Egy gól, és szinte más semmi a PMFC–Haladáson

SZUCS ZSOLTSZUCS ZSOLT
2022.10.02. 16:50
Csató Martin és Németh Milán itt együttesen szereli a pécsi támadót, a meccset azonban a baranyai csapat nyerte
A labdarúgó NB II 9. fordulójában a játéknap előtt harmadik helyen álló PMFC a 14. Haladással csapott össze. Sokáig csak a 16-osok között folyt a passzolgatás, érdemleges helyzetek nélkül. A PMFC büntetőből szerzett váratlan vezetést, ami után felpörgött és lendületesebbé vált a játék, ám több találat már nem esett a mérkőzésen.

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

PÉCSI MFC–SZOMBATHELYI HALADÁS 10 (00)
Pécs, 1200 néző. Vezette: Káprály Mihály (Aradi József, Baghy Csaba).
PÉCSI MFC:
Helesfay – Mayer (Gera, a szünetben), Rácz L., Katona L., Hadaró – Szeles – Kocsis B.,(Marques-Airosa, 90+3.), Nikitscher, Kesztyűs, Harsányi (Svedjuk, a szünetben) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
SZOMBATHELYI HALADÁS:
Verpecz – Simut, Csató M., Németh M., Bosnjak – Doktorics (Hursán, 79.), Derekas – Csilus, Rácz B. (Nyíri, 86.), Csernik (Sipos, 75.) – Borvető (Lencse, 75.). Vezetőedző: Michael Hipp
Gólszerző: Kesztyűs (61. –11-esből)

Ha a két gárda teljes történetéig visszatekintünk, benne a Pécs dózsás korszakával és az NB I-gyel is, akkor kereken nyolcvanadszor nézett egymással farkasszemet a PMFC és a Haladás, ez egyben a 11. NB II-es találkozójuk volt. Ráadásul a pécsieknek igen emlékezetes napon: 32 esztendeje ugyancsak október 2-án játszották ugyanis ez idáig utolsó nemzetközi kupameccsüket, amelyen 2–2-es döntetlent értek el VfB Stuttgart ellen.

A mérkőzést ennek ellenére nem éppen nemzetközi kupahangulatban és tempóban kezdték a mai utódok, az első játékrész főként a 16-osok között passzolgatásról szólt, a nézők így a félidő közepén már saját magukat kezdték szórakoztatni, harsány énekléssel és rigmusokkal.

A fordulatot aztán a büntetőből esett találat hozta meg, amelynek nyomán a vendégeknek is nagyobb kedvük támadt a futballozásra, és nyilván az egyenlítésre. A játék ettől kezdve kimondottan pörgősebbé és izgalmasabbá vált, mindkét oldalon több veszélyesnek ígérkező támadással, ám vagy a lövések sikerültek végül pontatlanra, vagy a védők és kapusok végezték jól a munkájukat.

Sem az egyenlítés, sem az előny növelése nem sikerült már, így a PMFC megőrizte veretlenségét, és az éllovas MTK-val megegyező pontszámmal várhatja a folytatást.

20. Dorogi FC9135 7–18–11 6

90+3. perc: Káprály Mihály hármas sípszavára véget ért a találkozó, a PMFC 1–0-ás győzelmet aratott a Haladás fölött. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Cserélt a PMFC, Kocsis helyett Marques-Airosa Patrik érkezett a pályára.

90. perc: 3 perc hosszabbítást jelzett a tartalék játékvezető.

86. perc: Cserélt a Szombathely, Rácz helyett Nyíri Vince lépett pályára.

Hiába támadott a hajrában a Haladás, az egyenlítés nem jött össze (Fotók:Laufer László/Dunántúli Napló)

82. perc:Lencsének mutatta fel a sárga lapot a játékvezető.

79. perc:Ismét cserélnek a szombathelyiek: Doktorics helyettHursán Györgylépett pályára.

75. perc:Kettős csere a Haladásnál: Borvető helyettLencse László,Csernik helyettSipos Zoltánérkezett.

71. perc:Rácz László kapott sárga lapot.

70. perc:Borvető kapott sárga lapot.

66. perc:Gera Zalán bal lábas lövése nyomán ugrottak és hördültek föl a nézők, ám a keresztbe ellőtt labda az elfekvő Verpecz mellett végül a bal kapufa töve mellett suhant el.

64. perc:Nikitscher kapott sárga lapot.

Pécsi öröm Kesztyűs tizenegyese után  (Fotók:Laufer László/Dunántúli Napló)
Pécsi öröm Kesztyűs tizenegyese után (Fotók:Laufer László/Dunántúli Napló)

61. perc: GÓÓÓL!A büntetőt Kesztyűs laza nekifutás után ballal, óriási erővel bikázta az egyébként jó irányba mozduló Verpecz ujjai mellett a bal felső sarokba:1–0!

60. perc:Németh Milán kapott sárga lapot, mert a 16-oson belülre érve lerántotta Tót-Gábort. A játékvezető egyben határozottan a 11-es pontra is mutatott!

58. perc:Újabb lendületes pécsi támadás! Ismét Kocsis iramodott meg és tette középre, ő egyből vissza akart gurítani a jobb helyzetben érkező Svedjuknak, m egy zöld láb közbenyúlt, így elhalt a szép akció.

56. perc:Kocsis indult befelé a jobb szélről, és két csel után ballal próbálkozott 20 méteres lövéssel, ám sem az erő, sem az irány nem volt megfelelő, így kirúgás következhetett.

52. perc:A 16-oson, középen éppen Katona elé pattant a labda, aki fordulásból lőtt kapura. Ám a jobb, azaz rosszabbik lábával, így a labda jóval a léc fölött zúgott el.

49. perc:Katona Levente kapott sárga lapot, miután a szögletzászlónál cselezgetve elvesztette a labdát, és a kiugrani készülő Csernik után rúgott.

46. perc: A PMFC kettőt cserélt: Mayer helyettGera Zalán,Harsányi helyett Svedjuk lépett pályára.

46 perc:
Kezdődik a 2. félidő.

45. perc:Nem volt hosszabbítás, a rendes játékidő végén, gól nélküli döntetlennel ért véget ért az első félidő.

44. perc:A meccs eddigi legnagyobb helyzete! Nikitscher a bal oldalon már az alapvonal mellől ívelt középre, Simut mellett Tóth csapott le az ötös sarkán a megpattanó labdára, és célozta meg az üres kaput, ám a lövése kissé pontatlanul a jobb kapufa mellett csúszott el.

41. perc:Derekas a jobb szélen futott föl majdnem az alapvonalig, majd két csel után pontosan a középen érkező Csernikhez továbbított. Mayer azonban szemfülesebb volt, és egy csel után kirúgta a mezőnybe a labdát.

38. perc:Az első ígéretesnek tűnő hazai támadás során Kocsis ugratta ki hosszú labdával a középen érkező Kesztyűst, ám a passz egy hajszálnyival hosszabbra sikerült a kelleténél, így a lendületes becsúszás ellenére a védők könnyedén szabadították fel a kaput.

32. perc:Végre egy kis izgalom! Derekas szöktette hosszan még saját térfeléről Doktoricsot, aki középen elfutva Bosnjakhoz tolta tovább a labdát a bal szélre. Ő a 16-os vonaláról ívelt középre, a labda végül az ötös előtt felugró Borvető fejéről csúszott ki nem túl veszélyes közelségben a bal kapufa tövénél a játéktérről.

25. perc:Ha nem a 9. fordulóban járnánk, idény elejinek is mondhatnánk az iramot. Kicsit ellaposodott a főként a 16-osok közötti passzokból álló játék, a közönség hangos éneklésbe is kezdett saját maga szórakoztatására.

22. perc:Mayer János kapott sárga lapot Rácz buktatásáért.

18. perc:Doktorics lódult meg a bal oldalon, több védőn is ügyesen átcselezve magát, majd lőtt ballal, már a 16-os vonalát elhagyva a rövid sarok felé. Ám hiába hördült már föl a publikum, a labda pontosan a jól helyezkedő és letérdelő Helesfay kezében kötött ki.

15. perc:Gyors pécsi felfutás a jobb szélen, Harsányi szerzett labdát és szúrta rá fordulásból úgy 15 méterről a labdát, ám az ötösön becsúszó védők lábán elhalt a kísérlet.

10. perc:Harsányi bukfenceztette Doktoricsot a felezővonalnál, ám a vendégek szabadrúgása nem ért el a 16-osig, így a kapuk még egyik oldalon sem kerültek veszélybe.

6. perc:Támad a PMFC! Kesztyűs jó 35 méteres szabadrúgáshoz jutott, ám a 16-osra érkező labdát könnyedén vágták ki a mezőnybe a szombathelyiek.

4. perc:A vendégek immár negyedik szögletüket ívelhették kapu elé – veszélyt végül egyik sem jelentett – miközben a saját térfelükön még nem is járt a labda.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés. A labdát a tiszta zöldben pályára lépő vendégek indították útjára, a PMFC piros-feketében játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a még mindig veretlen Pécs az öt bajnoki óta nyeretlen Haladással szemben.