Légióskörkép: Dzsudzsák bombagólt lőtt szabadrúgásból, Gulácsi 11-est védett

2017.02.20. 13:31
Gulácsi Péter kivédte Thorgan Hazard büntetőjét (Fotó: AFP)
Véget ért a téli szünet, sok bajnokság folytatódott, míg néhány hamarosan ismét visszatér vagy elindul, így – ahogy azt olvasóink már megszokhatták – a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Kövesse velünk, mi történt a magyar futballistákkal az előző héten! Játszott percek, lapok, gólok!

Az RB Leipzig labdarúgócsapata Gulácsi Péterrel a kapujában 2–1-re győzött a Borussia Mönchengladbach otthonában. A magyar kapus többek között egy tizenegyes hárításával járult hozzá a lipcseiek győzelméhez. Szalai Ádám 25 percet kapott a Darmstadt ellen 2–0-ra nyerő Hoffenheimben, míg a német másodosztályban Megyeri Balázs és Pintér Ádám (Greuther Fürth) is győztes csapat tagja volt.

Gulácsi hárítása

A Palermo mindkét magyar játékosa, Sallai Roland és Balogh Norbert is kezdett a Juventus ellen. Az olasz éllovas 4–1-re kiütötte a szicíliaiakat, Sallait a 71., Baloghot a 82. percben cserélte le a Palermo vezetőedzője.

Bár vezetett, vesztesen távozott a Lyon otthonából a Dijon (4–2). Lang Ádám végigjátszotta a mérkőzést. Bese Barnabás ezúttal is csereként állt be, csapata, a Le Havre 2–0-ra kikapott a Brest elleni idegenbeli bajnokin.

Gyurcsó gólja

Gyurcsó Ádám a Pogon Szczecin mindkét múlt heti bajnokiját végigjátszotta. A magyar futballista az elsőn győztes gólt szerzett büntetőből, akárcsak Németh Krisztián (al-Garafa) az al-Kor elleni összecsapáson (1–0). Dzsudzsák Balázs 55 percet kapott az al-Vahdában, de ez is elég volt neki ahhoz, hogy hatalmas szabadrúgásgólt lőjön az al-Sardzsának (5–1). Priskin Tamás (Slovan Bratislava) csereként 25 percet játszott a Tatran Presov ellen (2–0), a második találatnál ő adta a gólpasszt a duplázó Slovan-játékosnak.

Dzsudzsák szabadrúgásgólja

Németh büntetője

További információkért kattintson a táblázatban található mérkőzésre, és nézze meg bővebben, hogyan alakult a magyar futballista csapatának múlt heti összecsapása!

A táblázatból kihagyott légiósok csapatainál még nem kezdődött el, illetve folytatódott a bajnokság!

TOPLÉGIÓSOK* MÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok, egyéb
Bogdán Ádám Liverpool (angol) sérült
Köteles László Waasland-Beveren (belga) Mouscron (i.) 2–1 nem volt keretben
Szalai Ádám Hoffenheim (német) Darmstadt 2–0 25
Gulácsi Péter RB Leipzig (német) Borussia Mönchengladbach (i.) 2–1 90 11-est védett

Varga Barnabás Mattersburg (osztrák) Wolfsberg 2–1 nem volt keretben
Korhut Mihály Hapoel Beer-Seva (izraeli) Hapoel Haifa (i.) 0–0 74 sérülés miatt le kellett cserélni
Németh Krisztián al-Garafa (katari) al-Kor 1–0 76 gól
Koman Vladimir Adanaspor (török) Gaziantepspor (i.) 0–1 90

Osmanlispor 1–5 69

*Toplégiós: külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott vagy válogatott-kerettagságig jutó légiós.
Azoknál a légiósoknál, akik nem az élvonalban szerepelnek, ezt külön jeleztük, ahogy azt is, hogy ha nem bajnoki meccsről volt szó.
Az eredményeket mindig a magyar légiós csapatának szemszögéből írtuk fel, az idegenbeli meccseket i. betűvel jeleztük.