Légióskörkép: Dzsudzsák remeklése is kevés volt; Nikolics elkezdte

2019.04.08. 07:54
Ahogy olvasóink megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Tekintse át, mi történt a magyar futballistákkal a múlt héten!

A horvát élvonal 27. fordulójában Kleinheisler László csapata, az NK Osijek idegenben 3–1-re legyőzte az Inter Zapresicet. A magyar légiós kezdőként lépett pályára a meccsen, sőt, Mile Skoric hiányában (és Domagoj Pusic kispadon hagyásával) a csapatkapitányi karszalagot is megkapta. Kleinheisler végigjátszotta a találkozót, a 93. percben Pusic az ő passza után állította be a végeredményt.Kleinheisler László csapata, az NK Osijek idegenben 3–1-re legyőzte az Inter Zapresicet. A magyar légiós kezdőként lépett pályára a meccsen, sőt, Mile Skoric hiányában (és Domagoj Pusic kispadon hagyásával) a csapatkapitányi karszalagot is megkapta. Kleinheisler végigjátszotta a találkozót, a 93. percben Pusic az ő passza után állította be a végeredményt.

A magyar középpályás a Gyurcsó Ádámot a 80. percig a soraiban tudó Hajduk Split elleni hétvégi bajnokit (0–0) is végigjátszotta.

Az al-Ittihad Kalba izgalmas mérkőzésen 3–3-as döntetlent játszott az al-Fudzsaira otthonában az arab emírségekbeli bajnokság 19. fordulójában. A vendégek első gólját Dzsudzsák Balázs szerezte, a magyar válogatott szélső később csapata másik két góljában is főszerepet vállalt. Az előző fordulóban szintén kanadai pontot jegyző Dzsudzsák már négy gólnál és hét gólpassznál jár az idényben, más kérdés, hogy csapata rossz formáján ez sem segít: az al-Ittihad Kalba hat bajnoki óta nyeretlen.

Dzsudzsák gólja

Dzsudzsák szabadrúgása után jött az újabb találat

Dzsudzsák remek beadása után az MTK-tól kölcsönvett Myke Bouard Ramos is betalált

Megszerezte idénybeli első gólját Nikolics Nemanja – a Chicago Fire magyar támadója az MLS szombati játéknapján a Toronto FC ellen volt eredményes, találata egy pontot ért csapatának, amely 2–2-es döntetlent játszott. Nikolicsnak ez volt a 40. gólja az észak-amerikai profi bajnokságban.

A szlovák bajnokság rájátszásának 3. fordulójában a Holman Dáviddal a kezdőben felálló Slovan Bratislava hazai pályán 4–1-re legyőzte a Mihalovcét. A Slovan második gólját, 1–1-nél az 54. percben Holman Dávid szerezte, a tizenhatos vonalától szépen lőtt a kapuba.

Dunaszerdahelyen a DAC–Zilina mérkőzés (1–0) előtt a hazai szurkolók a magyar himnusz éneklésével tiltakoztak a „himnusztörvény” néven elhíresült törvénymódosítás ellen, ami május 15-től megtiltaná a külföldi himnuszok éneklését Szlovákiában. A találkozó egyetlen gólja Kalmár Zsolt átadásából született. Vida Kristopher a 71. percig volt a pályán, Vida Máté – Kalmárhoz hasonlóan – végigjátszotta a mérkőzést.

A Hoffenheim 4–0-ra kiütötte az Augsburgot a Bundesliga hétvégi fordulójában, az utolsó gól előtt a végig a pályán lévő Szalai Ádám indította fejjel Isak Belfodilt, aki mesterhármassal zárta a találkozót.

ÁPRILIS 1., HÉTFŐ

EGYESÜLT ÁLLAMOK, MLS
ALAPSZAKASZ
Orlando City–D. C. United 1–2
D. C. United: Stieber Zoltán kispados volt, nem lépett pályára.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 2
30. FORDULÓ
Lens–Le Havre AC 0–0
Le Havre: Bese Barnabás végigjátszotta a meccset.

ÁPRILIS 2., KEDD

NÉMETORSZÁG, NÉMET KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Augsburg–RB Leipzig 1–2 – hosszabbítás után
RB Leipzig: Gulácsi Péter és Willi Orbán is végigjátszotta a meccset.

ÁPRILIS 3., SZERDA

AUSZTRIA, OSZTRÁK KUPA
ELŐDÖNTŐ
Grazer AK (III.)–Red Bull Salzburg 0–6
Salzburg: Szoboszlai Dominik nem került be a keretbe.
LASK Linz–Rapid Wien 1–1 – 11-esekkel: 3–4
Rapid Wien: Szántó Tamás sérült.

CIPRUS, CIPRUSI KUPA
ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

APOEL–Paralimni 1–0
APOEL: Balogh Norbert végigjátszotta a mérkőzést.

DÁNIA, SUPERLIGA
ELŐDÖNTŐ
Midtjylland–Odense 4–0
Midtjylland: Korcsmár Zsolt nem került be a keretbe.

HOLLANDIA, EREDIVISIE
28. FORDULÓ
Fortuna Sittard–ADO Den Haag 0–0
Fortuna Sittard: Dobos Áron nem került be a keretbe.

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
27. FORDULÓ

Inter Zapresic–NK Osijek 1–3
Osijek: Kleinheisler László végigjátszotta a mérkőzést, amelyet csapatkapitányként kezdett, és gólpasszal zárt.
Hajduk Split–Dinamo Zagreb 0–1
Hajduk: Gyurcsó Ádám nem állt be a kispadról.

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
28. FORDULÓ
Legia Warszawa–Jagiellonia Bialystok 3–0
Legia: Nagy Dominik nem állt be a kispadról.

OLASZORSZÁG, SERIE A
30. FORDULÓ

Genoa–Internazionale 0–4
Genoa: Schäfer András nem került be a keretbe.

ROMÁNIA, ROMÁN KUPA
CFR Cluj–Astra 1–3
CFR: Lang Ádám végigjátszotta a találkozót.

SKÓCIA, PREMIERSHIP
32. FORDULÓ
Hibernian–Kilmarnock 0–0
Hibernian: Bogdán Ádám az agyrázkódása után visszatérhetett a kispadra, de nem cserélték be.

SVÁJC, SUPER LEAGUE
27. FORDULÓ
Lugano–Xamax 0–0
Lugano: Kecskés Ákos végigjátszotta a meccset, Vécsei Bálint kezdőként 76 percet kapott.

UKRAJNA, PREMJER-LIGA
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 1. FORDULÓ
Zorja Luhanszk–Dinamo Kijev 2–3
Dinamo Kijev: Kádár Tamás kezdőként lépett pályára, az 54. percben piros lapot kapott.

al-Fudzsaira–al-Ittihad Kalba 3–3
al-Ittihad Kalba: Dzsudzsák Balázs betalált, majd kiosztott két gólpasszt.

AUSZTRIA, 2. LIGA
21. FORDULÓ
Liefering–Austria Lustenau 1–2
Liefering: Bukta Csaba kispados volt.

CONCACAF BAJNOKOK LIGÁJA
Monterrey (mexikói)–Sporting Kansas City (amerikai) 5–0
Sporting: Baráth Botond nem lépett pályára, Németh Krisztiánt a 80. percben cserélték le, Sallói Dániel sérülés miatt nem volt a keret tagja.

31. FORDULÓ
Le Havre AC–Niort 0–0
Le Havre: Bese Barnabás végigjátszotta a mérkőzést.

IRÁN, PERSIAN GULF PRO LEAGUE
24. FORDULÓ
Nasszadzsi Mazandaran–Szepahan 0–0
Szepahan: Koman Vladimir végigjátszotta a meccset.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
28. FORDULÓ
Mainz–Freiburg 5–0
Freiburg: Sallai Roland sérült, nem volt a keretben.

PORTUGÁLIA, SEGUNDA LIGA
28. FORDULÓ
Benfica B–Farense 3–1
Benfica B: Csoboth Kevin nem volt a keretben.

AEL Limassol–APOEL 0–3
APOEL: Balogh Norbert nem volt a keretben.

ALAPSZAKASZ
D. C. United–Los Angeles FC 0–4
D. C. United: Stieber Zoltán csere volt, nem játszott.
Toronto FC–Chicago Fire 2–2
Chicago Fire: Nikolics Nemanja a 69. percig a pályán volt, ő lőtte csapata második gólját.

GÖRÖGORSZÁG, SUPER LEAGUE
27. FORDULÓ

Panathinaikosz–Arisz 2–0
Arisz: Korhut Mihály végigjátszotta a mérkőzést.

KAZAHSZTÁN, PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ

Irtisz Pavlodar–Taraz 2–0
Irtisz Pavlodar: Hidi Patrik kezdő volt és végig is játszotta a meccset.
Kajrat Almati–Okzsetpesz 4–1
Kajrat Almati: Eppel Márton kispados volt.

DAC Dunaszerdahely–Zilina 1–0
DAC: Csóka Dániel nem játszott, Kalmár Zsolt gólpasszt adott, Vida Kristopher a 71. percig volt a pályán, Vida Máté végigjátszotta a mérkőzést.

ÁPRILIS 7., VASÁRNAP

LASK Linz–Red Bull Salzburg 0–2
Salzburg: Szoboszlai Dominik a 80. percben csereként lépett pályára.

FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 2. FORDULÓ
Esbjerg–Midtjylland 2–2
Midtjylland: Korcsmár Zsolt nem került a keretbe.

DÉL-KOREA, K LEAGUE 2
5. FORDULÓ
Puszan IPark FC–Tedzson 2–1
Puszan IPark FC: Novothny Somát a 61. percben lecserélték.

ALAPSZAKASZ
Cincinnati–Sporting Kansas City 1–1
Sporting: Baráth Botond végig játszott, Németh Krisztián csereként a 70. percben állt be, Sallói Dánielt nem nevezték.

29. FORDULÓ
Zwolle–Fortuna Sittard 5–0
Fortuna Sittard: Dobos Áront nem nevezték.

28. FORDULÓ

Hajduk Split–NK Osijek 0–0
Hajduk: Gyurcsó Ádámot a 80. percben cserélték le; Osijek: Kleinheisler László végig a pályán volt.

29. FORDULÓ
Górnik Zabrze–Legia Warszawa 1–2
Legia: Nagy Dominik végigjátszotta a mérkőzést.

28. FORDULÓ
Augsburg–Hoffenheim 0–4
Hoffenheim: Szalai Ádám végigjátszotta a mérkőzést, az utolsó találatnál ő adta a gólpasszt.

Slovan Bratislava–Michalovce 4–1
Slovan: Holman Dávid csapata második gólját szerezte, kezdőként 70. percet játszott. Guzmics Richárd végig a cserepadon ült.

TÖRÖKORSZÁG, 1. LIG
28. FORDULÓ
Adanaspor–Denizlispor 3–4
Adanaspor: Feczesin Róbert a kispadon ülte végig a mérkőzést.

UKRAJNA, UKRÁN KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Sahtar Doneck–Dinamo Kijev 1–1 – tizenegyesekkel továbbjutott a Sahtar
Dinamo Kijev: Kádár Tamás végigjátszotta a mérkőzést.

A körképben a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatott-kerettagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze.