Hét gólt szerezve ünnepelte élvonalba jutását a Kecskemét

NYITRAY ANDRÁSNYITRAY ANDRÁS
2022.05.22. 17:50
Örömfoci Kecskeméten, a feljutó lila-fehérek alaposan kitömték a Szentlőrincet (Fotó: Dömötör Csaba) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA ÉRHETŐ EL!<br />
A labdarúgó NB II 38., záró fordulójában a feljutást jelentő második helyen végző Kecskemét a forduló előtt 13. Szentlőrincet látta vendégül. A hazaiak már a hetedik percben megszerezték a vezetést, és még további hat gólt értek el a 7–2-es eredménnyel záruló mérkőzésen. A lila-fehérek támadója, Lukács Dániel mesternégyest szerzett, így 25 találatával a másodosztály gólkirálya lett.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

KECSKEMÉTI TE–SZENTLŐRINC 7–2 (3–0)
Kecskemét, 2900
néző. Vezette: Benke Balázs (Buzás Balázs, Becséri Gergely)
KTE:Varga B. – Buna, Szabó A. (Bodor, 76.), Rjasko, Szalai G. (Lipcsei Á., 76.), Grünvald (Hadaró, 66.) – Vágó L., Szuhodovszki (Gál Sz., 76.), Bartha L. (Szökrönyös, 60.) – Tóth B., Lukács D. Vezetőedző: Szabó István
Szentlőrinc:Prokop (Hajagos, a szünetben) – Farkas M. (Rétyi, a szünetben), Biben, Keresztes, Hesz, Erdélyi – Mucsányi (Szabó M., 63.), Harsányi (Tóth M., 90.), Török, Havas – Mervó (Bányai, 78.). Vezetőedző: Gabala Krisztián
Gólszerző: Tóth B. (7.), Lukács D. (39., 68., 70., 84.), Bartha L. (40.), Szuhodovszki (65.), ill. Mervó (56.), Bányai (86.)
Szabó István: – Valóra vált az álom, szerettem volna minden porcikámban érezni, hogy a csapat odateszi magát, és győzelemmel ünnepel, ez megvalósult. Minden sikerült a meghatározó pillanatokban, míg ellenfelünknek nem, csapatom emellett végig szerette volna kiszolgálni a közönséget. Nem győzőm hangsúlyozni, ez nem egyszemélyes munka volt.
Gabala Krisztián: – Számunkra múlt héten véget ért a bajnokság, ez az eredményen is látszott. Meghatározó játékosok is szabadságot kaptak, de nem akarok kifogásokat keresni. Nagyobb koncentrációval kellett volna játszanunk. Fiesztát szerettünk volna, de nem így.

Nem bízott semmit a véletlenre a KTE, rögtön ki akarta szolgálni a kilátogató nagyjából 3000 nézőt. A 7. percben már zúghatott is a „Hajrá, Lilák”, hiszen Lukács és Tóth összjátéka után utóbbi szép gólt fejelt (1–0). A folytatásban kicsit csendesebb lett a meccs, de továbbra is a Kecskemét irányított. A félidő hajrájában jött az örömjáték is, megint Buna-beadásból indult az akció, ezúttal Tóth készített elő, és Lukács volt a befejező (2–0). A szünet előtt Bartha el is döntötte a találkozót (3–0), innentől az volt kérdés, mekkora gálát kerekít a 2015 után NB I-be visszajutó KTE.

Lukács Dánielt (balra) ma sem lehetett megállítani, a kecskeméti játékos újabb mesternégyesével megszerezte a gólkirályi címet (Fotó: Dömötör Csaba)

A második félidő parádésra sikerült, hiszen további hat gólt láthatott a kilátogató szép számú nézősereg. A gólok sorát a vendégek nyitották, az 56. percben Mervó volt eredményes (3–1). Ezt követően viszont ismét a hazaiak percei következtek. A 65. percben Szuhodovszki szerezte a negyedik hazai találatot, majd kisvártatva Lukács tudott duplázni, így a 70. percben már 6–1 állt az eredményjelzőn. A gólkirályi címre hajtó Lukács Dániel itt nem állt meg a 84. percben negyedszer is eredményes volt (a támadónak ez volt a második mesternégyese a szezonban), ami a bajnokságban már a 25. találata volt (7–1). A lefújás előtti percekben Bányai révén még a Szentlőrinc is betalált, de ez nem rondított bele a kecskeméti fiesztába. A lefújást követően a lila-fehérek duplán örülhettek, a feljutás mellett Lukács Dániel révén a gólkirályi cím is hozzájuk került. 7–2

20. III. Kerületi TVE389101936–62–2637

Háromezer néző előtt ünnepelhette a feljutást a hét gólig jutó KTE (Fotó: Dömötör Csaba)

90+1. perc: VÉGE! A Kecskemét hét gól szerezve ünnepelte hazai pályán a feljutást, Lukács Dániel idei második mesternégyesével a gólkirályi címet is megszerezte!

90. perc: Egy perc a hosszabbítás! Talpon az egész stadion, zúg a vastaps a hazai szurkolók részéről!

90. perc: Harsányi helyére Tóth érkezett a vendégeknél.

86. perc: GÓÓL! Megszerezte második gólját a Szentlőrinc, bal oldali támadás végén Bányai lőtt középről, 12 méterről a jobb alsó sarokba, 7–2.

84. perc: HÉT!!! Egy rossz passzra Lukács csapott le, majd betört a 16-oson belülre és 11 méterről a kapus hasa alatt a bal alsóba lőtt, 7–1!

81. perc: Szökrönyös visszagurított labdáját Tóth lőtte a kapu mellé.

80. perc: Újabb szentlőrinci lehetőség, ezúttal Harsányi lőtt kevéssel a kapu mellé.

80. perc: Vendég szögletet követően Bányai lőtt 5 méterről a kapu fölé.

78. perc: Cserélt a Szentlőrinc is, Mervó helyére Bányai érkezett.

76. perc: Hármat is cserélt a Kecskemét, Szabó helyett Bodor, Szalai helyett Lipcsei, Szuhodovszki helyett Gál érkezett.

70. perc: GÓÓÓL! Lukács mesterhármas! Tóth Barna passzolt Lukácshoz, aki bevezette a labdát a 16-oson belülre, majd 14 méterről a jobb alsóba lőtt, 6–1! Közel a gólkirályi címhez a lila-fehérek játékosa!

68. perc: GÓÓÓL! Lukács húz befelé balról, majd jobb belsővel kilövi a hosszú alsót. 5–1.

68. perc: Két hazai lehetőség, de Vágó lövését a kapus védi, majd Lukács lő fölé közelről.

66. perc: Grünvald helyén Hadaró.

65. perc: GÓÓL! Szép akciót vezet a KTE, Szökrönyös beadása után Szuhodovszki érkezik az ötösön, és ballal a bal alsóba lő. 4–1.

63. perc:Mucsányi helyén Szabó.

60. perc:Tóth sárgul be, közben Bartha helyén Szökrönyös.

56. perc: GÓÓÓL! Itt az újabb Mervó sansz, jó kiugratást kap, majd ballal a bal alsóba lő 16 méterről. 3–1.

55. perc: Kósza vendég lehetőség, de Mervó sarkazása után Varga fogja a labdát.

46. perc: Szünetben kettőt cserélt a Szentlőrinc. A kapuban Prokop helyén Hajagos, illetve Farkas helyén Rétyi.

Tóth Barna (jobbra) a Szentlőrinc ellen is betalált (Fotó: Dömötör Csaba)

45. perc: Szünetben 3–0 a KTE-nek.

45. perc: Vágó sistergős átlövését tolja ki Prokop.

42. perc: Megint helyzetben a KTE, Lukács lövi a hosszún érkező Tóth elé a labdát, ez egy picit hosszú csak.

Bartha László (lilában) első gólját szerezte az idei bajnokságban (Fotó: Dömötör Csaba)

40. perc: GÓÓL! Újabb KTE gól! Grünvald ad be laposan balról, Bartha érkezik középen! 3–0.

38. perc: GÓÓÓL! Tóth Barna vissza is adta a kölcsönt, Buna beadását fejelte le Lukácsnak, aki öt méterről a kapuba lőtt. 2–0.

24. perc: Mezőnyben csordogál a mérkőzés, a KTE aktívabb, de a befejezések most pontatlanok.

15. perc:Mervó lép oda keményen Rjaskonak, sárga lap.

13. perc: A szögletzászló elesett, de meggyógyították, folytatódhat a meccs.

10. perc: Grünvald teker középre, Bartha bólint fölé. Nem sokkal ezután Lukács lövése vágódik szögletre.

7. perc: GÓÓL! Vezet a KTE! Buna beadását Lukács fejelte középre, majd Tóth Barna csúsztatott a bal alsóba. 1–0.

1. perc: A vendégek kezdenek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a már feljutó, 12 forduló óta veretlen Kecskeméti TE a ötös vereségsorozata után a bennmaradását az előző fordulóban, a Siófok a legyőzésével bebiztosító Szentlőrinc ellen.