Egy pontot el tudott csípni a Kazincbarcika Szentlőrincen

2022.12.04. 12:50
Grumicsot végig gyötörték a védők (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 19. fordulójában a Szentlőrinc a Kazincbarcikát fogadva akart kilábalni a gödörből, amibe került. Úgy is tűnt sokáig, hogy ez sikerülhet, de 1–1 lett a meccs vége, az egyéni hibák most két pontba kerültek.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

SZENTLŐRINC SE–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–1 (0–0)
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Sporttelep, 300 néző. Vezette: Kovács Imre (Aradi József, Sinkovicz Dániel)
SZENTLŐRINC:Prokop – Tamás L., Havas, Keresztes B. – Rétyi (Bányai, 88.), Németh E., Daróczi, László D. – Vidnyánszky (Lénárt, 84.), Szabó M. (Mervó, 84.) – Grumics (Filipovics, 69.). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
KAZINCBARCIKA:Megyeri II Gábor – Szemere, Ur, Horváth M., Süttő – Puska (Kállai Z., 61.), Ádám F., Hleba, Szabó B. (Székely D., 73.), Kurdics (Heil, 84.) – Pálinkás (Takács T., 61.). Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Keresztes B. (56.), ill. Kállai Z. (78.)
Jeremiás Gergő:– Az első félidőben nagyszerűen játszottunk, akadtak is helyzeteink, de gólt nem szereztünk. A második játékrész kiegyenlítettebb volt, feljavult a vendégcsapat. Az egy pont ugyan nem jó, de legalább megtörtük a rossz sorozatunkat, az utóbbi öt bajnokin ugyanis vereséget szenvedtünk.
Varga Attila:– Igazságos a döntetlen, mindkét csapat megnyerhette volna a mérkőzést.

Nagy taktikai csata dúlt a Szentlőrinc és a Kazincbarcika között az egész találkozón, de a kapuk nem forogtak igazán veszélyben. Elvétve egy-egy találattal kecsegtető akció volt, de sokáig ezeket nem használták ki a csapatok. Végül az 56. percben tört meg a jég, amikor Keresztes Bence egy jobb oldali beívelést fejelt a vendégek kapujába pár méterről.

Havasék nem tudták végig feltartóztatni az ellenfelet (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

A hazai védők hibái sokáig megtorlatlanul maradtak, s úgy tűnt, megúszhatja őket teljesen a Lőrinc, de aztán egy kontra végén mattolta a 78. percben a Kazincbarcika. Kállai Zalán teljesen szabadon fejelhetett pár méterről, s Prokop nem is tudott hárítani.

A folytatásban már nem volt benne a csapatok játékában a gól, így maradt az osztozkodás. 1–1

20. Dorogi FC19441120–33–1316

90+3. perc: Vége a találkozónak!

90+1. perc: Lénárt kapott sárgát.

88. perc: Cseréltek a hazaiak, Rétyi helyére Bányai érkezett.

86. perc: Újabb csere a vendégeknél. Heil érkezett Kurdics helyére.

László Dávid minden porcikájával megpróbálta kezelni a labdát (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

84. perc: Kettős csere hazai oldalon.Mervó érkezett Szabó Máté helyére, Vidnyánszkyéra Lénárt.

81. perc: Hleba besárgult.

78. perc: GÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Kazincbarcika! Egy bal oldalon vezetett kontra végén Kállai érkezett és fejelt a hazaiak kapujába. Havas már csak a gólvonalon túl ért a labdához, de ő is csak efelé kotorta. 1–1

Sokan vágynak rá, hogy egyszer úgy nézzen valaki rájuk, mint Puska és László Dávid a labdára (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

76. perc: Németh Erik bombázott kapura egy védőről elé pattanó labdát, de eltévesztette a célt.

73. perc: Székely Dávid érkezett Szabó Balázs helyére a vendégeknél.

69. perc: Filipovics érkezett Grumics helyére a Szentlőrincbe.

61. perc: Kettős csere a vendégeknél. Pálinkás helyére Takács Tamás, Puskáéra Kállai érkezett.

Keresztes góljának örülhetnek a hazaiak (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

56. perc: GÓÓÓL! Vezet a Szentlőrinc! Rétyi a tizenhatos jobb sarkától ívelt az ötös hosszú oldalára egy szögletet követően, Keresztes érkezett ott, s pár méterről a hálóba fejelt. 1–0

50. perc: Vidnyánszky került nagy helyzetbe, de balos lövését Megyeri fogta.

47. perc: Labdát vesztett saját tizenhatosánál a Lőrinc, Pálinkás tüzelt is, de előbb Prokop védett, majd az ismétlésbe Keresztes lépett bele.

Grumics értetlenül állt a játékvezetői ítélet után (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

46. perc:Kezdődik a második félidő! A szünetben nem cseréltek a csapatok.

45. perc: Vége az első félidőnek!

36. perc: Daróczi lapos balról érkező beadásába Szabó Máté csúszott be középen, de a jobb kapufa tövét találta el.

Keresztesék nem tudtak kifogni Megyerin (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

33. perc: László Dávid jobb oldali szabadrúgását három lőrinci is ellőhette volna az ötös hosszú oldalán, de végül Megyeri kezébe sodorták csak a labdát.

Daróczi labdáinak szeme van (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

26. perc: Szabó Máté húszméteres szabadrúgása veszélyesen csapódott a bal felső felé, de Megyeri kiütötte a labdát.

23. perc: Inkább a mezőnyben folyik a játék, egyik csapat sem tud helyzetet kialakítani.

9. perc: Egy a Kazincbarcika térfelén szerzett labdával lódult meg Daróczi, majd a balról érkező Szabó Máté elé tálalt, de a támadó jobbos lapos lövését simán védte Megyeri.

A Szentlőrinc is igyekszik elérni az üzemi hőfokot (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

1. perc:Kezdődik a mérkőzés! A labdát a sárga-kékben szereplő Kazincbarcika indította útjára. A Szentlőrinc piros-feketében játszik

Ebben a nagy hidegben fontos a jó bemelegítés (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással az egyaránt 20 pontos Szentlőrinc és Kazincbarcika az előbbi csapat otthonában.