Csak egy pontot szerzett a Diósgyőr Soroksáron

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2021.11.24. 12:50
Soroksári öröm Lőrinczy Attila gólját követően (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 17. fordulójában a már feljutást jelentő, második helyen álló Diósgyőr a 13. helyezett Soroksár otthonában lépett pályára. Az első félidőben a Soroksár rengeteg helyzetet dolgozott ki és a 40. percben a vezetést is megszerezte. A második játékrészben a Diósgyőr játszott mezőnyfölényben és Hegedűs János góljával egyenlített. A helyzetek alapján a Soroksár közelebb állt a győzelemhez.

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

SOROKSÁR–DIÓSGYŐRI VTK 1–1 (1–0)
Budapest,
Haraszti út, 400 néző.Vezette: Hanyecz Bence (Varga Gábor, Belicza Bence Péter)
SOROKSÁR:
Varga Á. – Ternován, Gengeliczki (Valencsik, 37.), Csontos D., Pászka – Gyömbér G., Hudák – Lőrinczy (Szerető, 81.), Haris (Katona Máté, 72.), Korozmán (Magyari Sz., 81.) – Lovrencsics B. (Kovác, 81.).Vezetőedző: Lipcsei Péter
DVTK:Póser – Hegedűs J., Karan (Zsolnai R., a szünetben), Szatmári Cs. – Eperjesi, Zsemlye (Kocsis D., a szünetben), Molnár G., Oláh B., Bokros Sz. – Könyves (Makrai, 82.), Horváth Z.Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Lőrinczy (42. – 11-esből), ill. Hegedűs J. (76.)
Lipcsei Péter: – A mérkőzés előtt aláírtam volna a döntetlent, de a játék alapján közelebb álltunk a győzelemhez. Az első félidőben voltak lehetőségeink, és a bár a Diósgyőr a második félidőben támadott, kidolgozott helyzetet nem alakított ki. Bosszús vagyok, mert több volt ebben a meccsben a döntetlennél.
Kondás Elemér: – Az első félidőben nagyon sok hibával játszottunk, és figyelnünk kellett a hazaiak kontráira, mert a labdaszerzést követően egyből indították gyors támadóikat. Szünet után váltottunk, jobban is nézett ki a játékunk, sőt a végén nyerhettünk volna. Bármelyik csapatommal jártam korábban a Haraszti úton, mindig nehéz meccseket játszottunk.

A Soroksár SC 1999-es megalakulása óta először mérkőzött meg bajnoki mérkőzésen a Diósgyőrrel. A miskolci csapat ötmérkőzéses győzelmi sorozattal a háta mögött érkezett a fővárosba, ennek ellenére az első félidőben egyértelműen a házigazda játszott fölényben. A hazaiak rengeteg lehetőséget elhibáztak, de ezt a vendégek nem tudták megbosszulni. A félidő hajrájában ráadásul büntetőt lőhetett a Soroksár, miután Szatmári Csaba kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül. A labda mögé Lőrinczy Attila állt és nem hibázott, így a szünetben Lipcsei Péter gárdája vonulhatott előnnyel (1–0) az öltözőbe.

A második félidő soroksári helyzettel indult, de ezt követően a Diósgyőr szinte a játékrész egészében kapuja elé szorította a hazaiakat. A nagy nyomás ellenére a DVTK mezőnyfölénye meddő volt, a 73. percben pedig akár el is dönthette volna a mérkőzést a Soroksár, de Katona Máté fejese után Póser Dániel bravúrral hárított. A 76. percben végül, ha egy kis szerencsével is, de góllá érett a diósgyőri mezőnyfölény, Könyves Norbert és Hegedűs Jánosösszjátékát követően utóbbi talált be, 1–1. Az utolsó percekben a már fáradó Soroksár ellen egy-két helyzetet még kialakítottak a vendégek, de újabb gól már nem született.

20. Tiszakécske17321217–36–1911

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés! Soroksár–Diósgyőr 1–1!

90+3. perc: Eperjesi középre tartó lövését védte Varga.

90+1. perc: EZ VOLT A DIÓSGYŐRI MECCSLABDA?! Bokros középre passzolt labdája Makrai elé került, a diósgyőri támadó 13 méteres lövése középre ment, így Varga könnyedén hárítani tudott.

90. perc: 4 perc a hosszabbítás!

88. perc: Molnár szöglete után Oláh tisztán fejelhetett, de nem találta el a kaput.

87. perc: Szép soroksári támadás végén Kovác Alan készítette le lövésre a labdát, de Hudák Martin a kapu fölé lőtt.

86. perc: Hegedűs János buktatta Magyari Szilárdot, sárga lap.

84. perc: Hudák 20 méteres lövése szállt a kapu mellé.

82. perc: Cserélt a Diósgyőr is, Könyes Norbert helyére Makrai Gábor érkezett.

81. perc: Pászka 18 méteres szabadrúgását fogta magabiztosan Póser.

81. perc: Hármat cserélt a Soroksár, Lovrencsics Balázs helyére Kovác Alan, Lőrinczy Attila helyére Szerető Krisztofer, Korozmán Kevin helyére Magyari Szilárd érkezett.

78. perc: Oláh kapott sárga lapot, miután felrúgta Lovrencsicset.

76. perc: GÓÓÓÓL! Hegedűs, Könyves, Hegedűs volt a labda útja, a vendégek hátvédje némi szerencsével három védő gyűrűjében tisztára játszotta magát és a kilépő Varga mellett a kapuba gurított, 1–1!

73. perc: ELDÖNTHETTE VOLNA A MÉRKŐZÉST A SOROKSÁR! Egy beadást követően a frissen beállt Katona fejelt a jobb felső sarok irányába, Póser hatalmas bravúrral kitenyerelte a labdát. A védés után Hudák elé került a labda, aki azonnal a kapu elé tette azt, de Lovrencsics nem tudta az üres kapuba lőni azt.

72. perc: Cserélt a Soroksár, Haris Attila helyére Katona Máté érkezett.

71. perc: Gyömbér Gábor kapott sárga lapos figyelmeztetést.

71. perc: Pászka passza után Lőrinczy lőtte kapu elé a labdát az alapvonal közeléből, Lovrencsics hiába érkezett jó ütemben, nem tudott a kapuba lőni.

70. perc: Kocsis ívelése után Horváth próbálta ollózva kapura tenni a labdát, de az erőtlen kísérlet után Varga kezeibe hullott a labda.

66. perc: Hosszú idő után alakult ki veszélyes helyzet az egyik kapu előtt, de Horváth Zoltán lövése nem talált kaput és a támadó egyébként is lesen állt.

53. perc: A levágódó labdát Zsolnai lőtte kapura 16 méterről, de a Varga eszén nem tudott túljárni.

51. perc: Megszületett az első hazai sárga lap is, miután Hudák felrúgta Zsolnait a pálya közepén.

47. perc: Rögtön egy hazai helyzettel indult a félidő, de Lovrencsics Balázs hiába volt előnyben a védőivel szemben, Póser mellett nem tudta a kapuba lőni a labdát.

A szünetben – ahogy az várható volt – kettőt is cserélt a Diósgyőr. Dejan Karan helyére Zsolnai Richárd állt be, Zsemlye Balázs helyéreKocsis Dominik.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetben intenzíven melegített a Diósgyőr két játékosa, Kocsis Dominik és Zsolnai Richárd is. Ők vélhetően pályára lépnek a második félidőben.

Könyves Norbert (középen) nem tudott érvényesülni a soroksári védők szorításában (Fotó: Földi Imre)

45+1. perc: Véget ért az első félidő! A játék eddigi képe alapján azt mondhatjuk, hogy a Soroksár vezetése nem érdemtelen. Tartsanak velünk a második félidőben is!

45. perc: Az első félidő végén egy perc hosszabbítás lesz.

42. perc: GÓL! Lőrinczy állt a labda mögé és a jobbra vetődő Póser mellett a bal alsóba lőtte a labdát, 1–0!

41. perc: Hudák lövése után Szatmári kezéről vágódott le a labda a tizenhatoson belül, büntető! A vétkes játékos sárga lapot is kapott.

39. perc: Újabb diósgyőri sárga lap, miután Eperjesibukatta Pászkát az alapvonal közelében.

38. perc: Karan rúgta meg Harist a diósgyőri térfél közepén, sárga lap.

37. perc: Sérülés miatt kénytelen volt cserélni Lipcsei Péter, Gengeliczki Gergő jött le a pályáról, a helyére Valencsik Dávid érkezett.

Hegedűs Jánosnak (68) és a diósgyőri védelemnek volt bőven munkája (Fotó: Földi Imre)

36. perc:
Ternován beadására Lőrinczy remekül érkezett az ötösön belül, Hegedűs ügyesen „odébb rakta" a hazai támadót, így az nem tudott kapura fejelni.

27. perc: A védőkről levágódó labdát Hegedűs lőtte kapura 16 méterről, a lövés Gyömbérről szögletre pattant.

23. perc: Megvolt az első komolyabb diósgyőri lehetőség is. Könyves tudott betörni a tizenhatoson belülre a bizonytalakodó Gyömbér mellett, de a bal alsóba tartó lövését Varga védeni tudta.

22. perc: ÉRIK A SOROKSÁRI GÓL!? Ezúttal a röviden kifejelt labdára Lőrinczy csapott le, majd betört a tizenhatoson belülre és kapura lőtt, de Póser ezúttal is lábbal hárított.

19. perc: EZ HOGY MARADT KI?! Pászka a saját tizenhatosától adott forintos passzt a remekül kiugró Korozmánnak, aki bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, de nem tudta kihasználni a lehetőséget, mert lövése elakadt a kilépő Póser lábában.

17. perc: Átvette az irányítást a Soroksár, ezúttal Korozmán lőtt 17 méterről kapura, Póser szögletre ütötte a labdát.

15. perc: Haris Attila végzett el szabadrúgást 19 méterről, az élesen kapura lőtt labda centikkel a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.

14. perc: Pászka remek cselekkel átjászotta magát két védőn is, majd 16 méterről kapura lőtt, de Szatmári blokkolni tudott.

9. perc: Hudák nagyszerűen ugratta ki Korozmánt, aki hiába indult meg egyedül a kapu felé, a játékvezető les miatt megállította az akciót.

5. perc: Jobb oldali hazai szögletet követően Csontos tudott fejelni az ötösön belül, de a labda a jobb kapufa mellé szállt.

4. perc: Molnár kapu elé ívelt szabadrúgását követően Gyömbér vitte le a földre Zsemlyét, de a játékvezető nem ítélte szabálytalannak a mozdulatot.

A Soroksár sárga-feketében, a Diósgyőr piros-fehérben lépett pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Soroksár indította útjára a labdát.

A Soroksár SC és a DVTK eddig mindössze a Magyar Kupában játszott egymás ellen, a 2017–2018-as kupasorozat soroksári összecsapásán a DVTK nyert 3–1-re.

A mai találkozó érdekessége lehet, hogy a két szakvezető korábban egy másik borsodi csapat, a Kazincbarcikai Vegyész (mai néven: Kolorcity Kazincbarcika SC) színeiben még csapattársként szerepelt együtt. Mind a ketten pályára léptek például az 1990-ben rendezett Honvéd elleni osztályozómérkőzéseken.

Sorozatban öt bajnoki mérkőzést nyert meg a Diósgyőr csapata, így már a tabella második helyen áll Kondás Elemér legénysége. Ennek ellenére Kondás Elemér nem számít ma könnyű mérkőzésre, melyrőla DVTK honlapjának nyilatkozott.„Biztos vagyok benne, hogy ellenünk extra motivációval vetik bele magukat a küzdelembe. Náluk játszik a gólerős Lovrencsics Balázs és Lőrinczy Attila, de a többi csapatrészben is található olyan labdarúgó, aki játszott már magasabb osztályban. És ne felejtsük el, mai ellenfelünk az FTC fiókcsapataként több tehetséges fiatalt is kölcsönkapott erre az idényre." – nyilatkozta a szakvezető.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a második helyen álló Diósgyőr a mindössze 13. Soroksár otthonában.