Eurofutball: a magyar légiós sorozatban harmadszor lőtt gólt

2014.04.19. 21:58
Gruborovics Tamás továbbra is kiváló formában van: az Inter Turku a magyar légiós büntetőjével nyerte meg 2–1-re az SJK elleni mérkőzését a finn labdarúgó-bajnokság 2. fordulójának szombati játéknapján.

Gruborovics Tamás – akit a szombati meccsen a 75. percben lecseréltek – egy héten belül a harmadik gólját szerezte: a bajnoki nyitányon a Jarónak (2–0), a szerdai Finn Kupa-találkozón pedig a MyPának (3–0) talált be. A két fordulón túllévő Inter egyelőre százszázalékos a bajnokságban.Gruborovics Tamás – akit a szombati meccsen a 75. percben lecseréltek – egy héten belül a harmadik gólját szerezte: a bajnoki nyitányon a Jarónak (2–0), a szerdai Finn Kupa-találkozón pedig a MyPának (3–0) talált be. A két fordulón túllévő Inter egyelőre százszázalékos a bajnokságban.

Izraelben a Maccabi Haifa négy vereség után véget vetett rossz sorozatának, és 2–1-es győzelmet aratott a második Hapoel Beer-Seva ellen. A hazaiaknál Priskin Tamás a 73. percben szállt be a küzdelembe, a folytatásban már nem esett gól. A haifai csapat győzelmével együtt ötödik, egy ponttal elmarad a Hapoel Tel-Avivtól.

Ausztriában Sáfár Szabolcs csapata, az Innsbruck – a magyar légióssal a kapujában – 3–1-re legyőzte egyik közvetlen riválisát, a Wiener Neustadtot a 33. forduló szombati játéknapján, így még reménykedhet a bennmaradásban (csak az utolsó helyezett esik ki, és három forduló van hátra). A Salzburg – Gulácsi Péterrel a hálója előtt – Jonathan Soriano mesterhármasával 3–2-re megverte az Admirát; az utolsó percben döntő spanyol csatár már 30 gólnál jár ebben a bajnoki szezonban.