Magabiztosan nyert a Soroksár a Békéscsaba ellen

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2021.02.21. 13:50
A csabaiak csak elvétve veszélyeztették a soroksári kaput (Fotó: Meder István)
Akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna a Soroksár a Békéscsaba ellen a labdarúgó NB II 25. fordulójában, ám Csernik Kornél és Korozmán Kevin is ordító ziccerekben hibázott. A soroksáriak megérdemelt győzelméhez azonban kétség sem férhet.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 20 (10)
Budapest,
Szamosi Mihály Sporttelep, zárt kapuk mögött. Vezette: Zám Zsolt (dr. Bede Tamás, Mohos Milán)
SOROKSÁR:Szécsi G. – Gárdos, Takács Zs., Valencsik, Pászka – Derekas, Hudák – Csernik (Orosz M., 74.), Korozmán (Szerető 80.), Ramadan (Tóth D., 74.) – Lovrencsics B. (Erdélyi, 80.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
BÉKÉSCSABA:Uram – Nagy S., Fazekas, Bora, Horváth P. – Szabó P. (Babinyecz, 85.), Kitl M. (Kasik, 85.), Király P. – Máris, Lukács R. (Gránicz P., a szünetben.), Kovács Á. (Styecz, a szünetben). Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Valencsik (1–0) a 14., Korozmán (2–0) a 70. percben

Ezt a labdát is lehúzta a soroksári kapus, Szécsi Gergő (Fotő: Meder István)

Ugyan bátran kezdett a Békéscsaba, ám helyzetekig nem jutott el. Tíz perc elteltével aztán a hazai együttes átvette a játék irányítását, s ugyan Derekas még elhibázta közeli fejesét, ám a következő lehetőségből az előre húzódó Valencsik Dávid megszerezte a vezetést a Soroksár számára. Ettől kezdve szétesett a viharsarkiak játéka. Játékosai ugyan mentek előre, de semmiféle átütőerő nem volt támadásaikban, ugyanakkor Korozmán Kevin és Csernik Kornél akár növelhette is volna a hazaiak előnyét.

A folytatásban nyílt sisakos meccs kerekedett a találkozóból. A hazaiak Csernik révén gyorsan lezárhatták volna az összecsapást, ám a hazaiak játékosa háromszor is ziccerben hibázott. A hajrá kezdetén aztán Korozmán Kevin értékesítette kihagyhatatlan helyzetét, s ezzel el is dőlt a három pont sorsa. A Soroksár teljesen megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

Ebből sem lett csabai gól… Fotó: Meder István)

Vége a találkozónak, a Soroksár megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.

Kettő perc lesz a hosszabbítás.

89. perc: Gránicz jobb lábas lövését a rövid saroknál biztosan fogta Szécsi.

85. perc: Cserél a Békéscsaba: Kitl és Szabó P. le, Babinyecz és Kasik be.

82. perc: Máris kapott sárga lapot.

80. perc: Újabb kettős hazai csere: Lovrencsicset Erdélyi, Korozmánt Szerető váltja.

74. perc: Kettős hazai csere: Ramadan és Csernik helyére Tóth Dominik és Orosz Márk érkezik.

70. perc: Sokadik ziccerét már kihasználta a Soroksár: kettő az egy ellen vezethettek kontrát a hazaiak, Csernik az ötös job sarkáról pontosan gurított keresztbe, a hosszú érkező Korozmánnak csak az üres kapuba kellett helyezni, 2–0.

66. perc: Kakaskodásért Takács és Gránicz kapott sárga lapot.

64. perc: Csernik újabb ziccert hibázott, miközben kicselezte Uram kapust, nagyon kisodródott és bár visszacselezte magát az ötös sarkáig, lövését Uram hárította.

62. perc: Csernik eldönthette volna a meccset, de a balösszekötő helyéről 8 méterről óriási helyzetben nem találta el a hosszú sarkot.

58. perc: A csabaiak szakvezetője, Preisinger Sándor reklamálás miatt sárga lapot kapott.

57. perc: Ezúttal Csernik került óriási helyzetbe, de 10 méterről lövés helyett passzolni akart, de Lovrencsics elől Fazekas kivágta a labdát.

A soroksári támadások rendre magukban hordozták a gólveszélyt (Fotó: Meder István)

56. perc: A két cserejátékos óriási egyenlítési lehetőséget hozott össze: Styecz labdájával Gránitz ugrott ki a leshatárról, elrúgta a labdát Szécsi mellett, de a visszafutó Takács a gólvonal elől becsúszva menteni tudott.

50. perc: Gárdos középről, 23 méterről, ballal célozta meg a jobb alsót, Uram vetődve hárított.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés: a vendégek cseréltek, Lukács és Kovács Ádám nem jött ki a folytatásra, helyettük Gránicz Patrik és Styecz Bence érkezett.

A játékvezető hosszabbítás nélkül felfújta az első félidőt.Szünet.

43. perc: Hudák 25 méteres lövése elkerülte a jobb alsót.

41. perc: Ezúttal Király Patrik kapott sárgát, miután ütközött Ramadannal.

A csabai játékosok nem mentek a szomszédba egy kis keménységért (Fotó: Meder István)

40. perc: Derekas Zoltán kapott sárga lapot a Kovács Ádámmal szemben elkövetett szabálytalanságért.

39. perc: Kitl Miklós kapott sárga lapot, miután buktatta Cserniket.

33. perc: Csernik a jobbösszekötő helyéről, 10 méterről lőtt, Uram bravúrral szögletre mentett.

30. perc: Sakk-matt a csabai védelem: Derekas a tizenhatos jobb sarkáról remekül emelt a kapu elé, Korozmán előrevetődve, tisztán fejelhetett, ám 5 méteres erőtlen fejesét Uram a gólvonalon elvetődve kitenyerelte a bal sarok elől.

23. perc: Uram és Nagy Sándor nem értette meg egymást, Ramadan közbe piszkált, de 16 méteres emelése elkerülte az üres kaput.

14. perc: Pászka szabadrúgás felívelését az ötös jobb sarkáról Valencsik Dávid estében kotorta a kapu közepébe, 1–0.

11. perc: Máris a jobbösszekötő helyéről, 14 méterről a bal alsó vette célba, de Szécsi biztosan hárított.

9. perc: Gárdos a jobb oldali alapvonalról Derekas fejére varázsolta a labdát, a hazaiak fiatalja azonban középről, 8 méterről a jobb alsó mellé bólintott.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a hazaiak sárga-feketében, a vendégek lila-fehérben léptek pályára.

A soroksári együttes utolsó két hazai meccsét úgy nyerte meg, hogy még gólt sem kapott, ugyanakkor a viharsarki gárda legutóbb november 8-án, a Loki vendégeként szenvedett vereséget, pedig azóta többek között játszott Szolnokon és a Vasas otthonában is.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az otthon majdnem fél éve veretlen Soroksár a négy ponttal lemaradó, tavasszal meccset még nem nyerő Békéscsaba 1912 Előre ellen.