Balaton-parti siker Szombathelyen

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2021.11.24. 17:50
Doktorics Áront nehezen tartották a siófokiak. Jagodics Bence (20) mindkét csapat kapujába betalált (Fotók: Szendi Péter/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 17. fordulójában a Szombathelyi Haladás meglepetésre otthon 2–1-re kikapott a Siófoktól. Jagodics Bence, a vendégek védője a saját és az ellenfele kapujába is betalált.

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–BFC SIÓFOK 1–2 (1–0)

Szombathely. Haladás Sportkomplexum, 1016 néző.Vezette: Zierkelbach Péter (Szalai Dániel, Sinkovicz Dániel)
HALADÁS:
RózsaKállai (Mocsi, 85.), Romic, Devecseri, BosnjakCsilus T., Kiss B. (Hegedűs M., 80.), Holdampf, Doktorics (Tóth-Gábor, 65.)Tóth Milán (Monori, 65.), Horváth R. Vezetőedző: Németh Szabolcs
SIÓFOK:
Szmola – Polényi, Jagodics B., Varjas Z., Deutsch B. – Nikházi (Tóth Z., 78.), Krausz (Szakály A., 78.) – Eördögh, Szakály D. (Medgyes M., 86.), Balogh B. (Cipf, 65.) – Elek B. (Horváth P., 78.).Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző:
Jagodics B. (40. – öngól), ill. Jagodics B. (60.), Deutsch B. (75.)
Németh Szabolcs: – Rosszul kezdtünk, egy-nullás vezetés után kellett volna még szereznünk legalább egy gólt, hogy bebiztosítsuk az előnyünket. A második játékrészben az ellenfél jobban kihasználta a lehetőségeit.
Domján Attila: – Az első harminc percben két nagy gólszerzési lehetőségünk is volt. Aztán a balszerencsésen kapott gól kissé megzavarta a csapatot, de a szünetben rendeztük sorainkat, így a második játékrészben már többet birtokoltuk a labdát.

A fogvacogtató hidegben élénk iramban kezdtek a csapatok, ám csak kisebb helyzeteket sikerült kidolgozniuk. Aztán a vendégek játéka vált veszélyesebbé, a 37. születésnapját a mérkőzés napján ünneplő Rózsa Dániel kétszer is bizonyította, hogy remek formában véd. Viszonylag eseménytelen mezőnyjáték után a szombathelyiek rátettek egy lapáttal, és ha egy szerencsés góllal is, de megszerezték a vezetést.

A szünet után is főleg a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, majd Jagodics Bence a saját kapuja után az ellenfelét is bevette: 1–1. A vendégek vérszemet kaptak, és ha meglepetésre is, de nem érdemtelenül Deutsch Bence lövésével a 75. percben megszerezték a vezetést. A Haladás mindent megtette az egyenlítésért, a kapujához szorította ellenfelét. Hiába, mert a vendégek jól tördelték a játékot, és őrizték az eredményt. Összességében a Siófok meglepő győzelmet aratott a halványan futballozó Haladás ellen.

20. Tiszakécske17321217–36–1911

Vége a mérkőzésnek, 2–1-re nyert a vendég Siófok. Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

90. perc: Négy perc a hosszabbítás.

87. perc: Siófoki csere, Szakály Dénes le, Medgyes Márk be.

86. perc: Bosnjak bal oldali beadását Monori kapásból, 17 méterről a bal sarok mellé lőtte.

85. perc: Haladás-csere, Kállai helyett Mocsi érkezett.

83. perc: Szakály Dénes kapott sárga lapot.

82. perc:Bosnjak balról, 18 méterről leadott, jobb sarokba tartó lövését védte óriási bravúrral Szmola.

80. perc: Csere a Haladásban, Kiss Bence le, Hegedűs Márkbe.

77. perc: Cserék a vendégcsapatban, Elek helyett Szakály Attila, Nikházi helyett Tóth Zoltán állt be.

75. perc: GÓÓÓL!Egy lepattanó labdát Deutsch Bence balról, 14 méterről a jobb felső sarokba vágott (1–2).

65. perc: Kettős csere a Haladásban. Doktorics helyett Tóth-Gábor, Tóth Milán helyett Monori érkezett. A Siófokban pedig Balogh Bence Benítóhelyett Cipf állt be.

63. perc: Kiss Bence jobbról, 12 méterről leadott lövését tolta szögletre Szmola.

60. perc: GÓÓÓÓL! Nikházi balról lőtt a hosszú oldalra, az üresen érkező védőről, Jagodics Bencéről lemaradtak a hazai játékosok, és a szombathelyi születésű hátvéd a saját kapuja után az ellenfélébe is betalált (1–1).

58. perc: Kállai cselezett ki három védőt a jobb oldalon, az alapvonalról középre ívelt, Tóth Milán pedig két méterről a léc alá fejetl. A partjelző szerint azonban a beadásnál kint volt a labda, érvénytelen a gól...A lelátóról úgy tűnt, vonalon volt a labda.

Jó iramú játékot láthatnak a fagyoskodó szurkolók, de a kapusoknak nincs dolguk.

46. perc: Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Egy perc a hosszabbítás.

44. perc: Kiss Bence kapott sárga lapot.

...majd fogadja a társak gratulációját a góllal végződő beadásért

Tóth Milán (77) ünnepel: vezet a Haladás!

40. perc: GÓÓÓL! Tóth Milán húzott el a jobb oldalon, középre passzolt labdája a menteni akaró, hason csúszó siófoki védő, Jagodics Bence lábáról a saját kapujának közepébe sodródott (1–0).

35. perc: újabb siófoki sárga lap, ezt Deutsch Bence kapta.

33. perc:Eördögh kapott sárga lapot.

29. perc: Nagy helyzet maradt ki! Balogh centerezett középre balról, az üresen érkező Elek ziccerből, 11 méterről lőtt, Rózsa ismét óriásit védett.

A találkozónak ebben a szakaszában a fehér mezben játszó szombathelyiek veszélyeztettek többet

28. perc: Horváth Rajmund adott be balról, de Tóth Milán elöl a berepülő Jagodics Bence önfeláldozóan mentett.

22. perc: Kállai Kevin jelezte a jobb oldalon hosszú másodpercek óta, feltartott karokkal, hogy teljesen üresen van. Devecseri át is ívelte a labdát, a védő egy csel után 17 méterről lőtt, de Szmola hárított.

17. perc:Jagodics Bence kapott sárga lapot.

11. perc: Balogh került helyzetbe, de 11 méteres, bal sarokra tartó lövését Rózsa bravúrral védte.

Lassan tíz perc telik el a meccsből, de helyzetet egyik oldalon sem jegyezhettünk fel. Mezőnyben gyűrik egymást a csapatok.

1. perc: a vendég siófokiak a játékot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbb a Vasas ellen rangadót vesztő, a fordulónak a 4. helyről neki vágó Szombathelyi Haladás az ötmeccses nyeretlenségét az előző fordulóban a sereghajtó Tiszakécske ellen megtörő BFC Siófokkal szemben.