Jót tett az edzőváltás, ikszelt a Nyíregyháza Szegeden

2022.12.04. 14:50
Szakály Dénes (7) a kapura is veszélyes volt (Fotó: Gémes Sándor)
A labdarúgó NB II 19. fordulójában a Szeged a Nyíregyházát fogadta. A hazaiak tizenegyest hagytak ki, majd vezetéshez jutottak, ám a szünet után a vendégek egyenlítettek, így a Tisza-parti gárda nem tudott fellépni a második helyre.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–1 (1–0)
Szeged
, Szent Gellért Fórum, 800 néző. Vezette: Erdős József (Buzás Balázs, Nagy Viktor)
SZEGED-CSANÁD GA: Takács J. – Könczey, Temesvári, Szilágyi, Tóth B. – Farkas A., Szakály D. (Simon Á., 75.) – Papp Á., Gajdos, Kundrák (Kővári, 75.) – Bíró B. (Haruna, 64.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Farkas B., Szokol, Gengeliczki, Deutsch B. – Sigér Á. (Gresó, 67.), Csősz (Márkus, 67.) – Pekár (Oláh B., 80.), Pataki B., Ramos (Kovács A., 80.) – Adamcsek (Pantovics, 63.). Megbízott edző: Lengyel Roland
Gólszerző: Papp Á. (30.), ill. Pantovics (66.)

Alekszandar Sztevanovics:
– Jól kezdtük a meccset, kontrolláltuk a játékot, és sajnálom, hogy kihagytuk a tizenegyest, de folytattuk a jó játékot, és vezetést szereztünk. Ám kihagytunk néhány helyzetet, elkövettünk hibákat, amit nem igazán tudok hová tenni.
Lengyel Roland:
– Három dolog miatt is boldog vagyok: először, mert régen voltam a szülővárosomban, amelyhez szép emlékek fűznek, aztán azért, mert megvolt a stabil játékunk, harmadszor pontot szereztünk idegenben. Volt szerencsénk is, az első félidőt kihúztuk, majd a második félidőben már feljavultunk.

Jó kis meccs kerekedett a Szeged és a Nyíregyháza találkozójából, amelyen olyan hibákat követtek el a hazaiak, amelyeket nem igazán szoktak.

Az 5. percben Bíró Bence tizenegyest hibázott, majd Papp Áron góljával mégis vezetett a Szeged. A második félidőben viszont hibázott a szegedi védelem, és ezt az éppen csak beállt Pantovics Nikola kihasználta.

A hajrában főleg a Szegednek voltak helyzetei, Fejér Csongor nagyokat védett, de Oláh Benjámin lövésénél Takács Jánosnak is észnél kellett lennie.

20. Dorogi FC19441120–33–1316

90+1. perc: Haruna lőtte kétszer is Fejérbe a labdát.

90. perc: Márkus kapott sárgát.

87. perc:Oláh B. közeli lövését védte bravúrral Takács J.

85. perc: Gajdos fejelt a léc fölé.

80. perc: Ramos helyett Kovács Á. és Pekár helyett Oláh B. érkezett.

75. perc: Szakály D. helyett Simon Á., Kundrák helyett Kővári érkezett.

67. perc: Csősz helyére Márkus, Sigér Á. helyére Gresó érkezett.

66. perc: GÓÓÓÓL! Szilágyi eladta a labdát, Ramos az üresen érkező Pantovicsnak passzolt, aki a hálóba lőtt, 1–1

64. perc: Bíró B. helyére Haruna érkezett

63. perc: Adamcsek helyett Pantovics érkezett.

62. perc: Gajdos félmagas, életerős lövése Fejér kezében kötött ki.

61. perc: megint Bíró lőtt, megint Fejér védett.

60. perc: Bíró B. kiharcolta magának a lövőhelyzetet, az ötösről lőhetett is, Fejér bravúrral mentett.

59. perc: Temesvári kapott sárgát.

55. perc: Szakály a 16-oson kívülről lőtt, Fejér szögletre tolta a labdát.

Papp Áron (sötét mezben) nagy igyekezetében elhagyta a labdát (Fotó: Gémes Sándor)

48. perc:Gajdos jobb oldali beadása után Bíró B. lőtt fölé hét méterről.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45. perc: vége az első félidőnek.

41. perc: Sigér Á. kapott sárgát.

35. perc: Pataki B. lőtt fölé 20 méterről.

30. perc: GÓÓÓÓL! Szakály beadásából Papp Á. fejelte a labdát a bal alsó sarokba, 1–0

27. perc: Pekár kapott sárgát.

25. perc: a szöglet után Gajdoshoz került a labda a 16-os vonalán, ő egyből, laposan lőtt, a labda éppen csak elment a jobb alsó mellett.

Farkas Bendegúz (88) próbálja megakadályozni a szegediek támadását (Fotó: Gémes Sándor(

24. perc: Gajdos bal alsóba tartó lövését védte Fejér.

17. perc: Deutsch B. kapott sárgát.

15. perc: Bíró B. lőtt egy méterrel a bal kapufa mellé.

12. perc: Kundrák kapott sárga lapot.

5. perc: Bíró B. a bal oldali lécre lőtte a labdát.

Papp Áron (kék-feketében) harcolta ki a tizenegyest a szegedieknek (Fotó: Gémes Sándor)

4. perc:
szegedi 11-es. Gajdos labdája után Papp Á.-t buktatták a 16-oson belül, büntető.

1. perc:elkezdődött a mérkőzés, kék-feketében a szegediek, fehérben a nyírségiek.

Bemelegítenek a szegediek (Fotó: Gémes Sándor)

A találkozó kezdőrúgásáta dél-koreai Ulszan Hyundai támadója, a forráskúti származású Ádám Martin végezte el.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással az elmúlt három meccsét megnyerő Szeged és a kilencedik vereségét elszenvedő, s emiatt edzőt váltó Nyíregyháza.