzett az ACS Poli Timisoarával.
TOPLÉGIÓSOK* TÉTMÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok

90

*Toplégiós: külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, vagy válogatott-kerettagságig jutó légiós.
Azoknál a légiósoknál, akik nem az élvonalban szerepelnek, ezt külön jeleztük, ahogy azt is, hogy ha nem bajnoki meccsről volt szó.
Az eredményeket mindig a magyar légiós csapatának szemszögéből írtuk fel, az idegenbeli meccseket i. betűvel jeleztük.