Légióskörkép: bajnokverés Futács-góllal; nagyszerű Huszti-assziszt

2017.04.24. 14:06
Futács Márkó huszadik bajnokiján a tizedik találatát szerezte a szezonban (Fotó: Hajduk Split)
Ahogy azt olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Kövesse velünk, mi történt a magyar futballistákkal az előző héten! Játszott percek, lapok, gólok!

A német Bundesligában Szalai Ádám ismét kezdő volt a Hoffenheimben, gólt azonban ezúttal nem tudott szerezni. Gulácsi Péter védte az RB Leipzig kapuját, csapata nem bírt a Schalkéval (1–1). A másodosztályban Megyeri Balázs és Pintér Ádám egyaránt végigjátszotta a Greuther Fürth győztes bajnokiját. Nagy Dániel kezdett a Würzburgban, a szünetben azonban lecserélték a Nürnberg ellen (1–1).

Olaszországban hatalmas verést kapott a Palermo, amely 26 perc elteltével már 5–0-ra égett a Lazio otthonában – ekkor már nem volt a pályán Sallai Roland, akit az ötödik gól előtt cseréltek le nem sokkal –, végül pedig 6–2-re kapott ki római ellenfelétől.

Az MLS-ben Nikolics Nemanjának és Sallói Dánielnek sem volt oka az örömre. Előbbi csapata, a Chicago Fire a Torontótól, Sallói együttese, a Sporting Kansas City a Dallastól szenvedett vereséget. Nikolics a 70. percig volt a pályán, Sallói csereként kilenc percet kapott.

Futács Márkónak (Hajduk Split) már inkább volt oka az örömre, a magyar támadó betalált a címvédő és horvát rekordbajnok Dinamo Zagreb elleni győztes meccsen. Nagy Dominik először kapott helyet a Legia Warszawa kezdőcsapatában, ráadásul megszerezte első gólját a lengyel gárda színeiben. A gólpasszt jegyző Gyurcsó Ádámot a legvégén cserélte le a 3–1-re győzedelmeskedő Pogon Szczecin.

Futács gólja

Nagy Dominik találata

Huszti Szabolcsék (Csangcsun Jataj) megszerezték első győzelmüket a kínai bajnokság jelenlegi szezonjában, a magyar futballista szép gólpasszal járult hozzá a sikerhez.

Huszti gólpassza

A dunaszerdahelyi DAC-ban két magyar is kezdő volt, Vida Kristophert a 71. percben cserélte le László Csaba, Kocsit Gergőt viszont végig a pályán hagyta a Zemplín Michalovce otthonában elért 2–1-es siker során. A Priskin Tamással felálló Slovan Bratislava elbukta a Zilina elleni rangadót, ezzel pedig eldőlt, hogy a zsolnaiak nyerik meg a szlovák bajnokság mostani kiírását.

Fontos meccset játszott Elek Ákos csapata, a kazahsztáni Kajrat Almati is, amely megszerezte ugyan a vezetést, a szünetre azonban kétgólos hátrányba került. Sőt a második félidőben megfogyatkozott a magyar középpályás együttese, de innen is fel tudott állni, így legalább az egyik pontot megmentette. Elek végig a pályán volt a továbbra is veretlen Kajratban.

További információkért kattintson a táblázatban található mérkőzésre, és nézze meg bővebben, hogyan alakult a magyar futballista csapatának múlt heti összecsapása!

TOPLÉGIÓSOK* MÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok, egyéb