Légióskörkép: Futács győztes góllal debütált Szlovéniában

B. A.B. A.
2021.10.18. 07:51
Futács Márkó győztes góllal debütált Szlovéniában (Fotó: NK Olimpija Ljubljana/Twitter)
Ahogy olvasóink megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiós labdarúgóink előző heti teljesítményét. Tekintse át, mi történt a magyar futballistákkal a múlt héten!

Varga Roland az idei nyári átigazolási időszakban, szabadon igazolható játékosként (június 30-án lejárt a szerződése az MTK Budapestnél) csatlakozott az arab emírségekbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő al-Ittihad Kalbához. Eddigi hat bajnoki mérkőzésén nem sok babér termett a 31 esztendős válogatott játékos számára, pénteken viszont kiosztott egy gólpasszt a helyi kupa nyolcaddöntőjében, melyet 4–0-ra megnyert a magyar légiós csapata.

Egymás után a második bajnokiján volt eredményes Gyurcsó Ádám, aki szépségdíjas góllal duplázta meg az AEK Larnaca előnyét a PAEEK ellen 3–0-ra megnyert mérkőzésen. A magyar támadó a 37. percben tíz méterről, éles szögből szépen lőtte ki a hosszú sarkot, megszerezve a második gólját a ciprusi együttesben.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA (Gyurcsó gólja 4:17-től)

A német labdarúgó Bundesliga 8. fordulójában a Freiburg 1–1-es döntetlent játszott az RB Leipziggel. Mind a négy magyar pályára lépett, Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik kezdőként, Sallai Roland csereként kapott szerepet. Utóbbit le kellett cserélni a 80. percben, miután nem sokkal korábban ütközött Orbánnal. Sallai még vissza tudott menni néhány percre, de nem tudta végigjátszani a találkozót. A Freiburg edzője, Christian Streich a dpa-nak elmondta, a pontos diagnózis még várat magára, de nem tűnik vészesnek a támadó sérülése. Bemutatkozott a német élvonalban az újonc Bochum csatára, Novothny Soma, aki a Fürth ellen megnyert meccs 93. percében állt be csereként.

A szlovák bajnokság 11. fordulójában a DAC az MSK Zilina vendégeként lépett pályára Zsolnán, és aratott 2–0-s győzelmet, mégpedig úgy, hogy a kezdősípszót követően nem egész 15 másodpercig volt 0–0 az állás. A dunaszerdahelyieknél a mérkőzést végigjátszó Schäfer András szögletből gólpasszig jutott, míg Hahn János a 68. percig volt a pályán.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA (Schäfer gólpassza 4:29-től)

A Horvátországban légióskodó Kleinheisler László felépült, így ott volt az NK Osijek kezdőcsapatában a Slaven Belupo vendégeként 2–0-ra megnyert mérkőzésen. A magyar válogatott középpályás az Anglia elleni (1–1), keddi vb-selejtező előtt szenvedett combizom-sérülést, ami miatt visszautazott klubjához. Csütörtökön edzett, és a jelek szerint olyannyira javult az állapota, hogy kezdőként játszott a vasárnapi bajnokin, a 71. percben cserélték le.

Góllal debütált a szlovén élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Prva Liga) Futács Márkó az Olimpija Ljubljana színeiben, ráadásul ez a találat győzelmet is ért csapata számára a Tabor Sezana ellen. A magyar támadó kezdőként lépett pályára, és az 53. percben volt eredményes Mustafa Nukic passza után.

A Sporting Kansas City 2–1-re kikapott a Vancouver Whitecapstől az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság (MLS) magyar idő szerint hétfő hajnalban lejátszott mérkőzésén. A Missouri állambeli együttes magyar légiósa, Sallói Dániel ezúttal gólpasszig jutott. A magyar válogatott támadónak ez volt a nyolcadik asszisztja az idényben, emellett van 16 gólja.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA (Sallói gólpassza 3:17-tól)

OKTÓBER 15., PÉNTEK

ARAB EMÍRSÉGEK, PRO LEAGUE CUP
NYOLCADDÖNTŐ
al-Ittihad Kalba–al-Uruba 4–0
al-Ittihad Kalba: Varga Roland a 62. percben csereként lépett pályára, a 75. percben pedig gólpasszt adott.

AUSZTRIA, 2. LIGA
11. FORDULÓ

Austria Lustenau–Kapfenberg 6–0
Austria Lustenau: Tiefenbach Dániel nem került be a meccskeretbe.

Liefering–LASK Juniors 2–0
Liefering: Major Sámuel a 83. percben lecserélték, Tóth Balázs nem szerepelt a meccskeretben.

HOLLANDIA, EERSTE DIVISIE
11. FORDULÓ
Graafschap–FC Eindhoven 0–0
Eindhoven: Rácz Barnabás végigjátszotta a mérkőzést.

OKTÓBER 16., SZOMBAT

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
11. FORDULÓ

Altach–Red Bull Salzburg 1–1
Altach: Bukta Csabát a 83. percben lecserélték.

BELGIUM, JUPILER LEAGUE
11. FORDULÓ
Standard Liege–Leuven 2–2
Leuven: Bese Barnabás nem volt a keretben.

CIPRUS, 1. DIVISION
6. FORDULÓ
AEK Larnaca–PAEEK 3–0
AEK Larnaca: A 64. percig pályán lévő Gyurcsó Ádám szerezte csapata második gólját.

EGYESÜLT ÁLLAMOK, MLS
ALAPSZAKASZ

CF Montréal–Philadelphia Union 2–2
Philadelphia Union: Gazdag Dániel az 57. percben állt be.

HOLLANDIA, EREDIVISIE
9. FORDULÓ

Go Ahead Eagles–Heracles 4–2
Heracles:Szőke Adrián betegség miatt nem volt nevezve.
Sittard–Cambuur 1–0
Cambuur: Kiss Tamást az 57. percben cserélték be.

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
11. FORDULÓ

Leczna–Piast Gliwice 1–1
Piast Gliwice:Vida Kristopher nem volt a keretben.

Slask Wroclaw–Raków 1–2
Slask:Tamás Márk nem volt a keretben.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
8. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Mainz 3–1
Mainz: Szalai Ádám nemrégiben épült fel, még nem volt nevezve.
Freiburg–RB Leipzig 1–1
Freiburg: Sallai Roland a szünetben állt be, majd sérülés miatt a 80. percben lecserélték; Leipzig: Gulácsi Péter és Willi Orbán végigjátszotta a meccset, Szoboszlai Dominikot a 78. percben lecserélték.
Greuther Fürth–Bochum 0–1
Bochum:Novothny Soma a 93. percben állt be.

Zilina (Zsolna)–DAC (Dunaszerdahely) 0–2
DAC: Hahn Jánost a 68. percben lecserélték, Kalmár Zsolt sérült, a gólpasszt adó Schäfer András végigjátszotta a meccset, Szendrei Ákos nem volt a keretben.

OKTÓBER 17., VASÁRNAP

11. FORDULÓ

BW Linz–Austria Wien II 3–1
BW Linz: Borsos Filip a kispadon kapott helyet, nem cserélték be; Austria Wien II: Mester Csaba nem volt a keretben.

11. FORDULÓ

Charleroi–Genk 2–0
Genk: Németh Andrást sérülés miatt nem nevezték a keretbe.

6. FORDULÓ
Omonia Nicosia–Apollon 1–0
Omonia: Lang Ádám kezdőként lépett pályára, és végigjátszotta a mérkőzést.

DÁNIA, SUPERLIGA
12. FORDULÓ
SönderjyskE–FC Köbenhavn 1–1
SönderjyskE: Prosser Dániel kezdőként lépett pályára, a 83. percben cserélték le.

ALAPSZAKASZ

Vancouver Whitecaps–Sporting Kansas City 2–1
Sporting: A gólpasszig jutó Sallói Dániel végigjátszotta a mérkőzést.

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
12. FORDULÓ
Slaven Belupo–NK Osijek (Eszék) 0–2
Osijek:
Kleinheisler László kezdőként lépett pályára, a 71. percben cserélték le.
Sibenik–Hajduk Split 2–0
Hajduk Split: Lovrencsics Gergő kezdőként lépett pályára, és végigjátszotta a mérkőzést.

8. FORDULÓ

Parma–Monza 0–0
Parma: Balogh Botondot nem cserélték be a mérkőzésen.

OROSZORSZÁG, PREMJER-LIGA
11. FORDULÓ
Krilja Szovjetov–FK Nyizsnyij Novgorod 2–0
Nyizsnyij Novgorod: Kecskés Ákos kezdőként lépett pályára, és végigjátszotta a mérkőzést.

SVÁJC, SUPER LEAGUE
10. FORDULÓ
Lausanne–Grasshoppers 3–1
Grasshoppers: Bolla Bendegúz kezdőként lépett pályára, a 85. percben cserélték le.

SZERBIA, SZUPERLIGA
13. FORDULÓ

Partizan Beograd–Radnik 2–0
Partizan: Holender Filip csereként kapott lehetőséget, a 76. percben lépett pályára.
FK Proleter–Topolyai SC 1–0
Proleter: Kun Bertalan kezdőként lépett pályára a találkozón, és végigjátszotta a mérkőzést.

11. FORDULÓ

17.00:
Spartak Trnava (Nagyszombat)–Slovan Bratislava (Pozsony) a mérkőzés félbeszakadt!
Slovan: Holman Dávid sérülésből gyógyul, nem nevezték.

SZLOVÉNIA, PRVA LIGA
13. FORDULÓ
Olimpija Ljubljana–Tabor Sezana 1–0
Ljubljana: Futács Márkó kezdőként végigjátszotta a mérkőzést, és ő szerezte a mindent eldöntő gólt.

TÖRÖKORSZÁG, SÜPER LIG
9. FORDULÓ
Kasimpasa–Göztepe 1–2
Kasimpasa: Varga Kevin nem volt a keretben; Göztepe:Megyeri Balázs nem kapott helyet a keretben.
Trabzonspor–Fenerbahce 3–1
Fenerbahce: Szalai Attila kezdőként végigjátszotta a mérkőzést.

OKTÓBER 18., HÉTFŐ

6. FORDULÓ
18.00: APOEL–Ethnikosz Ahnasz
APOEL: Vinícius Paulo

A körképben a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatott-kerettagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze