Kikapott a Szolnok a Haladástól, így kiesett az NB II-ből

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2022.05.22. 17:50
Mindkét fél nagyon hajtott, a végén a fehér mezes Haladás örülhetett (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)
A labdarúgó NB II 38., záró fordulójában a bennmaradásért küzdő Szolnoki MÁV a Szombathelyi Haladást fogadta, és 2–1-es vereséget szenvedett. A Tisza-parti együttes ezzel búcsúzott a másodosztálytól.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

SZOLNOKI MÁV FC–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–2(1–1)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 1600 néző. Vezette: Karakó Ferenc (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
SZOLNOK: Hegedüs L. – Szabó A., Szekszárdi, Tóth B., Gohér – Tisza K. (Csörgő, 80.), Kónya M. (Kovács O., a szünetben) – Kurdics (Lakatos I., 68.), Sipos Z. (Rokszin, 80.), Tömösvári (Tóth L., a szünetben) – Busa. Vezetőedző: Romanek János
HALADÁS: Verpecz – Kállai (Csillus, 54.), Csató M., Németh Milán, Bosnjak – Kiss B., Holdampf, Tóth Máté (Simut, 73.), Doktorics (Horváth H., 90+1.) – Lencse (Tóth-Gábor, 73.), Horváth R. (Devecseri, 90+1.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Szabó A. (23.), ill. Lencse (21. – 11-esből), Tóth-Gábor (78.)
Romanek János: – Az elején ránk erőltette az akaratát a Haladás, majd a gólváltás után kihagytuk a helyzeteket. A második félidőben sem éreztem, hogy gól tudnánk kapni, de amelyik csapat tizenegyesből sem tud betalálni, az nem érdemli meg, hogy nyerjen. Nagyon szomorú vagyok, hogy kikaptunk, és bár úgy alakult a többi mérkőzés, hogy nem ezen múlt, mégis győzelemmel szerettünk volna búcsúzni.
Németh Szabolcs: – Jól kezdtünk, az első negyedórában az történt a pályán, amit elterveztünk, majd a vezetést is megszereztük. Egy buta hiba után azonban egyenlítettek a hazaiak, ami fel is hozta őket, és Verpecz István védéseire is szükség volt ahhoz, hogy ne kerüljünk hátrányba. Nyertünk, de olyan ez a győzelmünk, mint az egész szezonunk – nyögvenyelős.

Nagy menetelésbe, sőt, még inkább menekülésbe kezdett a Szolnok a bajnokság végén, hiszen az előző hat mérkőzésén 13 pontot szerzett. Ennek ellenére a 18. helyről várhatta az utolsó fordulót, ráadásul úgy alakult a helyzet, hogy a kék-fehérek számára csak a győzelem érhetett bennmaradást, de emellett még szükségük volt a Békéscsaba vagy a Csákvár botlására is, máskülönben biztos volt, hogy búcsúzni kényszerülnek az NB II-től.

Bár a Tisza-partiak számára számított ez a meccs élet-halál harcnak, mégis a Haladás kezdett jobban, két távoli lövéssel gyorsan próbára tette Hegedűs Lajost. Aztán a hazaiak percei következtek, de kimaradtak a helyzeteik, a másik oldalon pedig tizenegyeshez jutott a szombathelyi csapat, Lencse László higgadtan értékesítette a lehetőséget (0–1). Csupán két percig örülhettek a vendégek, gyorsan jött az egyenlítés Szabó Alex révén (1–1), majd nem sokra rá szolnoki ziccer maradt ki, a félidő végén pedig a lécet találta el Busa Bence, igaz, a kapus védése is kellett hozzá.

A szünet után fenntartotta a nyomást a Szolnok, jöttek is a lehetőségek, majd Karakó Ferenc a hazaiaknak is befújt egy büntetőt, de Sipos Zoltán gyenge lövését kivédte Verpecz István. A folytatásban is kimaradtak a kék-fehérek helyzetei, ami megbosszulta magát, szinte a semmiből újra vezetést szerzett a szombathelyi csapat a csereként beálló Tóth-Gábor Kristóf góljával (1–2). A hajrára hitehagyottá vált a MÁV FC, s bár a játékosok mentek előre, nem volt már bennük átütőerő, érezték, elment a hajó.

Mivel a másik két fontos mérkőzés sem alakult jól a Szolnok számára – a Békéscsaba és a Csákvár is megnyerte a maga összecsapását –, nem ezen a meccsen múlt a bennmaradás, de a vereség miatt mégis rosszabb szájízzel hagyhatták el a pályát a Tisza-parti játékosok. S nagy kérdés, mikor lesz visszaút, hiszen a harmadosztályból korántsem egyszerű feljutni, noha három éve már sikerült.

20. III. Kerületi TVE389101936–62–2637

A kihagyott szolnoki helyzetek megbosszulták magukat (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

Élő közvetítésünk véget ért, köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Bár nyilván elkeseredettek a hazai szurkolók, megtapsolják a szolnoki csapatot, a játékosok pedig megköszönik a biztatást.

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek! Kikapott a Szolnok a Haladástól, így pedig búcsúzni kényszerül az NB II-től!

90+2. perc: Szabó Alex lőtt 22 méterről, de egy védő kifejelte a labdát.

90+1. perc: Még két szombathelyi csere, Horváth Rajmund és Doktorics Áron helyén Devecseri Szilárd és Horváth Hunor.

90. perc: Kettő perc a ráadás.

88. perc: Németh Milán lekönyökölte Csörgőt a tizenhatoson belül, de Karakó Ferenc továbbot intett.

Kissé hitehagyottá vált a Szolnok a második vendéggól után. Mennek előre a hazaiak, de mintha már nem bíznának a fordításban.

A Haladás (fehérben) győzelmével megőrizte hatodik helyét (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

80. perc: Két helyen változtat a MÁV, lejött Tisza Kálmán és Sipos Zoltán, beállt Csörgő Raul és Rokszin Ádám.

78. perc: GÓL! ELŐNYBEN A HALADÁS! Kiss Bence ugratta ki Simutot, aki lefutotta Tóth Bencét, átpasszolt Tóth-Gábor Kristófnak, aki öt méterről az üres kapuba lőtt! 1–2

73. perc: Kettőt cserél a Haladás, Tóth Mátét és Lencse Lászlót váltja Mario Simut és Tóth-Gábor Kristóf.

72. perc: Óriási Verpecz-védés! Lakatos tolta befelé a labdát jobbról, majd 12 méterről visszahúzta a labdát a rövidre, de a Haladás kapusa leért a bal sarokba!

70. perc: Centiken múlt! Gohér végzett el szabadrúgást 18 méterről, lövése alig ment el a léc fölött!

68. perc: Szolnoki csere, Kurdics Levente helyett Lakatos István a pályán.

Versenyfutás a labdáért (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

Maradt a szolnoki nyomás, de túl sok a hiba jelenleg.

57. perc: MÁV-TIZENEGYES, DE KIMARAD! Csillus adta haza röviden a labdát, Busa lecsapott rá, a becsúszó Verpecz pedig a csatár lábát találta el! A büntetőt Sipos Zoltán vállalta magára, de a jobbra tartó félmagas lövést könnyedén védte a kapus!

54. perc: Vendégcsere, Csilus Tamás váltja Kállai Kevint.

52. perc: Sipos ugratta Busát, aki bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, majd jobbról laposan középre tett, és az ötösön érkező Sipos épp lemaradt a bepasszról!

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

46. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Kovács Olivér és Tóth László érkezik Kónya Márk és Tömösvári Bálint helyett.

A szolnoki csapatnak a szünetben még volt oka a bizakodásra (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

Bár egyelőre nem vezet a Szolnok – a győzelem elengedhetetlen a bennmaradáshoz –, érdemes rápillantani a többi mérkőzésre is. A szünetben 2–1-re vezet a Békéscsaba a III. Kerület ellen, a Csákvár pedig 1–0-ra az Ajka ellen, így jelen állás szerint a három pont is kevés lenne a MÁV-nak.

45. perc: Vége az első félidőnek!

44. perc: Szolnoki kapufa! Kurdics nagy, jobb oldali bedobását Szabó Alex csúsztatta meg, Busa az ötösön beleszúrt a labdába, de Verpeczről a lécre, onnan pedig az alapvonalon túlra pattant a labda!

43. perc: Németh Milán tűzte rá 30 méterről, a labda a jobb kapufa mellett félmagasan suhant el.

Továbbra is kiváló az iram, a Szolnoki irányít most már, de nem veszélytelenek a Haladás-kontrák.

35. perc: Tóth Máté sárgult be, amiért könyökkel eltalálta Tiszát.

27. perc: MÁV-ziccer! Kurdics indította Busát, aki lefutotta védőjét, 11 méterről viszont nem tudta a kapus mellett ellőni a labdát, Verpecz lábbal hárított!

Szabó Alex egyenlít (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

23. perc: GÓL! EGYENLÍT A MÁV! Sipos Zoltán végzett el balról szabadrúgást, a hosszúra átívelt labdát Busa Bence fejelte vissza, a jobb oldali kapufánál Szabó Alex közelről a kapuba kotorta a labdát! 1–1

21. perc: GÓL! TIZENEGYESBŐL SZEREZ VEZETÉST A HALADÁS! Kónya Márk ütközött a büntetőterületen belül Tóth Mátéval, és a játékvezető úgy látta, a hazai középpályás szabálytalan volt! A tizenegyest Lencse László végezte el, és a jobb felső sarokba lőtt! 0–1

Nagyjából 1600 néző tekinti meg a helyszínen a mérkőzést.

16. perc: Újabb jó MÁV-lehetőség! Kurdics adott be jobbról, a hosszún Tömösvári érkezett, de 7 méterről a védőbe lőtt, így szöglet jöhetett, ami viszont már nem jelentett veszélyt.

Szabó Alex többször is helyzetbe került a mérkőzésen (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

14. perc: Óriási hazai helyzet! Gohér jobb oldali szöglete átszállt a hosszúra, ahol Szabó Alex átvette a labdát, 8 méterről lőtt, de a léc fölött elsuhant a labda!

6. perc: Ezúttal Lencse lőtt 25 méterről, a félmagas, kapuba bal oldalába tartó labdát Hegedűs kiütötte.

1. perc: Egyből egy jó Haladás-lövés! Kállai szánta el magát lövésre bő 20 méterről, Hegedűsnek a léc alól kellett kitolnia a labdát!

A Szolnok ismét szokásos hazai szerelésében lép pályára, azaz kékben, míg a Haladás tiszta fehérben játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát!

Mindkét csapat nagyon készült a meccsre (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

ELŐZMÉNYEK

Mint ismert, a három kieső helyen álló csapaton – Szolnok, III. Kerület és Budaörs – kívül a Békéscsaba és a Csákvár van még veszélyben, a kettő közül legalább az egyiket meg kell előznie a MÁV-nak a bennmaradáshoz. A képlet elég egyszerű: a kék-fehéreknek le kell győzniük a Haladást – a döntetlen biztosan nem elég –, illetve az Előre és a Csákvár közül az egyik nem nyerheti meg a maga meccsét a III. Kerület, illetve az Ajka ellen.

A hazaiak formájára nem lehet panasz, hiszen az elmúlt hat mérkőzésükön 13 pontot szereztek, ezzel szemben a vendégek ugyanezen időszak alatt nyolc ponttal gazdagodtak. A Tisza-partiak legutóbb a Tiszakécskét győztek le 2–1-re idegenben, míg a vasi csapat otthon kapott ki 3–1-re az NB I-be feljutó Kecskeméttől.

A szombathelyi együttes előrébb már nem léphet a tabellán, de ha az eredmények balszerencsésen alakulnak számukra, akár még a 9. helyre is visszacsúszhatnak.

„Sajnos múlt vasárnap, hazai pályán nem sikerült győzelemmel búcsúznunk közönségünktől, ezúttal viszont szeretnénk begyűjteni a három pontot – nyilatkoztaNémeth Szabolcs, a Haladás vezetőedzője a Vas Népe napilapnak. – Eltelt 37 forduló, így a bajnokság vége felé a játékosokon elsősorban a mentális fáradtságot érzem, de az utolsó meccsre valamennyien odateszik magukat. Egy harcias, agresszív, fizikálisan erős ellenfélre számítok. A Szolnok csapatként erős, egységes, ráadásul formában van. Mi azonban szeretnénk megtartani jelenlegi pozíciónkat – így ahogy említettem is, nyerni akarunk.”

„Azt mondtam a játékosoknak, egy cél lebegjen a szemük előtt, hogy nyerjük meg a mérkőzést– mondta az Új Néplapnak Ro­manek János, a szolnoki csapat vezetőedzője. – Nem kell nézni a másik két meccset, hiszen ha nem aratunk győzelmet a Haladás felett, mindegy, mi történik a többi pályán. Ez a csapat már megmutatta, milyen nagy küzdő, hiszen igen mélyről jöttünk vissza, s az utolsó körben is versenyben vagyunk a bennmaradásért. Reméljük, a lefújás után ünnepelhetünk, mindent meg fogunk tenni érte.”

A két csapat őszi, szombathelyi meccsén a Haladás 2–1-re nyert a Tisza-partiak ellen.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy a győzelmi kényszerben pályára lépő, 18. Szolnoki MÁV a hatodik Szombathelyi Haladás ellen.