Két piros, egy büntető: nyert a Soroksár Pécsen

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2021.05.16. 16:50
Gyömbér büntetőjével jutott előnyhöz a Soroksár (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)
A labdarúgó NB II 38., záró fordulójában a negyedik Pécsi MFC a nyolcadik Soroksárt látta vendégül. Lipcsei Péter tanítványai gyorsan vezetéshez jutottak, majd bő negyedórával később tovább növelték előnyüket. A Pécs nem tudott válaszolni, így a fővárosiak kettő nullára megnyerték a találkozót.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

PÉCSI MFC–SOROKSÁR SC 0–2 (0–2)
Pécs,
PMFC Stadion, 1500 néző. Vezette: Gaál Ákos (Kiss Balázs, Kulman Tamás)
PMFC: Helesfay – Preklet, Rácz L., Katona L. – Kónya, Geiger (Bohata, a szünetben), Bartha, Németh M. – Tihanyi (Keresztes B., 61.), Adamcsek (Óvári, a szünetben), Hegedűs (Bischoff, 68.). Vezetőedző: Vas László
Soroksár: Varga Á. – Csernik, Gyömbér, Csontos, Pászka – Derekas, Hudák – Korozmán (Tóth D., 90.), Ammar (Magyari, 74.), Szerető – Lovrencsics B. (Erdélyi, 74.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Gyömbér (12. – 11-esből), Lovrencsics B. (30.)
Kiállítva: Preklet (38.), ill. Szerető (38.)

Jól kezdett Pécsen a Soroksár, magas letámadása rendszerint zavart okozott a nyolc játékosát is nélkülöző PMFC védelmében. Így nem egész negyedóra játékot követően Gyömbér értékesíthetett egy büntetőt, 0–1. A 30. percben aztán Lovrencsics Balázs megduplázta a vendégek előnyét. 0–2

A feszült találkozó Preklet és Szerető összeszólalkozásában csúcsosodott ki, amelyet követően mindkét játékosnak az öltözőbe kellett vonulnia. Bár mindkét csapat megfogyatkozott, becsülettel próbálkozott még gólt szerezni, viszont a támadók sem Varga Ádám, sem Helesfay eszén nem tudtak túljárni.

20. Debreceni EAC38652732–68–3623
*A Kaposvári Rákóczitól egy játékos jogosulatlan szerepeltetése miatt egy pontot levontak.

Vége a találkozónak! Köszönjük az egész éves figyelmüket!

90. perc: Korozmán helyére Tóth Dominik érkezett a Soroksárba.

83. perc: Egy szögletet követően Bischoff tüzelt félfordulatból tizenhat méterről, de labdája messze a kapu felett szállt el.

77. perc: Erdélyi lövésébe Helesfay bele tudta tenni a lábát, majd Csernik ismétlését Rácz László blokkolta.

75. perc:Erdélyi rögtön kapott is egy sárga lapot.

74. perc: Ammar helyére Magyari, Lovrencsics Balázséra Erdélyi érkezett a Soroksárba.

71. perc: Németh Márk a vendég tizenhatos jobb sarkáról lőtt, de Varga Ádám magabiztosan fogta a labdát.

70. perc:Hudák teljesen egyedül vihette Helesfay kapujára a labdát, de a hálóőr hárítani tudta a lövést.

68. perc: Hegedűs helyére Bischoff érkezett a Pécsbe.

62. perc:Katona kapott sárga lapot Lovrencsics Balázs lábának eltalálásáért.

61. perc:Keresztes Barna érkezik Tihanyi helyére.

54. perc: Csontos rúgta ki a cselező Tihanyi támaszkodó lábát a tizenhatos előterében, de a játékvezető ezt nem látta szabálytalannak.

51. perc: Óvári nagyszerűen tekert 20 méterről a bal alsó felé, de Varga Ádám rajta volt a lövésen, majd Geiger ismétlését blokkolni tudták a védők.

50. perc: Derekas tarolta le Hegedűst, így veszélyes helyről lőhetnek szabadrúgást a hazaiak.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés! A PMFC kettőt cserélt a szünetben, Geiger helyén Bohata, Adamcsekén Óvári folytatja.

Vége az első félidőnek!

41. perc: Hiába gyötörte be Admacsek és Geiger a vendég kapuba a labdát Németh Márk nagy bedobása után, a játékvezető kifelé fújt szabadrúgást, mivel Varga Ádám eltűnt a támadók gyűrűjében.

38. perc:Preklet és Szerető Krisztofer akaszkodott össze, miután előbbi egy szöglet előtt Rácz Lászlóval együtt a földre került. Mindkét játékos piros lapot kapott.

30. perc: GÓÓÓÓÓL! Kettővel megy a Soroksár. A saját tizenhatosánál vesztett labdát a PMFC, amit a vendégek kíméletlenül kihasználtak. Lovrencsics Balázs érkezett középen Korozmán centerezésére, és hat méterről bevette Helesfay kapuját 0–2

24. perc: Adamcsek tekert egy szabadrúgást tökéletesen a bal kapufánál érkező Preklet fejére, de a védő négy méterről mellé csúsztatott.

22. perc: Bartha próbálkozott a tizenhatos jobb sarkának környékéről, de lapos, középre tartó labdáját Varga Ádám fogta.

19. perc: Geiger tekert 17 méterről jobbról, de Varga Ádám nagyot nyújtózkodva hárítani tudott.

13. perc: Bartha 23 méterről, a tizenhatos jobb sarkának vonalából célozta meg a bal felsőt, de nem volt elég pontos.

12. perc: GÓÓÓÓL! Gyömbér a jobb felsőbe lőtte a büntetőt. 0–1

11. perc:Geigert látta szabálytalannak a játékvezető. Ammar esett el, tizenegyes jön.

8. perc: Adamcsek lőtt 35 méterről kapura egy szabadrúgást, de nem célzott elég pontosan.

6. perc: Németh Márk nagy bedobását követően Hegedűs lőhetett a tizenegyes pont magasságából, de egy vendég védő bele tudott nyúlni a labdába.

5. perc: Szerető passzába nem tudott Preklet belenyúlni, így viszont Lovrencsics Balázs óriási helyzetbe került 13-14 méterre a kaputól. A laposan, középre tartó lövést viszont Helesfay lábbal hárítani tudta.

2. perc: Németh Márk nagy bedobását követően Derekas szabadított fel Preklet mellett.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés! A szokásos piros-fekete szerelésében játszó PMFC indította útjára a labdát a nagyjából 1000 szurkoló előtt.

A PMFC-nek nem csak a Soroksárral, nyolc hiányzójának pótlásával is meg kell küzdenie (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az újoncként negyedik helyen álló Pécsi MFC a Soroksár ellen, amely lehet még hetedik, de a nyolcadikról visszacsúszhat akár a 11. pozícióba is.