NB II: sima Gyirmót-siker; a Balmaz kétszer is egyenlített

2013.11.03. 17:53
A labdarúgó NB II 12. fordulójának vasárnapi mérkőzésein a Sopron 3–3-as döntetlent játszott a Balmazújváros vendégeként, míg a Gyirmót magabiztos, 3–0-s győzelmet aratott a Cegléd ellen hazai pályán.

Villámrajtot vett a legutóbb Tatabányán nyerő Sopron, és már az első percben megszerezte a vezetést a Balmazújváros ellen: Horváth András 28 méterről lőtt a kapufát érintve hatalmas gólt. A 10. percben már kétgólosra nőtt a vendégek előnye. Egy szögletet követően az ismételt beadásra Gaál Bálint eszmélt a leggyorsabban, és a labdát öt méterről lőtte a kapuba.Sopron, és már az első percben megszerezte a vezetést a Balmazújváros ellen: Horváth András 28 méterről lőtt a kapufát érintve hatalmas gólt. A 10. percben már kétgólosra nőtt a vendégek előnye. Egy szögletet követően az ismételt beadásra Gaál Bálint eszmélt a leggyorsabban, és a labdát öt méterről lőtte a kapuba.

A 37. percben ébredt fel a Balmazújváros, amikor Kiss László egy visszagurított labdát 18 méterről a felső sarokba lőtt. A második félidőben egy szöglet után a hazaiak gólvágója, Urbin Péter egyenlített közelről, de a 79. percben ismét a vendégeknél volt az előny, egy ellentámadás végén Szabó László érkezett tökéletesen a beadásra.

A hazaiak azonban nem adták fel, és újfent sikerült egyenlíteniük. A 82. percben Pintér Norbert kígyózott el a védők között, Urbinhoz passzolt, aki lefordulva a védőjéről, 13 méterről a kapu bal alsó sarkába gurított, 3–3.

A Gyirmót–Cegléd találkozón majd' egy óra játékot követően született csak meg az első gól: a papírformának megfelelően a hazaiak találtak be. Beliczky Gergő nagy szólója után a jobb felsőbe lőtte a labdát 14 méterről.

Két perccel később már kettővel vezetett a Gyirmót. A találatban Beliczky ezúttal előkészítő szerepet vállalt: Illés Gyulával játszott össze, aki elhúzta a labdát a kapus mellett, és a kapuba lőtt.

A 83. percben a cserék szerezték meg a harmadik gyirmóti gólt: Kovács Dániel adott középre, ahol az érkező Magasföldi József a kapuba vágta a labdát, beállítva a végeredményt.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ
BALMAZÚJVÁROS–SOPRONI VASUTAS 3–3
(1–2)
Balmazújváros, 600 néző. Vezette: Varga László (ifj. Kormányos Gábor, ifj. Varga Gábor)
BALMAZÚJVÁROS:
Mester – Oláh G. (Kónya, 63.), Papp F., Forgács, Virágh A. – Nagy R., Kiss L., Müller, Demjén (Belényesi, 73.) – Tóth D. (Pintér N., a szünetben), Urbin. Vezetőedző: Híres Gábor
SOPRON:
Dénes – Fazakas, Baranyai N., Sifter, Pados – Horváth A. – Gaál B. (Nyilasi B., 89.), Deme, Varga G. – Németh L. (Szabó L., 57.), Erdélyi (Balázs R., 64.). Szakmai igazgató: Supka Attila
Gólszerző: Horváth A. (0–1) a 2., Gaál B. (0–2) a 10., Kiss L. (1–2) a 36., Urbin (2–2) a 72., Szabó L. (2–3) a 78., Urbin (3–3) a 81. percben
Híres Gábor: – Egy „átaludt" tíz perc után a csapat erejéről, küzdeni tudásáról tett tanúbizonyságot a három szerzett góllal. Ha jobban koncentrálunk, nyerhettünk volna. Sajnálom, hogy hazai pályán botlottunk.
Supka Attila: – A csapatom jól futballozott, bizonyítottuk, hogy sokkal többre vagyunk hivatottak. Ezt a mai meccset meg kellett volna nyernünk, viszont történtek olyan események a pályán, amelyek nagy mértékben befolyásolták a végeredményt.

GYIRMÓT FC GYŐR–CEGLÉDI VSE 3–0 (0–0)
Győr-Gyirmót, 400 néző. Vezette: Szabó Zsolt (Kepe Arnold, Kulmann Tamás)
GYIRMÓT: Deli – Sós, Graszl K., Kardos N., Fejes J. – Egerszegi, Erős G. (Madarász, 89.) – Beliczky, Papp K., Illés Gy. (Kovács D., 75.) – Oross (Magasföldi, 70.). Vezetőedző: Sisa Tibor
CEGLÉD: Miski – Miklósvári, Makrai, Farkas I., Szala – Markó (Koós, 58.), Kenderes, Koncz, Lipusz (Juhász D., 79.) – Rebrik (Kormos, 61.), Medgyesi. Vezetőedző: Kiss László
Gólszerző: Beliczky (1–0) az 58., Illés Gy. (2–0) a 60., Magasföldi (3–0) a 83. percben
Sisa Tibor: – Helyenként szép, gólra törő játékkal sikerült nyernünk. A második félidei produkciónkkal rendkívül értékes pontokat szereztünk.
Kiss László: – Tettük a dolgunkat, helyenként jól játszottunk, de sajnos a gólokat nem mi lőttük, hanem a Gyirmót.