Légióskörkép: Dzsudzsák-gólpasszparádé; Nikolics először talált be az MLS-ben

2017.03.13. 15:06
Nikolics megszerezte első bajnoki gólját a Chicago Fire-ben (Fotó: chicago-fire.com)
Véget ért a téli szünet, így – ahogy azt olvasóink már megszokhatták – a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Kövesse velünk, mi történt a magyar futballistákkal az előző héten! Játszott percek, lapok, gólok!

A német Bundesligában szereplő RB Leipzig Gulácsi Péterrel a soraiban szenvedett 1–0-s vereséget a Wolfsburgtól. Szalai Ádám (Hoffenheim) múlt heti duplája után 15 percet kapott csereként, ez idő alatt nem tudott helyzetbe kerülni a Freiburg ellen (1–1). A másodosztályban Stieber Zoltánt (Kaiserslautern) a 72. perben cserélték be, az ő lövése után került a labda a Heidenheim kapujába (1–1). Megyeri Balázs és Pintér Ádám (Greuther Fürth) egyaránt végigjátszotta a Sandhausen ellen döntetlenre végződő összecsapást.

Sallai Roland először volt végig a pályán olasz bajnokin, de ő sem tudott segíteni a Palermón a Roma ellen (0–3). Bár Nagy Ádám nem lépett pályára a Sassuolo ellen győzedelmeskedő (1–0) Bolognában, érdemes megjegyezni, hogy csapata először nyert bajnokit a most zajló szezonban ő nélküle.

Lang Ádám ezúttal is csak a kispadon kezdett a francia élvonalban, csapattársa sérülése miatt azonban a 36. percben becserélték. Klubja, a Dijon döntetlent játszott a Rennes otthonában.

Dzsudzsák Balázs nagyszerű teljesítményt nyújtva négy gólpasszal vette ki a részét az al-Vahda csütörtöki győzelméből (Bani Jasz, 6–2). A magyar szélső végig a pályán volt, és az első, a harmadik, az ötödik, valamint a hatodik hazai gólt készítette elő.

DZSUDZSÁK-GÓLPASSZOK 0:00-TÓL, 1:40-TŐL, 3:38-TÓL ÉS 4:40-TŐL

Megszerezte első bajnoki gólját a Chicago Fire-ben Nikolics Nemanja, aki a Real Salt Lake kapuját vette be. Kalmár Zsolt szintén meglőtte első gólját a Bröndbyben, a harmadosztályú Marienlyst otthonában 4–1 megnyert Dán Kupa-meccsen volt eredményes. Kalmár a hétvégén is villogott, gólpasszal búcsúztatta a DVTK-hoz távozó Bódog Tamást.

NIKOLICS GÓLJA

KALMÁR TALÁLATA

Második dél-koreai tétmeccsén is betalált Feczesin Róbert, a Csonnam Dragons azonban így is 3–1-es vereséget szenvedett. Priskin Tamás együttese, a Slovan Bratislava ugyanilyen különbséggel győzte le a Trencínt (Trencsén) a Szlovák Kupában – a magyar válogatott támadó nemrég triplázott a szlovák címvédő ellen, most ismét gólt szerzett ellene.

FECZESIN BÜNTETŐJE

PRISKIN NYITOTTA MEG A GÓLOK SORÁT

Gyurcsó Ádám (Pogon Szczecin) és Bőle Lukács (CSMS Iasi) is kiosztott egy-egy gólpasszt: előbbi játékos csapatának mindkét előző heti mérkőzése döntetlennel ért véget, míg utóbbi együttese egy győzelemmel és egy iksszel abszolválta két bajnokiját. Bőle utóbbi időben nyújtott teljesítményére egy BEK-győztes klub is felfigyelt, erről itt olvashat bővebben.

Huszti Szabolcs (Csangcsun Jataj), Elek Ákos (Kajrat Almati) és Nagy Dominik (Legia Warszawa) is debütált új klubjában. Huszti végig a pályán volt csapata veresége során, Elek harminc percet kapott (a Kajrat Almati ikszelt), míg Nagy a 81. percben állt be az egygólos sikerrel végződő meccsen.

További információkért kattintson a táblázatban található mérkőzésre, és nézze meg bővebben, hogyan alakult a magyar futballista csapatának múlt heti összecsapása!

TOPLÉGIÓSOK* MÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok, egyéb
Bogdán Ádám Liverpool
(angol)
Burnley
2–1
sérült
Köteles László Waasland-Beveren (belga) Anderlecht (i.)
0–3
90
Szalai Ádám Hoffenheim (német) Freiburg (i.)
1–1
15 (becserélték)
Gulácsi Péter RB Leipzig (német) Wolfsburg
0–1
90
Simon Krisztián 1860 München (német, II.) Hannover (i.)
Dániel
Würzburger Kickers (német, II.) Dynamo Dresden 0–2 6 (becserélték)

Feczesin Róbert Csonnam Dragons (dél-koreai) Szangdzsu Szangmu 1–3 90 gól
Kádár Tamás Dinamo Kijev (ukrán) Zirka (i.)

sérült
Priskin Tamás Slovan Bratislava (szlovák) Trencín (k.)
3–1
90 gól

Senica (i.)
1–0
90
Szántó Tamás Rapid Wien (osztrák) Sturm Graz (i.)
1–2
Varga Barnabás Mattersburg (osztrák) Altach (i.)

30 (becserélték)

*Toplégiós: külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott vagy válogatott-kerettagságig jutó légiós.
Azoknál a légiósoknál, akik nem az élvonalban szerepelnek, ezt külön jeleztük, ahogy azt is, hogy ha nem bajnoki meccsről volt szó.
Az eredményeket mindig a magyar légiós csapatának szemszögéből írtuk fel, az idegenbeli meccseket i. betűvel jeleztük.