Hiába nyomott a Szentlőrinc, nem tudta feltörni az ETO védelmét

2021.04.04. 16:20
Lipták volt a légtér ura a győriek kapuja előtt (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 30. fordulójában a kieső helyen álló, újonc Szentlőrinc a középmezőnyben helyet foglaló ETO FC Győrt fogadta. Bár a hazaiak támadtak a találkozó nagy részében, meg kellett elégedniük az egy ponttal. Dobos Barna tehát döntetlennek mutatkozott be a győri csapat kispadján.

LABDARÚGÓNB II
30. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–ETO FC GYŐR 0–0
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Szőts Gergely (Baghy Csaba, Kovács Gábor)
Szentlőrinc: Hajagos – Molnár Ró., Dulló, Keresztes, Nagy B. – Harsányi, Hleba, Ujvárosi, Törőcsik – Fröhlich (Cenaj, 84.) – Mervó. Vezetőedző: Marián Sluka
Győr: Ruisz – Kovács K., Lipták, Vukasovics, Fejes – Bagi, Egerszegi (Szabó Tamás, 60.), Kiss M. – Berki (Molnár Ra., 56.), Priskin, Májer M. (Vitális, 88.).Vezetőedző: Dobos Barna
Marián Sluka: – Itthon három pontot kellett volna szereznünk, csak egy lett belőle. Mégsem haragudhatok a játékosaimra. Ma ugyanis minden kifelé pattant, a gól hiányzott a játékunkból.
Dobos Barna: – Három pontért utaztunk vendégségbe, de csupán egyet vihetünk haza. A nagyobb siker érdekében veszélyesebben kellett volna támadnunk, de ezt nem igazán sikerült megoldanunk.

Pörgős, jó iramú mérkőzést játszott egymással a Szentlőrinc és a Győr, gólt viszont egyik csapat sem tudott szerezni. Közelebb a találathoz a győriekre nagy nyomást helyező hazaiak jártak. Előbb Mervó került ígéretes helyzetbe, akkor Reisz védett, majd Molnár Róbert lövése csattant a kapufa bal felső sarkán. Ezzel szemben a leginkább kontrázni próbáló vendégek a szünetig egy ígéretes szituációt dolgoztak ki. Akkor Kovács Krisztián lőtt öt méterről, de Keresztes még blokkolni tudott.

A fordulást követően kiegyensúlyozottabbá vált a játék, de akkor is sokáig a hazaiak játszottak jobban. Törőcsik pedig kétszer is jó helyzetből lőhetett, de nem talált kaput. A találkozó végéhez közeledve egyre csapkodóbbá vált a játék, kevés érintésből próbáltak eljutni a csapatok az ellenfél tizenhatosához. Ez viszont sok hibát szült. A mérkőzésen nem sok labdát kapó Priskin így is eldönthette volna a meccset, egy szabadrúgást követően azonbanpár méterről a lécet találta el.0–0

20. Debreceni EAC30512424–60–3616

Vége a találkozónak! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc:Priskinnek sikerült elszakadnia az emberéről egy szabadrúgás után, de pár méterről a felső kapufát találta telibe.

88. perc:Májer Milán helyére Vitális érkezett az ETO-nál.

84. perc:Fröhlich helyére Cenaj érkezett a Szentlőrincbe.

81. perc: Bagi érkezett jól a Szentlőrinc tizenhatosára, de lövése messze elkerülte a kaput.

76. perc: Egy szabadrúgást követően Fröhlich elé pattant a labda, aki kapásból lőtt, de egy védőről a kapu mellé vágódott az.

Molnár Rajmundnak nem sok helyet hagytak Keresztesék (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

72. perc:
Törőcsik kapott remek labdát a jobb szélről, de luftot rúgott. Bár a másik lábáról Nagy Barnabáshoz került a labda, a balhátvéd lövése elakadt Liptákban .

67. perc: Törőcsik kapott jó kiugratást a tizenhatoson belül, de lövésével 10-15 centit tévedett.

66. perc:Harsányi helyére Torvund érkezett a Szentlőrincbe.

65. perc:Kiss Máté kapott sárga lapot egy taktikai faltért.

64. perc: Priskin fejelhetett egy szabadrúgás után, ám Hajagos ölébe hullott a labda.

60. perc:Egerszegi helyére Szabó Tamás állt be a Győrbe.

57. perc: Nagy Barnabás vett le szépen egy hosszú keresztlabdát a tizenhatos bal sarkán, majd egy igazítás után lőtt, de nem találta el a hosszú alsót.

56. perc: Cserél a győri csapat: Berki helyére Molnár Rajmund érkezett.

52. perc: Májer Milán tüzelt tizenhat méterről egy szabadrúgást követően, de a védőkön nem jutott át a labda.

51. perc:Törőcsik kapott sárga lapot Kovács Krisztián visszahúzásáért.

46. perc:Ismét útjára indult a labda.

Vége az első félidőnek.

40. perc: Hleba szabadrúgása megtalálta Keresztest, de a védő nem tudta a győri kapu felé irányítani a labdát.

39. perc:Egereszegi sárgult be egy faultot követően.

36. perc: Fröhlich próbálkozása után Liptákról Molnár Róbert elé vágódott a labda, aki 20 méterről kapásból lőtt, és a felső sarokba tartó labdával a bal kapufát találta el.

32. perc: Mervó és Ruisz ütközött a tizenegyes pont magasságában, a labda a tizenhatos vonala felé pattant róluk. Fröhlich ollózva próbált túljárni a kimerészkedő kapus eszén, de az időben visszaért, és lehúzta a labdát.

25. perc:Baginak mutatta fel a sárga lapot a játékvezető.

23. perc: A szögletet követő kontra végén Kovács Krisztián érkezett remek ütemben a Szentlőrinc ötösének jobb sarkához, de lőni csak becsúszva tudott, így Keresztes blokkolt.

22. perc: Törőcsik tekert a bal szélről a vendégek ötösére, Reisz vetődve szögletre ütötte a labdát.

Törőcsiknek (pirosban) nem sikerült még igazán veszélyesen átjátszania Liptákékat (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

13. perc: Harsányi készítette le Molnár Róbert elé a labdát a tizenhatos jobb sarkánál, de a jobb bekk előtt három győri is tornyosult, így lövése elakadt.

9. perc:Mervó kapta vissza remek ütemben a labdát Fröhlichtől, s 18 méterről középről tüzelt a bal alsó felé. Bár felpattant a labda a kapus előtt, Reisz válláról a kapu mellett landolt.

8. perc: Berki kiugratása nagyon hosszú volt Májer Milánnak.

5. perc: Hleba közel felezőről elvégzett szabadrúgását a vendégek kapusa, Ruisz könnyedén húzta le.

1. perc:Elkezdődött a találkozó! A mostanában szokásos piros-fekete szerelésében játszó Szentlőrinc indította útjára a labdát.

Harsányiék felpörögtek a találkozóra (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kieső helyre visszacsúszott, újonc Szentlőrinc a 11. pozícióban lévő, a bajnoki szünetben újra edzőt váltott ETO FC Győr ellen.

A győriek is teljesen átszellemültek a mérkőzésre (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)