Króner fejese három pontot ért a PMFC-nek

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2021.10.03. 16:50
Hursánnak nem sok helyet adtak a szolnokiak a pálya közepén (Fotó: Új Dunántúli Napló/Löffler Péter)
A labdarúgó NB II 11. fordulójában a Pécsi MFC a Szolnokot látta vendégül, s Króner fejes góljával begyűjtötte ellene a három pontot.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

PÉCSI MFC–SZOLNOKI MÁV 1–0 (0–0)
Pécs,
PMFC Stadion, 600 néző. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Király Zsolt)
PMFC: Helesfay – Sági, Rácz L., Króner, Katona – Kónya, Hursán (Dávid Z., a szünetben), Kövesdi (Tihanyi, a szünetben), Hegedűs (Grabant, 64.; Tölgyesi, 87.) – Geiger, Adamcsek (Bíró B., 75.). Vezetőedző: Vas László
SZOLNOK: Kovács P. – Molnár R. (Berdó, 48.), Szabó A., Kovács O., Tóth B. (Gohér, 73.), Lakatos Cs. – Tömösvári, Tisza K., Sipos Z. (Roxin, 59.) – Tóth L. (Földi, 73.), Lakatos I. (Vólent, 59.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Króner (47.)
Vas László:
– Sok helyzetet alakítottunk ki, ám csupán egyet értékesítettünk. Rengeteg munka vár még ránk.
Csábi József:
– Pörgős, dinamikus mérkőzés volt. A pécsiek kihasználták a megingásunkat.

Nagyon megnyomta az első perceket a PMFC a Szolnok ellen, így Hegedűs szinte azonnal helyzetbe is került, a vendégek kapusát azonban nem tudta átverni. A jobb alsóba tartó lövést nagyot nyújtózva blokkolta a hálóőr.

A Szolnok eközben remekül használta ki a feltolt hazai védelem mögötti területet, s Tóth Lászlóék így többször is veszélyes futóversenyeket vívtak Ságiékkal, lövésig viszont nemigen jutottak. Ezzel szemben Króner már a szünet előtt megszerezhette volna a vezetést a Pécsnek, ha a védőjével ütközve is kapura tudja fejelni a szabadrúgást. Ami késett, az nem múlott, a fordulást követően azonnal eredményes volt a védő, aki Adamcsek szögletéből fejelt közelről a kapuba.

Az 57. percben ismét szöglet után veszélyezhetett a Pécs. Geiger vett át egy átadást a tizenhatos bal sarkán, jobbal a jobb felső felé tekert, Kovács Péter azonban a léc fölé tornázta a labdát.

A találkozó utolsó perceiben még egy góllal megörvendeztethette volna szurkolóit a PMFC. Tihanyi adott egy cselt követően nagyszerű labdát Bírónak, de a társ egy védő szorításában csak estében tudott lőni, így Kovács Pétert találta telibe. 1–0

Október 4.
20.00: Nyíregyháza–Siófok (Tv: M4 Sport)

Vége a találkozónak!

90+2. perc: Tihanyi adott remek labdát Bírónak, de a támadó estében Kovács Péterbe lőtte a labdát.

87. perc: A csereként beálló Grabantot cserélte le a Pécs, Tölgyesi érkezett a helyére.

83. perc: Berdó kapott sárga lapot.

75. perc: Adamcsek helyett Bíró Bence folytatja a Pécsben.

73. perc: Kettőt cserélt a Szolnok Tóth Bence és Tóth László helyére Földi és Gohér érkezett.

65. perc:Szabó Alex kapott sárga lapot Grabant buktatásáért.

64. perc: Újabb csere a PMFC-nél, Hegedűs helyére Grabant érkezett.

59. perc: Cserélt a Szolnok. Lakatos István helyett Vólent, Sipos Zoltán helyett Roxin érkezett.

57. perc: Geiger tekert a jobb felső felé a tizenhatos bal sarkáról, de Kovács Péter bele tudott ütni.

48. perc: Azonnal cserélt is a Szolnok, Berdó jött Molnár Róbert helyére.

47. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet a PMFC!Adamcsek baloldali szögletét követően Króner robbant be középen, és fejelt egy-két méterről a kapuba.

46. perc:Folytatódik a mérkőzés. A hazaiak kettőt cseréltek, Hursán és Kövesdi helyén Tihanyi és Dávid érkezett.

Vége az első félidőnek!

45+1. perc:Tóth László Katonába rúgott bele, sárga lap a jutalma.

40. perc:Kovács Olivér kapott sárga lapot, Kövesdibe rúgott bele.

38. perc: Kövesdi tálalt Adamcsek elé, de a csatár a kirohanó Kovács Péterbe lőtte a labdát.

Hegedűs lábában egyelőre benne maradt a gól (Fotó: Új Dunántúli Napló/Löffler Péter)

37. perc: Lakatos István lépett ki a védők közül, befelé cselezett a tizenhatoson, de így vissza értek Ráczék, s nem jutott lövésig a Szolnok.

35. perc: Sipos Zoltán a bal oldalról tekert kapura egy szabadrúgást, de Helesfay bele tudott ütni.

34. perc:Króner Lakatos István buktatásáért, Adamcsek műesésért kapott sárga lapot.

33. perc: Adamcsek birkózott Szabó Alexszel a vendégek tizenhatosán belül, majd a pécsi csatár elesett, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

26. perc: Tóth László adott kötényt Krónernek, de a beadása nem volt pontos.

25. perc: Hursán lőtt el 22 méterről egy a tizenhatoson belül gellert kapott beadást, de a jobb alsótól két méterre pattogott el a labda.

14. perc: Egy jobb oldalról érkező szabadrúgás elsuhant Kovács Péter felett, de a védők gyűrűjéből Króner nem tudta az üres kapu felé irányítani a labdát.

10. perc:Katona Levente kapott sárga lapot, mert összefejelt a mögötte érkező ellenfelével.

6. perc: Tóth László ugrott ki remekül a bal oldalon, eltolta a kirohanó Helesfay mellett a labdát, de túlvezette az alapvonalon, így odalett a helyzet.

2. perc: Hegedűs lépett ki a jobb oldalon a védők közül, a jobb alsó felé tartó lövését viszont Kovács Péter hárította.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A piros-feketében játszó hazaiak indították útjára a labdát.

Adamcsekék készen állnak a Szolnok ellni csatára (Fotó: Új Dunántúli Napló/Löffler Péter)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire megy az előző három meccsét elbukó PMFC a Szolnokkal szemben.