NB II: megtört a Békéscsaba rossz hazai sorozata

2014.05.23. 19:58
A labdarúgó NB II 29. fordulójának pénteki mérkőzésein a hazai pályán március óta nyeretlen Békéscsaba 3–2-re legyőzte az Ajkát, így valamelyest javított rossz hazai mérlegén. A Sopron ellenben a Szolnok elleni sikerével zsinórban harmadik hazai mérkőzését nyerte meg.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ
29. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA–AJKA 3–2 (2–1)
Békéscsaba, 400 néző. Vezette: Szőts Gergely (Tóth II. Vencel, Kormányos II. Gábor)
BÉKÉSCSABA: Póser – Vozár, Koszó, Balog Zs., Király P. – Gajdos, Bagi, Tölgyesi (Juhász Gy., 62.), Lucas – Prasler (Mosquera, 70.), Pantovics (Pozsár, 87.).
AJKA: Jánosa – Mogyorósi (Köles, 56.), Jagodics M., Pákai, Fodor M. – Horváth A., Lattenstein (Sipos N., 58.), Dóczi, Gunther (Mihalecz P., 74.) – Sowunmi, Major N.
Gólszerző: Tölgyesi (1–0) a 4., Major N. (1–1) a 7., Pantovics (2–1) a 11., Lucas (3–1) az 51., Sowunmi (3–2) az 56. percben
Kiállítva: Jagodics M. (második sárga lap után) a 88. percben
KOMJÁTI ANDRÁS
, a Békéscsaba vezetőedzője: – Nagyon vártunk erre a napra, végre nyertünk hazai pályán.
JÁKLI PÉTER, az Ajka vezetőedzője: – Játszottunk egy jó mérkőzést, az eredmény kivételével elégedett vagyok.

SOPRONI VSE-GYSEV–SZOLNOKI MÁV-STADLER RAIL FC 2–0(0–0)
Sopron, 800 néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Becséri Gergely, Butkai Zsolt)
SVSE: Halasi – Maráczi, Baranyai, Horváth A., Pados – Varga G. (Erdélyi L., 58.), Sifter – Faggyas (Pető B., a szünetben), Deme, Heffler – Gaál B. (Tóth M., 79.).
SZOLNOK: Pokorni – Vári, Racskó, Papucsek, Fritz – Mile, Lengyel – Magos (Mundi, 34.), Zsótér (Zvara Á., 81.), Rokszin – Zsolnai (Hamar Á., 71.).
Gólszerző: Deme (11-esből, 1–0) a 11., Heffler (2–0) a 76. percben
SUPKA ATTILA
, a Sopron szakmai igazgatója: – Az első félidő sikerült számunkra jobban, a szünet után nagyobb agresszivitásra lett volna szükség, hogy helyzeteket teremtsünk. Az ellenfelet felhoztuk, jókor értük el a második, mindent eldöntő gólunkat. Az utolsó fordulóban további jó játékot várok a fiúktól.
KIS KÁROLY, a Szolnok vezetőedzője: – Gyengébb első játékrész után a másodikban feljavultunk, de ahogy az idény során számtalan alkalommal, a végjáték most sem sikerült. Nem tudtunk hatékonyak lenni, nem tudtunk a hazaiak mögé kerülni, pedig a fiúk dicséretesen küzdöttek, mindent megtettek a jobb eredmény eléréséért.

1. Nyíregyháza Spartacus 28 18 6 4 50–22 +28 60
2. Dunaújváros PASE 28 17 5 6 43–24 +19 56
3. Gyirmót FC Győr 28 15 6 7 54–32 +22 51
4. Vasas 28 14 4 10 49–41 +8 46
5. Siófok 28 12 10 6 40–35 +5 46
6. Békéscsaba Előre 29 12 7 10 50–40 +10 43
7. FC Ajka 29 12 7 10 44–38 +6 43
8. Balmazújváros 28 10 8 10 46–45 +1 38