Légióskörkép: Futács győztes góljai, Bogdán bravúrjai

2016.10.31. 12:56
Bogdán Ádám remekelt a Cardiff City ellen (Fotó: Wigan Athletic, Twitter)
A franciaországi Európa-bajnokság után számos magyar válogatott labdarúgó igazolt új csapatba, szerződött a honi bajnokságból külföldre. Ahogy azt olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on hétről hétre összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Kövesse velünk, mi történt légiósainkkal az elmúlt néhány napban! Játszott percek, lapok, gólok!

Németországban több magyar is szembenézett egymással. A Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig a Kleinheisler Lászlót végig a soraiban tudó Darmstadtot verte meg 2–0-ra. Csereként állt be a Dárdai Pál irányította Herthát egy góllal legyőző Hoffenheimbe Szalai Ádám. Stieber Zoltán csapata, a Kaiserslautern Megyeri Balázsék otthonából vitte el mindhárom pontot.

Olaszországban felemás hete volt Nagy Ádámnak, aki a Chievo ellen (1–1) csapata egyik legjobbjaként végig játszott, a Fiorentina ellen (0–1) azonban nem kapott egy percet sem. Sallai Roland csereként állt be az Udinesétől 3–1-es vereséget szenvedő Palermóba, bő 20 perc után kiállították. Gólt szerzett a Ternana ellen Adorján Krisztián, a Novara azonban így is kikapott 4–3-ra.

A hétközi kupameccsen és az Osijek ellen is győztes gólt szerzett Futács Márkó. Fontos védésekkel járult hozzá a Wigan egygólos győzelméhez Bogdán Ádám. Ismét gólt szerzett Dzsudzsák Balázs, sőt, ezúttal egy gólpasszt is kiosztott az 5–1-re megnyert bajnokin. Gólt lőtt Xaviék ellen Németh Krisztián, az al-Garafa 3–3-ra végzett az al-Szadd ellen.

Futács pazar gólt szerzett

Dzsudzsák gólja és gólpassza

Hét közben végigjátszotta a kupameccset, majd az Admira elleni bajnokin góllal járult hozzá csapata győzelméhez Szántó Tamás. Bravúros győzelmet aratott Köteles László csapata, a Waasland-Beveren, amely az Anderlechtet verte meg 2–1-re.

További információkért kattintson a táblázatban található névre, és nézze meg bővebben, hogyan alakult a magyar futballista csapatának múlt heti mérkőzése!

TOPLÉGIÓSOK* MÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok
Bese Barnabás Le Havre (francia II.) Reims (i.) 0–1 4
Dzsudzsák Balázs al-Vahda (arab emírségekbeli) al-Naszr 5–1 90 gól, gólpassz, sárga lap
Litauszki Róbert Cracovia (lengyel) Jagiellonia 1–3 nem volt keretben
Bőle Lukács CSMS Iasi (román) Metalurgistul Cugir (kupa, i.) 2–0 nem volt keretben
Koman Vladimir Adanaspor (török) Galatasaray 0–1 88

*Toplégiós: külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt vagy U-válogatott vagy válogatott-kerettagságig jutó légiós.
Azoknál a légiósoknál, akik nem az élvonalban szerepelnek, ezt külön jeleztük, ahogy azt is, hogy ha nem bajnoki meccsről volt szó.
Az eredményeket mindig a magyar légiós csapatának szemszögéből írtuk fel, az idegenbeli meccseket i. betűvel jeleztük.