Légióskörkép: 25 éve nem látott bravúr Futácstól; Csoboth „hármasa”

2017.05.29. 15:41
Joggal gratulált Futács Márkónak a Hajduk Split vezetőedzője, Joan Carrillo (Fotó: Hajduk Split)
Ahogy olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Kövesse velünk, mi történt a magyar futballistákkal az előző héten! Játszott percek, lapok, gólok!

Véget ért a Serie A 2016–2017-es kiírása. A Palermo egy győzelemmel és egy vereséggel búcsúzott az első osztálytól. A csapat két magyar légiósa, Sallai Roland és Balogh Norbert egyaránt egy (de nem ugyanazon) meccsen kapott lehetőséget az utolsó héten. Nagy Ádám is visszatért sérüléséből, a Bologna középpályása öt percet játszott a bajnok Juventus ellen.

Utolsó szezonbeli bajnokiján duplázott Futács Márkó, aki végül 18 góllal zárta a bajnokságot, és elhódította a gólkirályi címet – 25 év után első Hajduk Split-játékosként.

Futács duplája

Ismét betalált Nikolics Nemanja a Chicago Fire-ben. A magyar válogatott támadó immár 11 találattal vezeti az MLS góllövőlistáját, és bár a saját maga által kiharcolt büntetőt kihagyta, ez is belefért az FC Dallas ellen.

A Chicago Fire győzelme

Nem sikerült trófeával zárnia a szezont a Bröndbynek. Kalmár Zsolt együttese 3–1-re kikapott az FC Köbenhavntól a Dán Kupa döntőjében – a magyar játékos az utolsó szűk húsz percre állt be.

A Legia Warszawa 1–0-ra legyőzte a Korona Kielcét a lengyel bajnokság utolsó előtti fordulójában. A varsóiak és a mérkőzés egyetlen gólját Nagy Dominik szerezte, aminek köszönhetően nagyon közel került a bajnoki címhez a címvédő.

Nagy Dominik gólja

Elek Ákosék gól nélküli döntetlenre végeztek a Kazah Kupa elődöntőjének első mérkőzésén. A magyar középpályás csapata június végén hazai közönség előtt harcolhatja ki a fináléba kerülést.

A szlovákiai DAC 2–0-ra kikapott a rózsahegyi MFK Ruzomberoktól, ezzel biztossá vált, hogy László Csaba együttese lemarad az európai kupaindulásról. A dunaszerdahelyi együttesben Vida Kristopher csereként kapott lehetőséget.

Nagyszerű hétvégét zárt Csoboth Kevin. A magyar U-válogatott középpályást – aki tagja volt az U17-es Eb-n 6. helyen záró magyar csapatnak – a soraiban tudó portugál együttes korosztályos csapata a felsőházi rájátszás során legutóbb az Oeiras U17-es együttesével csapott össze, és meg is nyerte a találkozót 5–1-re. A hazaiaknál a magyar támadó két gólpasszt és egy találatot jegyzett – a gól az alábbi videón látható.

További információkért kattintson a táblázatban található mérkőzésre, és nézze meg bővebben, hogyan alakult a magyar futballista csapatának múlt heti összecsapása!

TOPLÉGIÓSOK* MÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok, egyéb

2 gól
Huszti Szabolcs Csangcsun Jataj (kínai) Hopej China Fortune (i.) 1–2 a 95. percben lecserélték sárga lap
Guzmics Richárd Jenpien Funde (kínai) Liaoning (i.)