Dzsudzsák visszatért, Mervó továbbra is megállíthatatlan

2016.04.25. 13:01
A nyári labdarúgó Eb-hez közeledve a Nemzeti Sport Online-on hétről hétre igyekszünk összefoglalni légiósaink előző heti teljesítményét, kiemelt figyelmet fordítva a válogatott játékosokra, hogy megfelelő képet kapjunk formájukról. Mervó Bence (Slask Wroclaw) két meccsen három gólt lőtt, Dzsudzsák Balázs (Bursaspor) két hónap után ismét végigjátszotta csapata bajnokiját, Szalai Ádám (Hannover) gárdája búcsúzott a Bundesligától.

Mervó Bence utóbbi négy mérkőzésén négyszer volt eredményes. (Fotó: przegladsportowy.pl)

ANGLIA

Szerdán pótolta 27. fordulóbeli, elmaradt mérkőzését a Premier League-ben a Bogdán Ádámot is foglalkoztató Liverpool, amely a Mersey-parti rangadón 4–0-ra megverte az Everton az Anfielden. Jürgen Klopp csapata szombaton 2–2-es döntetlent ért el odahaza a Newcastle ellen. A magyar kapus egyik mérkőzésen sem volt kerettag. A másodosztályban Tőzsér Dániel operációt követően lábadozik, így ő sem szerepelt a QPR-ban.

NÉMETORSZÁG

Hét közben kupaelődöntőket rendeztek, a Werder Bremen 2–0-ra kikapott a Bayern München vendégeként. Kleinheisler László a 83. percben csereként lépett pályára, egy jó lövése is volt.

A Bundesliga 31. fordulójában kétgólos hátrányból állt fel a Hannover az Ingolstadt ellen. Szalai Ádám kezdőként végigjátszotta a mérkőzést, egy gólpasszal jártul hozzá csapata pontszerzéséhez – mindhiába, a Frankfurt vasárnapi győzelme ugyanis azt jelentette, hogy a Hannover kiesett az első osztályból. A Szalaiék vesztét okozó Frankfurt–Mainz találkozón Huszti Szabolcs végig a pályán volt. A Werder kikapott idegenben a Hamburgtól, Kleinheisler kispados volt.

A másodosztályban a Nürnberg kiütéses győzelmet aratott az Union Berlin felett (6–2), Stieber Zoltán azonban csak a cserék közül nézhette csapata gáláját. Kalmár Zsolt most nem kapott szerepet az FSV Frankfurt mérkőzésén, amelyen együttese 1–0-s vereséget szenvedett a Sandhausentől. Gulácsi Péterék (RB Leipzig) hétfő este játszanak kulcsfontosságú mérkőzést a Kaiserslauternnel.

LENGYELORSZÁG

A hétközi fordulóban gól nélküli döntetlent játszott a Legia Warszawa, Nikolics Nemanja kezdőként végigjátszotta a meccset. A Pogon Szczecin Gyurcsó Ádámmal a soraiban kapott ki, míg a Lech Poznań Kádár Tamással, de Lovrencsics Gergő nélkül végzett 2–2-re. Az alsóházban Mervó Bence duplázott a Slask Wroclawban, Gosztonyi András pedig visszatért sérülése után a csapatba. A Wisla Kraków Guzmics Richárddal a soraiban győzedelmeskedett.

Hétvégén 4–0-ra nyert a Legia, Nikolics góllal és gólpasszal jártul hozzá a győzelemhez. A Pogon megverte otthon a Lech Poznant, a hazaiaknál nem játszott Gyurcsó, míg a vendégeknél Kádár és Lovrencsics is kezdett. Az alsóházban Mervó ismét eredményes volt, csapata újra győzött. A Wisla Kraków hétfő este játszik a Termalica B-B ellen.

OLASZORSZÁG

Balogh Norbert nem volt a keretben a hétközi bajnokin a Palermóban. Hétvégén már ott volt a kispadon, ám nem kapott játéklehetőséget. A vasárnapi bajnokin egyébként 13 sikertelen mérkőzést követően tudott újra nyerni a szicíliai csapat. A másodosztályban Tamás Krisztián nem volt a keretben, Adorján Krisztiánék hétfő este játszanak a Perugiával.

TÖRÖKORSZÁG

Dzsudzsák Balázs február vége után játszott ismét 90 percet. A Bursaspor sorozatban harmadik vereségét szenvedte el.

KATAR

A Németh Krisztiánnal felálló al-Garafa 1–0-ra legyőzte a másodosztályú bajnokságot megnyerő Muaiter SC-t az Emír-kupa második fordulójában, ezzel továbbjutott. A magyar támadó adta a gólpasszt Vladimír Weissnek.

TOPLÉGIÓSOK* MÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok

Kalmár Zsolt FSV Frankfurt (német, II.) Sandhausen (i.) 0–1 kispados volt
Gulácsi Péter RB Leipzig (német, II.) Kaiserslautern (i.) (hétfő este)
Simon Krisztián 1860 München (német, II.) Braunschweig 1–0 sérült
Stieber Zoltán Nürnberg (német II.) Union Berlin 6–2 kispados volt
Nagy Dániel Würzburger Kickers (német, III.) Rostock 2–1 kispados volt
Balogh Norbert Palermo (olasz) Atalanta 2–2 nem volt a keretben

Frosinone (i.) 2–0 kispados volt
Adorján Krisztián Novara (olasz II.) Perugia (hétfő este)

Sallói Dániel Swope Park Rangers (amerikai III.) Oklahoma City (i.) 0-1 8

*Toplégiós: külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, vagy válogatott-kerettagságig jutó légiós.
Azoknál a légiósoknál, akik nem az élvonalban szerepelnek, ezt külön jeleztük, ahogy azt is, hogy ha nem bajnoki meccsről volt szó.
Az eredményeket mindig a magyar légiós csapatának szemszögéből írtuk fel, az idegenbeli meccseket i. betűvel jeleztük.