Pontrúgások után születtek a gólok a siófoki szezonzárón

Vörös SándorVörös Sándor
2021.05.16. 16:50
A hozzáállásra és küzdeni akarásra nem lehetett panasz a szezonzárón (Fotó: Németh András)
Küzdelmes, jó színvonalú mérkőzést játszott egymással a labdarúgó NB II 38. fordulójában a BFC Siófok és a Szentlőrinc, 1–1-es döntetlen született.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ
BFC Siófok–Szentlőrinc SE 1–1 (1–0)
Siófok, Városi Stadion, 250 néző. Vezette: Molnár Attila (Király Zsolt, Máyer Gábor)
SIÓFOK:
Hutvágner – Kiss B., Jagodics B., Izing, Deutsch B. – Balogh B. (Tömösvári, 82.), Medgyesi (Kecskés T., 62.), Szakály A. (Gaál B., 70.), György N. (Nikházi, a szünetben) – Elek B. (Cipf, 62.), Horváth P. Szakmai igazgató: Mihalecz István
SZENTLŐRINC:
Slakta (Pacéka, 73.) – Harsányi I., Hesz, Keresztes B., Nagy B. – Havas – Torvund (Frőhlich, 54.), Cenaj (Újvárosi, a szünetben), Törőcsik (Kapronczai, 82.), Kovács D. – Mervó (Matics, 73.). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Jagodics B. (16.), ill. Mervó (61.)
Mihalecz István: – A csapat harminc perc eltelte után kivette a nyári szabadságát. Az előző hat találkozón szerzett tizennégy ponttal a játékosok igazolták, hogy lényegesen több van bennük, mint a tavaszi szezon elején mutatott játékukban.
Marián Sluka: – Az első félidőben kicsit meglepődtünk az ellenfél két magas csatára miatt, miközben szereztünk egy meg nem adott, szabályos gólt. A döntetlent megérdemeltük, de a győzelemnek jobban örültem volna.

A feljutásért folytatott harcban érdekelt három mérkőzésen kívül a maradék hét párosításra kisebb figyelem vetült, igaz, az utolsó forduló az élvonalba kerülésen kívül nem sok komoly kérdésben volt hivatott dönteni. Ettől függetlenül minden csapat megtalálta a saját motivációját, így a siófokiak szerettek volna visszavágni a tavaly november végén, drámai körülmények között elszenvedett vereségért, míg a szentlőrinciek ellenfelükhöz hasonlóan szervezett, koncentrált játékkal, pontszerzéssel kívánták lezárni a szezont.

Ennek megfelelően mindkét csapat aktívan kezdte a mérkőzést, ugyanakkor helyzetekig a vendégek jutottak el, s a korábbi siófoki játékos, Kovács Dávid tíz perc alatt hős lehetett volna, de előbb az oldalhálóba lőtt, majd egy jobbról érkező beadás után Kiss Balázst megelőzve a kapu bal alsó sarkába fejelte a labdát, ám az öröm hiába volt nagy, a partjelző lest intett. A legutóbbi öt fordulóban tizenhárom pontot gyűjtő házigazda ezzel szemben az első lehetőségét gólra váltotta, amikor a 16. percben Szakály Attila bal oldalról érkező szöglete nyománJagodics Bence öt méterről a kapu jobb oldalába bólintotta a labdát (1–0).

Jagodics Bence (20) idénybeli második góljával szerzett vezetést a BFC Siófok (Fotó: Németh András)

A hozzáállásra és küzdeni akarásra a folytatásban sem lehetett panasz, ahogy a siófoki, úgy a szentlőrinci együttes is jó tempóban futballozott, de hiába jegyezhettünk fel több lehetőséget is, a szünetig már egyik háló sem zördült meg. Nem úgy a 61. percben, amikor a második félidő első említésre méltó eseménye során jött a vendégek egyenlítő gólja: Nagy Barnabás bal oldali szöglete után Mervó Bence remekül vált le Kiss Balázsról, majd az ötös jobb sarkáról a kapu jobb oldalába fejelte a labdát (1–1).

A pontosztozkodásnak köszönhetően a BFC Siófok a 13., az újonc Szentlőrinc SE a 16. helyen fejezte be a szezon küzdelmeit.

20. Debreceni EAC38652732–68–3623
*A Kaposvári Rákóczitól egy játékos jogosulatlan szerepeltetése miatt egy pontot levontak.

90+2. perc: Véget ért a mérkőzés! A BFC Siófok nem tudta megtartani szünetbeli egygólos előnyét, Jagodics Bence találatára Mervó Bence válaszolt a második játékrész derekán, így a szezonzáró mérkőzés 1–1-s döntetlennel zárult. Köszönjük egész éves megtisztelő figyelmüket!

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Molnár Attila kettő percet hosszabbít.

89. perc: Marián Sluka reklamálásért kapta a szezonzáró negyedik sárga lapját.

86. perc: Matic Srdan adott remek keresztlabdát Kovács Dávidnak, aki a jobb oldalról, 12 méterről a bal felsőt vette célba – Hutvágner komoly bravúrt bemutatva tenyerelte szögletre a labdát.

82. perc: Csere itt, csere ott: a hazaiknál Tömösvári Bálint váltotta Balogh Bence Benitót, míg a vendégeknél Törőcsik Péter Tibor helyett Kapronczai Gergely a pályán.

78. perc: A megiramodó Harsányi István esett el Cipf Dominik szorításában, amiért a siófokiak játékosa sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

76. perc: Kovács Dávid keresztpasszát Cipf Dominik fülelte le, majd elviharzott a bal oldalon, de az akció végén a labda elakadt Pacéka Norbert lábaiban.

73. perc: Kapust és mezőnyjátékost cseréltek a vendégek: Slakta Balázs helyére Pacéka Norbert érkezett, míg Mervó Bence helyett Matic Srdan a pályán.

70. perc: Újabb siófoki csere, melynek során Gaál Bálint váltotta Szakály Attilát.

S akkor a kapott gólokról is essen szó... A siófokiak neve mellett a forduló előtt 57 állt, melyek közül 21 az első, 36 a második félidőben született (00–30. perc között: 18, 31–59. perc között: 13, 60–90. perc között: 26). A piros-feketék védelme 51 alkalommal kapitulált, melyek közül az ellenfelek 24-szer az első félidőben, 27-szer a második játékrészben találtak be (00–30. perc között: 13, 31–59. perc között: 19, 60–90. perc között: 19).

62. perc: Kettős csere a siófokiaknál: Elek Bence és Medgyesi Márk le – Cipf Dominik és Kecskés Tamás be.

61. perc: GÓL! EGYENLÍTETT A SZENTLŐRINC! Nagy Barnabás Szabolcs a bal oldalról adhatta középre a vendégek negyedik szögletét: Mervó Bence remekül vált le Kiss Balázsról, majd az ötös jobb sarkáról a kapu jobb oldalába fejelte a labdát. 1–1!

A Balaton-partiak az eddig lejátszott 37 forduló alatt 48 gólt szereztek, melyek közül 18 az első félidőben, 30 pedig a második felvonásban született (00–30. perc között: 12, 31–59. perc között: 12, 60–90. perc között: 24). Ezzel szemben a vendégek 31 alkalommal találtak az ellenfelek kapujába, az első játékrészben 9, míg a másodikban 22 gólt jegyezve (00–30. perc között: 5, 31–59. perc között: 11, 60–90. perc között: 15).

54. perc: Torvund nem tudta folytatni a játékot, az egészségügyi személyzet kíséretében az öltöző felé vette az irányt. Csereként Frőhlich Roland lépett pályára.

51. perc: Deutsch Bence – Torvund Alexander párharc után a vendégek támadója került a földre, majd szorult ápolásra.

Nézzük a tényeket a színes lapokkal kapcsolatban... A BFC Siófok játékosai az eddigi 37 forduló alatt 103 lapot kaptak (97 sárga + 7 piros), míg a Szentlőrinc SE futballistái 85 kártyával gazdagodtak (80 sárga + 5 piros). Érdekesség, hogy pályaválasztóként a somogyiak kapták a legtöbb sárgát (50), a Kolorcity Kazincbarcika SC negyvenkilenccel második.

49. perc: Torvund Alexander kapta a mérkőzés második sárga lapját, miután hátulról buktatta Nikházi Márkot.

46. perc: A szünetben mindkét szakmai stáb változtatott: a hazaiak oldalán György Nico Julian helyett Nikházi Márk kap lehetőséget a folytatásban, míg a vendégeknél Cenaj Drilon adta át a helyét Újvárosi Ádámnak.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

45+1. perc: A jelzett hosszabbítást követően véget ért az első félidő. Hamarosan jövünk a második felvonással!

Molnár Attila egy percet hosszabbít az első félidő végén.

40. perc: Lassan formálódó siófoki támadás végén Elek Bence játszott Balogh Bence Benitó elé, aki mintegy 20 méterről lőtt, a bal alsó sarok irányába tartó labdáját Slakta tenyerelte szögletre.

36. perc: A harmadik, jobb oldalról érkező vendég szöglet után Kovács Dávid elé pattant a labda, aki 13 méterről a kapu jobb oldalát vette célba, Hutvágner azonban lábbal hárítani tudott.

35. perc: Harsányi ugratta ki a Torvund Alexandert, aki egy igazítás után középre tekert, ahol Mervó Bence a labdaátvétel után Jagodics szorításában elesett – a vendégek hevesen büntetőt reklamáltak, Molnár Attila azonban továbbot intett.

A BFC Siófok a hazai pályán lejátszott 18 bajnokiból tizenhaton szerzett legalább egy gólt, míg a piros-feketék a vendégként megvívott 18 bajnokit figyelembe véve kilenc meccsen vették be legalább egyszer a házigazda kapuját. A siófoki Városi Stadionban rendezett 18 összecsapásból tizenötön betaláltak a vendégcsapatok. Utóbbival kapcsolatban megemlíhető, hogy a pályaválasztóként kapott 32 siófoki gól – az Aqvital FC Csákvárral holtversenyben – a legtöbbnek számít a mezőnyben.

33. perc: Cenaj Drilon kapta a találkozó első sárga lapját.

31. perc: Kovács Dávid indította Torvund Alexandert, aki a bal oldalról jó helyzetben centerezhetett középre – a veszélyesen érkező labdát Hutvágner tenyerelte a mezőnybe.

A BFC Siófok a mögöttünk hagyott 37 forduló alatt nyolc mérkőzésen nem szerzett gólt – ebből kétszer pályaválasztóként –, míg a Szentlőrinc SE tizenhat (!) alkalommal maradt lőtt gól nélkül, kilencszer idegenben. A házigazdák eddig hat találkozót hoztak le kapott gól nélkül – ebből hármat hazai környezetben –, míg a vendégek tizenhárom alkalommal – ebből háromszor idegenben – tudták nullán tartani az ellenfelet.

16. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A BFC SIÓFOK! Szakály Attila végezte el a mérkőzés első szögletét a bal oldalról. Remekül beívelt labdája pontosan érkezett Jagodics Bence fejére, aki 5 méterről a kapu jobb oldalába bólintotta. 1–0!

A két együttest három pont és két hely választotta el egymástól a fordulót megelőzően. A BFC Siófok a megszerzett 44 pontjából huszonháromat szerzett pályaválasztóként, míg a Szentlőrinc SE 41 pontjából tizenhatot zsebelt be vendégként. Ha csak az első félidőket vesszük figyelembe, akkor a tópartiak neve mellett 47 pont szerepel, míg a vendégek az első 45 percek alapján 34 ponttal rendelkeznek.

10. perc: Cenaj – Harsányi volt a labda útja. Utóbbi egy igazítás után középre adott, ahol Kovács Dávid megelőzte Kiss Balázst, majd senkitől sem zavartatva 7 méterről a kapu bal alsó sarkába fejelte a labdát – a partjelző azonban lest intett. A sajtóhelyről erősen véleményesnek tűnt a helyzet...

5. perc: Jagodics labdavesztése után Cenaj hozta játékba Kovács Dávidot, aki kapura tört, majd 14 méterről az oldalhálóba lőtt.

A találkozót Molnár Attila vezeti, munkáját Király Zsolt és Máyer Gábor segíti. Molnár pályafutása 74. másodosztályú bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 365 sárga mellett 25 piros lap a mérlege. A 31 esztendős Zala megyei játékvezető a Siófoknak eddig nyolcszor, a Szentlőrincnek egyszer vezetett mérkőzést. Érdekesség, hogy a közreműködése mellett egyik csapat sem nyert: a balatoniak három döntetlen mellett öt vereséget szenvedtek, míg a vendégek az ominózus meccsen 4–1-re kikaptak az Aqvital FC Csákvártól.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Szentlőrinc SE indította kilencven perces útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok! A balatoniak tiszta kékben szerepelnek, Hutvágner Gergely zöld dresszben véd. A baranyaiak tiszta fehérben játszanak, Slakta Balázs pedig citromsárga szerelésben áll a gólvonal elé.

Tét nélküli szezonzárón vágnának vissza a novemberi vereségért a siófokiak (Fotó: Németh András)

Rutinos olvasóink számára talán meglepő lehet a tény, de a balatoniak oldalán színes lapok miatt ezúttal nincs eltiltott, ugyanakkor a szentlőrincieknél Hajagos Tamás – akinek nevével 22 mérkőzésen kezdődött a piros-feketék összeállítása – öt sárga miatt egy héttel korábban lezárta az idei szezont.

Sokáig úgy tűnt, hogy esős, borongós idő kíséri a szezonzárót, délutánra azonban rendeződött a helyzet: az alsóházi csapatok idei utolsó találkozója gyengén felhős égbolt alatt veszi majd kezdetét, bő másfél órával a kezdősípszó előtt 19 Celsius-fokot mérhettünk.

November végén a piros mezesek az utolsó percben szerzett góllal tartották otthon a pontokat (Fotó: Löffler Péter)

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig 44 pontot gyűjtő, ezáltal a tabella 13. helyén álló BFC Siófok a 41 egységgel a 15. pozícióban állomásozó Szentlőrinc SE együttesével találkozik. A baranyai gárda idegenbeli bravúrgyőzelmével pontszámban ugyan beérheti a Balaton-parti együttest, de kevesebb győzelme miatt megelőzni már nem tudja.