Gólgazdag mérkőzésen MTK-siker a Gyirmót elleni rangadón

2022.12.04. 12:50
Polgár Kristóf (sárgában, elől) szépségdíjas góllal szerzett vezetést a vendégeknek (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 19. fordulójában a forduló előtt negyedik helyen álló MTK Budapest a játéknapot megelőzően ötödik Gyirmót FC Győrt fogadta. Az első gólt a vendégek szerezték, de az öt gólt hozó első félidő végén már az MTK vonulhatott előnnyel a szünetbe. A második félidő hiába hozott gyirmóti fölényt, a csereként beálló Zsóri Dániel hosszabbításbeli duplájának köszönhetően 5–2-es fővárosi sikerrel zárult a találkozó.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–GYIRMÓT FC GYŐR 5–2 (3–2)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 500 néző. Vezette: Vad II István (Rózsa Dávid, Ország Péter)
MTK: Somodi – Poór (Medgyes S., 71.)Varju, Kocsis G., Szépe – Kata, Mezei Sz. (Lehoczky R., 75.) – Stieber Z. (Zsóri D., 83.), Bognár I. (Zuigeber, 75.), Kovács Mátyás – Németh K. (Palincsár, 84.). Vezetőedző: Horváth Dávid
GYIRMÓT: Hársfalvi – Szegi, Polgár, Csörgő V., Hajdú Á. – Vass Á. (Király P., 85.) – Herjeczki (Pethő B., 77.), Kovács Milán, Nagy P., Medgyes Z. (Mayer Á., 64.) – Erdei M. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Németh K. (21., 37.), Stieber Z. (29.), Zsóri (90+2., 90+5.), ill. Polgár (12.), Csörgő V. (45.) MESTERMÉRLEG
Horváth Dávid: – Két különböző félidőt láthattunk: az elsőben a minőségi labdabirtoklásunkkal elégedett lehettem, ennek köszönhettük, hogy háromszor is betaláltunk. A második játékrészben nem akartunk olyan passzívak lenni, mint ahogyan látszott. Bár nem úgy tűnt, hogy végül három góllal győzünk, sikerült két kontrát eredményesen végigvinnünk.
Csertői Aurél: – Az első félidőben dőlt el a mérkőzés – pedig jól futballoztunk, ilyen védekezéssel azonban nem lehet meccset nyerni. A szünet után végig uraltuk a játékot, de a túl nyitott futball hozta magával a ráadásban a két újabb hazai gólt. A játékunkkal elégedett vagyok, az eredménnyel viszont nem.

Az MTK pályaválasztása mellett legutóbb 2021 novemberében mérkőzött egymással a két csapat, akkor még az NB I-ben, és 3–0-ra a Gyirmót tudott nyerni. A 12. percben úgy tűnt, ez a találkozó is gyirmóti sikert hozhat, hiszen az első percekben veszélyesen játszó vendégek Polgár szépségdíjas találatával megszerezték a vezetést. Nem tartott azonban sokáig a gyirmóti öröm, az MTK ugyanis fordítani tudott és a 37. percben már kétgólos előnyben volt. Stieber Zoltán passza után Németh Krisztián kezdte a gólgyártást, majd Stieber maga is betalált, végül egy szögletet követően újra Németh volt eredményes. Hogy maradjanak izgalmak a második félidőre is, arról Csörgő Viktor gondoskodott, a gyirmóti védő a 45. percben egy szögletet követően talált be Somodi kapujába.

A második félidőben végig a Gyirmót előtt adódott több lehetőség, azonban sem Herjeczki, sem Kovács Milán nem tudott gólt szerezni. Az MTK főleg kontrákkal próbált veszélyeztetni, de a hosszabbítás kezdetére még nem sikerült eldöntenie a mérkőzést. Aztán jött a csereként beállt Zsóri Dániel, aki a hosszabbítás második és ötödik percében is betalált, kialakítva ezzel az 5–2-es végeredményt.

20. Dorogi FC19441120–33–1316

90+5. perc: VÉGE! Köszönjük a figyelmüket!

90+5. perc: GÓÓÓL! Egy gyirmóti labdavesztést követően Palincsár ívelte be a 16-oson belülre a labdát, ahol az érkező Zsóri 10 méterről a kapuba fejelte a labdát. 5–2

90+2. perc: Zuigeber ugratta ki a saját térfeléről induló Zsórit, aki egészen a 16-os vonaláig vezette a labdát, majd a kilépő Hársfalvi alatt, ballal a kapu közepébe lőtte a labdát. 4–2

90. perc: Négy perc a hosszabbítás.

88. perc: Zuigeber passza után Zsóri lőtt kapura 17 méterről, a labda Csörgő sarkáról szögletre vágódott.

85. perc: Cserélt a Gyirmót, Király Patrik érkezett Vass Ádám helyére.

84. perc: ...majd Németh helyére Palincsár érkezett.

83. perc: Cserélt az MTK, Stieber helyére Zsóri.állt be...

82. perc: Stieber passza után Kovács Mátyás a 16-os jobb oldali sarkától lőtt a kapu fölé.

79. perc: Nagy jobb oldali szögletét követően a kifejelt labdát Hajdú lőtte csúnyán a kapu fölé.

77. perc: Cserélt a Gyirmót, Pethő állt be Herjeczki helyére.

75. perc: Kettőt cserélt az MTK, Bognár helyére Zuigeber, Mezei helyére Lehoczky érkezett.

72. perc: Egy jobbról érkező labdát Kovács Milán csúsztatott meg, majd Herjeczki öt méterről a kapu fölé lőtt.

71. perc: Cserélt az MTK, Medgyes érkezett Poór helyére.

67. perc: Kovács Milán passza után Herjeczki lőtt 17 méterről a kapu fölé.

66. perc: Nagy Patrik jobb oldali szöglete után Szegi fejelte hét méterről a kapu mellé a labdát.

64. perc: Cserélt a Gyirmót, Medgyes helyére Mayer érkezett.

64. perc: Poór kapott sárga lapot.

54. perc: Nagy bal oldali szögletét követően a röviden érkező Csörgő lőtte a kapu mellé a labdát.

51. perc: Herjeczki tologatta a labdát a 16-os vonalánál, majd 17 méterről a kapu fölé lőtt.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Hosszabbítás nélkül vége az első félidőnek.

45. perc: Bal oldali szögletet követően Nagy Patrik távoli lövését védte Somodi, azonban a kipattanó pont Csörgő elé került, aki a jobb felsőbe lőtt három méterről. 3–2

44. perc: Bal oldali szögletet követően Szegi bal alsó sarokba tartó lövését védte nagy bravúrral Somodi.

37. perc: Bognár jobb oldali szögletét követően Németh középen megelőzte a védőjét, majd hat méterről a jobb alsóba fejelte a labdát. 3–1

33. perc: Kata buktatta Nagy Patrikot, sárga lap.

Stieber Zoltán (balra) a Gyirmót ellen is jól játszott (Fotó: Árvai Károly)

29. perc: Bognár ugratta ki a leshatárról induló Stiebert, aki a kilépő Hársfalvi felett 13 méterről a kapu közepébe emelte a labdát. 2–1

25. perc: Bognár vezette be középre a labdát, majd 16 méterről kapura lőtt, Hársfalvi könnyedén hárított.

22. perc:Németh sarokkal tette a labdát Kovács Mátyás elé, aki 14 méterről a bal kapufa mellé tekerte a labdát.

21. perc: Stieber jó ütemben emelte be a labdát a leshatárról induló Németh elé, aki egy védőjével a nyakán a 11-es pont magasságából, kapásból a jobb alsó sarokba lőtt. 1–1

13. perc: Bal oldali támadás végén Varju került lövőhelyzetbe a 16-os sarkánál, de lapos lövését Hársfalvi védeni tudta.

Hamar vezetést szereztek a vendégek az MTK otthonában (Fotó: Árvai Károly)

12. perc: Nagy Patrikkapu elé ívelt labdáját Polgár egy remekbe szabott mozdulattal juttatta az MTK kapujának bal alsó sarkába. 0–1

9. perc: Szegi rúgta meg Kovács Mátyás lábát, sárga lap.

8. perc: Egy jobb oldali hazai akciót Stieber zárt le lövéssel a 16-oson kívülről, a labda azonban a jobb felső sarok felett hagyta el a játékteret.

7. perc: Egy jobb oldali szögletet követően a rövid sarok irányába szállt a labda, az érkező Szegi 6 méterről a kapu mellé lőtt.

3. perc:Stieber Zoltán jó ütemben passzolt Kovács Mátyáshoz, aki megijedt a lehetőségtől és a védőkbe vezette a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Gyirmót indította útjára a labdát.

Érkeznek a pályára a csapatok az MTK tiszta kékben, a Gyirmót tiszta sárgában lép pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Horváth Dávid második vezetőedzői kinevezése óta még veretlen MTK Budapest az előző négy bajnokijából kettőt is elveszítő, legutóbb a Szeged ellen hazai pályán alulmaradó Gyirmót FC Győr ellen.