NB II: utolsó perces büntetővel nyert a Zalaegerszeg

2019.02.06. 18:18
Vasárnap a nagy mennyiségű csapadék miatt 1–1-es állásnál az 51. percben félbeszakadt a ZTE FC–ETO FC Győr NB II-es labdarúgó-mérkőzés, amelynek maradék 39 percét szerdán játszották le. Sokáig úgy tűnt, két újabb góllal döntetlen lesz a végeredmény, de egy hosszabbításban megítélt büntetővel végül a zalaegerszegiek nyertek 3–2-re.

A vasárnapi mérkőzést azt követően szakította félbe Pillók Ádám játékvezető, hogy az eső, havas eső, majd hó következtében a zalaegerszegi pályán nem lehetett futballozni, hiszen a labda elakadt a tócsákban.

A szerdai folytatást ugyan a vendégek kezdték jobban (az új igazolás, Lovrencsics Balázs kétszer is veszélyeztetett), de Barczi révén mégis a hazaiak szereztek vezetést a 62. percben, 2–1.

A 66. percben egyenlített a Győr, Tajthy indításával Lovrencsics léphetett ki, Zöldesi kapus kimozdult a kapuból, ám tétovázott, így a Fradiból érkező támadónak nem okozott gondot a kapuba találnia, 2–2.

Már úgy tűnt, döntetlen lesz a végeredmény, amikor a háromperces hosszabbítás lejárta után a középre lőtt labdára rajtoló Bobál Gergely elesett a 16-oson belül. A játékvezető sárga lapot adott Völgyinek, és büntetőt ítélt, amelyet Bobál nem hibázott el. 3–2

A ZTE győzelmével a tabella második helyén áll, míg az ETO október 21-e óta sorozatban ötödször kapott ki idegenben.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ
ZTE FC–ETO GYŐR 3–2 (1–1) – az 51. perctől folytatva

Zalaegerszeg, 670 néző, V: Pillók Ádám (Mohos Milán, Kiss Balázs)
ZALAEGERSZEG: Zöldesi – Bolla, Lesjak, Devecseri, Bedi – Kiss M., Kocsis G. – Babati (Gajdos, 87.), Grumics, Barczi, Bobál G. Vezetőedző: Dobos Barna
ETO: Horváth T. – Kovács K., Tar, Vadász, Völgyi – Vaskeba, Bagi – Szimcsó, Tajthy, Andrics – Lovrencsics B. Vezetőedző: Király József
Gólszerző: Bobál G. (1–0) a 22., Vukaszovics (1–1) a 31., Barczi (2–1) a 62., Lovrencsics B. (2–2) a 66., Bobál G. (11-esből, 3–2) a 93. percben
Dobos Barna:
– A legfontosabb az, hogy itthon tartottuk a három pontot. Látjuk a hibáinkat, a Győr fegyelmezett, jó csapat, szerencsére a gondjaink mellett voltak extra megoldásaink is, és ez elegendő volt a sikerhez.
Király József: – Négy nap alatt játszottunk le egy meccset. most úgy jöttünk, hogy meglepjük a Zalaegerszeget, és bátran futballozunk. Ez sikerült is. Nagyon sajnálom a játékosaimat, hogy ennyi kidolgozott helyzetből ezúttal csak egyet tudtunk gólra váltani.

1. Gyirmót FC Győr 22 15 1 6 50–23 +27 46
2. ZTE FC 22 13 5 4 45–28 +17 44
3. Kaposvári Rákóczi FC 22 12 8 2 38–25 +13 44
4. Békéscsaba Előre 22 11 6 5 36–25 +11 39
5. Budaörs 22 12 2 8 35–26 +9 38
6. FC Csákvár 22 8 10 4 40–34 +6 34
7. Vasas FC 22 8 9 5 37–35 +2 33
8. Soroksár SC 22 9 5 8 37–31 +6 32