Priskin mesterhármast ért el, négy góllal nyert az ETO Szegeden

2020.11.25. 17:50
A labdarúgó NB II 18. fordulójában az ETO FC Győr megérdemelten győzött Szegeden. Az első félidőben jobban is játszott a kisalföldi csapat, a szünet előtt szerzett gyorsan, egymás után két gólt, majd a második félidő elején az első két helyzetéből megint kétszer betalált, így 4–0-ra nyert a Szent Gellért Fórumban.

Elhasalt otthon a Szeged (Fotó: Frank Yvette/Dél-Magyarország)

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–ETO FC GYŐR 04 (02)
Szeged,
Szent Gellért Fórum,zárt kapuk mögött.Vezette:Takács János (Horváth N., Tőkés)
Szeged-Csanád GA:
Varga B. – Ódor, Moga, Deák I., Mohl – Oláh G., Simon Á. (Gajdos, 79.) – Varga Sz. (Gréczi, a szünetben), Germán (Rózsahegyi, 86.), Dobos Á. (Dobronoky, 79.) – Grumics.Vezetőedző:Dobos Barnabás
ETO FC Győr:Gundel-Takács – Kovács K., Temesvári, Lipták, Kerkez – Kiss M., Vaskeba (Mucska, 88.) – Berki (Farkas B., 83.), Májer M. (Vitális, 84.), Sipőcz (Vankó, 70.)–Priskin.Vezetőedző:Csató Sándor
GólszerzőPriskin (38., 53., 56.), Májer (43.)
Dobos Barnabás:
– Szomorú vagyok, mert nem fizikailag, hanem mentálisan voltunk érthetetlenül gyengék. Nem ezt vártam a nyíregyházi siker után, sajnos az első félidőben sok volt az alibipasszunk.
Csató Sándor:
– Az első perctől magabiztosak voltunk, nem is tudok rosszat mondani a csapatomra. Jól védekeztünk, nem engedtük helyzethez jutni az ellenfelet, a labdát is jól járattuk.

Határozottabban kezdte a mérkőzést a Győr, az első húsz percben a Szeged nem tudott támadást építeni. Aztán a hazaiak is ki tudtak kicsit szabadulni a nyomás alól, voltak beadásaik, támadásaik, ám ezek nem jelentettek annyi veszélyt, mint a Győr lehetőségei.

A 38. percben a felezővonalnál szerzett labdát a Győr, Berki indította a 63-szoros válogatott Priskint, aki balról a 16-oson belülre vezette a labdát, majd a láb mellett bokából kilőtte a bal alsót. Gyorsan jött a második, amikor a 43. percben Májer fejelt a kapuba.

Pörgősebben kezdte a második félidőt a Szeged, ennek eredménye volt öt perc alatt két beadás, amelyet a kapus, majd egy védő mentett a támadók elől. Mindez hiába, mert a Győr gyorsan elvégzett egy szabadrúgást, Priskin pedig biztosan lőtte be a ziccert. Ismét gyorsan jött az újabb győri gól, és megint Priskin fejezte be a támadást egy kispályás stukkolással.

Ezen a napon nem volt vita, melyik csapat nyer, a Győr jól használta ki a lehetőségeit, és mezőnyben is harcosabb, dinamikusabb volt.04

20. Debreceni EAC1831513–34–219

90+2. perc: vége a mérkőzésnek.

90. perc:Lipták kapott sárgát.

88. perc: győri csere: Vaskeba helyére Mucska érkezik.

86. perc: Germán helyett Rózsahegyi folytatja.

83. perc: győri cserék: Berki helyett Farkas B. érkezik, illetve Májer helyére Vitális jött.

83. perc: Grumics közelről, bevetődve a kapusba belsőzte a labdát, Nagy ziccer volt!

79. perc: kettős szegedi csere: Simon Á. helyett Gajdos, illetve Dobos Á. helyett Dobronoky érkezik.

Hiába őrizte szorosan a győri támadókat a szegedi védelem (Fotó: Frank Yvette/Dél-Magyarország)

71. perc:Vankó máris lőtt, Varga B. védett.

70. perc: győri csere: Sipőcz helyett a korábbi szegedi játékos, Vankó érkezett, aki egyébként Priskin öccse.

68. perc: Simon Á. beadását Grumics bevetődve emelte fölé az ötösről.

60. perc: Berki kap sárgát.

58. perc: Moga kap sárgát.

56. perc: GÓÓÓÓL, 0-4. Egy távoli lövés megpattant egy védőn, Priskin egyedül volt az ötösön, fejjel felemelte a labdát, majd megstukkolta azt Varga B. fölött, 0-4.

53. perc: GÓÓÓÓL, 0–3. Berki gyorsan elvégzett egy szabadrúgást, Priskin egyedül lépett ki, és a kapu jobb sarkába lőtt, 0–3.

50. perc: Grumics lépett meg a bal oldalon, lapos passzát egy védő mentette Dobos Á. elől.

48. perc: Dobos Á. jobb oldali beadását vetődve védte Gundel-Takács.

46. perc: cserélt a Szeged: Gréczi folytatja Varga Sz. helyén

46. perc: folytatódott a mérkőzés.

Vége az első félidőnek, megérdemelten vezet a Győr.

Ezt a labdát megfogta a szegedi kapus (Fotó: Frank Yvette/Dél-Magyarország)

45+1. perc: Dobos Á. jobb oldali beadása után Simon Á. csúsztatott, Gundel-Takács eldőlve védett.

43. perc: GÓÓÓÓÓL, növelte előnyét a Győr. Sipőcz jobbról beadott, Májer közelről fejelt a kapuba, 0-2.

40. perc: Oláh G. kap sárgát.

38. perc: GÓÓÓL, 0–1. Berki indította jobb oldalon Priskint, a korábbi válogatott támadó rávezette a védőre a labdát, majd bokából kilőtte a bal alsót, 0-1.

35. perc:Berki jó 25 méterről ellőtte a labdát, a jobb alsóba tartó labdát Varga B. eldőlve fogta meg.

31. perc: kiegyenlítődött a játék.

22. perc: Ódor jobb oldali beadására jól mozdult ki Gundel-Takács.

13. perc: Moga kér ápolást, vérzik.

12. perc:Májer balról a 16-os és az oldalvonal közötti területről kapura lőtt szabadrúgásból, Varga B. biztonságból fölétolta.

11. perc:Priskin kapott jó labdát balról Berkitől, középről 12 méterről fejelt, éppen Varga B. kezébe.

Elrobogott az ETO a Szeged mellett (Fotó: Frank Yvette/Dél-Magyarország)

6. perc: többnyire a Győr birtokolja a labdát.

1. perc: már volt egy beadás, Varga Sz. labdája lecsúszott.

1. perc: A vendégek kezdték a játékot.

Fehérben a Győr, kék-feketében a hazai alakulat.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy a legutóbb Nyíregyházán diadalmaskodó Szeged a vasárnapi győri rangadón fölényesen nyerő ETO ellen.