NB II: megfogadta a Gyirmótról kirúgott tréner tanácsát a ZTE

2019.04.08. 12:39
Mint megírtuk, a labdarúgó NB II 31. fordulójának utolsó mérkőzésén, egyben a tavaszi szezon csúcsrangadóján a ZTE FC 2–1-re győzött a Gyirmót FC Győr otthonában. Az összecsapás után a zalaegerszegiek a kapuban „tornyosulva” ünnepelték a sikert.

A ZTE ezzel a diadallal közel került ahhoz, hogy feljusson az élvonalba.

A találkozó előtt a Gyirmóttól néhány héttel ezelőtt menesztett Szepessy László a közösségi oldalára kitett egy posztot, melyben tulajdonképpen azt javasolta az egerszegieknek, hogy tömörüljenek be a kapujuk elé, a védekezést részesítsék előnyben, és kontratámadásokkal operáljanak, ha pedig sikerrel teljesítik a feladatot, örüljenek.

Miután a ZTE FC a hajrában szerzett góllal 2–1-re nyert, a vendégek „megfogadták” a szakember tanácsát, s az egész csapat a kapuba tornyosult, majd együtt örült a diadalnak.

A zalaegerszegi játékosok így ünnepeltek a lefújás után.

(Videó: Török Attila)

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ
GYIRMÓT FC GYŐR–ZTE FC 1–2 (0–1)
Győr-Gyirmót, 2580
néző. Vezette: Karakó Ferenc (Becséri Gergely, Szilágyi Norbert)
GYIRMÓT: Rusák – Varga P. (Horváth R., 90.), Lipták, Szilvási, Széles – Kontár (Présinger, 56.) Lázár P. – Herjeczki, Nagy P., Heffler N. (Kamarás, 89.) – Szarka Á. Vezetőedző: Hannich Péter
ZTE FC: Zöldesi – Bolla, Lesjak, Devecseri (Szépe, 38.), Bedi – Kocsis G., Kiss M. – Farkas B. (Hudák M., 80.), Grumics, Barczi – Bobál G. (Novák Cs., 59.). Vezetőedző: Dobos Barnabás
Gólszerző: Grumics (0–1) a 30., Nagy P. (1–1) a 75., Hudák M. (1–2) a 86. percben
Hannich Péter:
– A futball a csúnyábbik arcát mutatta, az a csapat nyert, amelyik nem érdemelt győzelmet. Az élet ismétli önmagát, hiszen tavaly szintén az utolsó pillanatokban dőlt el a párharcunk a ZTE javára. Most is két lehetőségből két szerzett góljával vert meg minket.
Dobos Barnabás: – Az első félidőben mi játszottunk fölényben, vezetésünk megérdemelt volt. A szünet utáni produkciónk nem tetszett, hiszen tudtuk, hogy a hazaiaknak kockáztatniuk kell, ezt azonban nem sikerült a saját javunkra fordítanunk.

1. ZTE FC 31 20 6 5 61–34 +27 66
2. Gyirmót FC Győr 31 19 2 10 66–39 +27 59
3. Kaposvári Rákóczi FC 31 15 11 5 48–36 +12 56
4. Vasas FC 31 14 10 7 59–51 +8 52
5. Békéscsaba Előre 31 14 9 8 46–34 +12 51
6. Soroksár SC 31 15 5 11 53–42 +11 50
7. Budaörs 31 15 3 13 47–38 +9 48
8. Kazincbarcika 31 13 8 10 48–38 +10 47