Tipikus egygólos meccset nyertek meg a győriek a Szpari ellen

PALÁNKI ISTVÁNPALÁNKI ISTVÁN
2021.11.07. 12:50
Óvárit köszöntik a győri csapattársak a mindent eldöntő gól után (Fotó: Kovács Péter)
A labdarúgó NB II 15. fordulójában a játéknap előtt ötödik Nyíregyháza a nyolcadik ETO FC Győrt látta vendégül ideiglenes otthonában, Balmazújvárosban, ahol egy gól döntötte el a három pont sorsát – a győri szurkolóknak megérte átutazniuk az országot.

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–WKW ETO FC GYŐR 0–1 (0–0)
Balmazújváros, 200
néző. Vezette: Csonka Bence (Szert Balázs, Márkus Péter)
NYÍREGYHÁZA:
Hegedűs – Szokol, Márkus (Nemes, 78.), Papucsek, Galambos – Szabó B. – Paku, Hamed (Pócsik, 74.), Zamostny, Gresó – Novák Cs. (Banyoi, 78.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
GYŐR:
Fadgyas – Kovács K., Csonka B., Bagi, Fodor F., Vincze Á. – Toma, Vitális, Óvári (Farkas B., 89.) – Berki I. (Forgács D., a szünetben), Bacsa. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző:
Óvári (65.)

Feczkó Tamás:
– Két ellentétes félidőt láthattunk: az elsőben kilencven-tíz, a másodikban hetven-harminc volt a labdabirtoklási százalék a javunkra. Mivel ezért nem adnak pontot, csak magunkat okolhatjuk a vereségért.
Klausz László:– Szervezetten, fegyelmezetten játszottunk, és a kontratámadásainkban is volt veszély. Remélem, a folytatásban is ezen az úton marad a csapat!

Majdhogynem felejthető mérkőzést sikerült megnyernie az ETO FC Győrnek Balmazújvárosban, a Nyíregyháza Spartacus ellen. A féltucatnyi győri szurkolónak minden tisztelet kijár, hiszen feltehetőleg nagyon korán indultak el azért, hogy megnézzék, miként gyűjti be csapatuk mind a három pontot.

A játék képéből hamar kiderült, hogy egygólos meccs van kialakulóban, ami végül be is igazolódott. Az első félidőben inkább a hazaiak uralták a mérkőzést, a játékrész hajrájára azonban feléledtek a dunántúliak, gólt azonban egyik csapat sem tudott szerezni, sőt, igazán nagy lehetőség sem alakult ki a kapuk előtt.

A második félidő is hasonló képet mutatott, mint az első, a mérkőzés egyetlen (és mint kiderült), mindent eldöntő gólját Óvári Zsolt szerezte parádés lövéssel. A mutatott forma alapján mindkét oldalra eldőlhetett volna az összecsapás, de a döntetlen is igazságos lett volna. A labdarúgásban azonban – mint azt jól tudjuk – nincs feltételes mód. Győzött a Győr, ezzel pontszámban be is érte a szabolcsiakat. 0–1

Sorozatban harmadik meccsén végzett 1–0-ra a fehér mezes ETO, amely kettőt meg is nyert ezek közül (Fotó: Kovács Péter)

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés! Egy góllal nyertek a győriek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!
90+2. perc:Vitális kap sárga lapot, mert elrúgta a labdát.

89. perc: Cserélnek a győriek: a gólszerző Óvári Zsoltot Farkas Balázs váltja.

88. perc:Szabó Bálint lép oda csúnyán ellenfelének, villan a sárga.

87. perc: a pályán túl sok minden nem történik, a kispadoknál annál inkább...

86. perc: Most éppen Feczkó Tamás kap sárga lapos figyelmeztetést.

84. perc: A győri kispad egy tagjának mutat fel a játékvezető egy piros lapot.

82. perc: Újabb veszélyes nyíregyházi szabadrúgás - ezúttal balról, a vége egy Paku-lövés, melyet ismét blokkolnak.

78. perc: Kettőt is cserél a hazai gárda: Novák Csanádot Andrei-Robert Banyoi váltja, míg Márkus Attila helyett Nemes Milán áll be.

78. perc: Paku jobb oldali beívelése után tudott középen fejelni Novák, centikkel kerülte el a fejese a bal kapufát.

74. perc: Cserél a Nyíregyháza Spartacus: Hamed Yasin hagyja el a pályát, helyette Pócsik Botond folytatja.

74. perc: Bődületes löket balról Gresótól, véd Fadgyas, de kiejti a labdát, aztán sikerül azért összeszednie.

73. perc: Mégiscsak támadásra szánja el magát a zöld-fehér alakulat: Vitális lőtt 25-ről középről, nem sokkal tévesztette el a célt.

71. perc: A gól mintha megnyugtatta volna a vendégeket, eddig sem nagyon mozdultak el a saját térfelükről, de most még inkább behúzódnak.

65. perc: GÓÓÓL! Óvári Zsolt kapott jó passzt a tizenhatoson belül, tolt egyet a labdán, majd 12 méterről a jobb összekötő helyéről kilőtte a bal felsőt! 0–1

63. perc: Szokol Zsolt sárgult be szabálytalansága után.

60. perc: Az 15 perc játék után leszögezhető, hogy nem sokat változott a meccs képe az első félidőhöz képest, sőt!

57. perc: Márkus lőtt kissé jobbról bő 25-ről, alig lőtt fölé.

56. perc: Győri próbálkozás középen, sikerül jól védekeznie a nyíregyházi védőknek.

51. perc: Paku szerzett labdát a győriek tizenhatosánál, de hosszan tolta meg, így odaért Fadgyas.

46. perc: Cserélt a szünetben a Győr: Berki Istvánt Forgács Dávid váltotta!

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

Az első félidő jelentős részében a Nyíregyháza Spartacus uralta a mérkőzést, a félidő hajrájára azonban kezdett magára találni a Győr. Igazán nagy helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani, igazságos gól nélküli döntetlennel vonultak pihenőre a mérkőző felek!

45. perc: Vége az első félidőnek, 0–0 az állás.

43. perc: Jobb oldali hazai szabadrúgás tekeredett be veszélyesen a tizenhatoson belülre, a győri védők azonban megoldották az első ránézésre nehéznek tűnő feladatot, jól védekeztek.

39. perc: Gresó ívelt a kapu elé balról, de túl mélyre sikerült a beadása, így könnyű szerrel húzta le a labdát az ETO FC Győr kapusa.

37. perc: Óvári tálalt szépen Bacsa elé, aki lőni is tudott, Hegedűs védett egy nagyot!

36. perc: Éledezni látszik a Győr? Berki került helyzetbe a jobb összekötő helyén, jól védekeztek azonban a piros-kékek.

35. perc: Gresó bal oldali szöglete csavarodott élesen a kapu irányába, Fadgyas azonban a helyén volt.

34. perc: Továbbra sem találja a rést a pajzson egyik együttes sem, a Szpari dominál, de fölényük eddig meddőnek bizonyul.

31. perc: Nyíregyházi kapura lövési kísérlet, a labda kis szerencsével talán nem a stadion szomszédságában lévő ház étkező asztalánál kötött ki így a vasárnapi ebéd ideje körül.

28. perc: Láthatóan jól bírja a balmazújvárosi gyep az őszi kettős meccsterhelést, erre biztosan nem foghatják az eddig szerény futballt a két csapat játékosai.

24. perc: Két bal oldali beadás is a hazaiaktól, de mindkettő célt tévesztett.

20. perc: Zamostny lőtt kapura 14 méterről középről laposan, Fadgyas védett bravúrral.

18. perc: Ebben a pillanatban a szombati NB I-es DVSC-Honvéd mérkőzés egyik szépségdíjas találatának szerzője, Ugrai Roland tűnt fel a lelátón a családjával.

16. perc: Egymás után háromszor lőtt kapura a Nyíregyháza, mindegyik lövésük elhalt azonban egy-egy győri védő hátán.

12. perc: Folyamatos mezőnyjáték folyik a pályán, egyelőre egyik csapat sem tud fölé kerekedni a másiknak.

10. perc: Novák Csanád szorul ápolásra egy rossz talajra érkezés után.

7. perc Toma György tartott rá Paku Roland lábára, a „jutalma" sárga lap!

1. perc Elkezdődött a mérkőzés.

Melegítenek a legutóbb a budafokiakat legyőző győriek (Fotó: Kovács Péter)