Gyirmóton véget ért az Ajka győzelmi sorozata

2021.04.04. 16:20
Küzdelmes mérkőzés zajlott Gyirmóton (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 30. fordulójában a feljutásért harcban lévő, harmadik Gyirmót a legutóbbi hat bajnokiját kivétel nélkül megnyerő Ajkát látta vendégül. Hiába dominált az első játékrészben a vendég Ajka, Kirják szünet utáni góljával a hazai csapat gyűjtötte be a három pontot.

LABDARÚGÓNB II
30. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–FC AJKA 10 (00)
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette: Csonka Bence (Király Zsolt, Ország Péter)
Gyirmót: Hársfalvi–Major, Hudák, Széles, Kirják –Vass Á. –Radics (Heffler N., 59.), Hajdú –Vogyicska (Szegi, 76.) –Simon, Lencse (Varga B., 85.).Vezetőedző: Csertői Aurél
Ajka: Horváth D. – Kovács N. (Szűcs K., 74.), Heffler T., Tar, Csemer (Présinger, 74.) – Csizmadia, Kenderes (Stoiacovici, 71.), Szekér, Soltész – Zsolnai (Tóth B., 71.), Rétyi (Nagy M., 65.).Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző
: Kirják (56.)
Kiállítva: Szekér (88.)
Csertői Aurél:
– A találkozó első részében sokkal jobban játszott ellenfelünk, szünet után azonban nekünk is sikerült javítanunk a játékunkon, ami gólban is megmutatkozott. Szerencse is kellett a győzelmünkhöz, de szünet után sokat is tettünk a három pontért. Külön öröm, hogy mai sikerünkkel a mi veretlenségi sorozatunk folytatódott.
Kis Károly:– Sajnos megszakadt nyolc mérkőzés óta tartó veretlenségünk. Bízunk benne, hogy a hátralévő találkozókból jobban jövünk ki, ugyanis ma nem érdemeltünk vereséget.

A hatos győzelmi szériát maga mögött tudó ajkaiak úgy kezdték a mérkőzést, hogy többször is esélyük volt a gólszerzésre. Noha az első kaput eltaláló lövést Lencse jegyezte, ezenkívül alig volt gyirmóti helyzet az első félidőben. Nem úgy a túloldalon. Szekér fejese a 16. percben a lécen csattant, Soltész pedig kétszer is lőhetett remek egyéni akciója végén, ám a kaput mindkétszer elvétette. A helyenként erős szél is a vendégeket támogatta, de a feltolt védekezés is megtette a hatását: a hazaiak képtelenek voltak hosszabb ideig a vendégek térfelére jutni. Az első félidő utolsó harmadában gyakori volt, hogy Hársfalvi próbálta felívelni a labdát, amelyet Simonék elöl nem tudtak megtartani.

Fokozatosan változott meg a játék képe a második félidő első részében: már a Gyirmót kezdett el helyzeteket kidolgozni. Az 55. percben még nagyot védett Horváth Dániel, az Ajka kapusa, ám a szöglet után már nem volt szerencséje. Kirják Henrika jobb oldali szöglete után beszaladt a kapu előterébe, visszakapta a labdát, és hat méterről, éles szögből, kapásból bevette az ajkai kaput.

A gól hatására a Gyirmót megnyugodott, az Ajka pedig nem tudott helyzeteket kialakítani. Szegi a meccs ziccerét hagyta ki a 85. percben, a vendégeken pedig a góllövőlistát vezető Nagy Mihály Krisztián sem tudott segíteni. A hosszabbításban még Horváth Dániel kapus is előrejött az utolsó szögletnél, Tóth Barna lövése azonban elkerülte Hársfalvi kapuját. Nehéz lenne azt mondani, hogy kímélték egymást a játékosok: a rengeteg sárga lap mellett az ajkai Szekér szabálytalanságánál a 88. percben még a piros is előkerült.

Három döntetlen után újra nyerni tudott a Gyirmót, az Ajka remek sorozata pedig a Marcal partján ért véget.1–0

20. Debreceni EAC30512424–60–3616

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet!

90+4. perc: Óriási kavarodás a gyirmóti kapu előtt, még Horváth Dániel is előrejön. Végül Tóth Barna lövi a labdát kapu mellé.

90+1. perc: Négy perc a ráadás.

90. perc: Hársfalvi látványos időhúzását sárga lappal díjazza Csonka játékvezető.

88. perc: Szekér megkapja a második sárgáját is.

85. perc: Szegi kerül helyzetbe, de 10 méterről fölé lövi a labdát.

85. perc: Varga Barnabás érkezik a Gyirmót csapatába Lencse helyére.

84. perc: A másik kispadon is kap valaki egy sárgát reklamálás miatt.

81. perc: Tar rántja le Simont a felezővonalnál. Ez nem ér sárgát, Csertői Aurél reklamálása viszont igen.

76. perc: Szegi váltja Vogyicskát a sárgamezeseknél.

74. perc: Csemer helyett Présinger, Kovács Nikolasz helyett Szűcs Kristóf játszik a folytatásban az Ajkában.

73. perc: Simon András könyöklése sárgát ér.

71. perc: Kenderes helyére Stoiacovici, Zsolnai helyére Tóth Barna áll be a vendégeknél.

69. perc: Kirjákot karatézza le Kovács Nikolasz az oldalvonal mellett.

68. perc: Vogyicska terül el a tizenhatoson belül, mintha kapott volna egy könyököst. A játékvezető szerint nincs ok a büntetőre.

65. perc: Rétyi helyére érkezik az NB II góllövőlistáját 16 góllal (holtversenyben) vezető Nagy Mihály.

64. perc: Simon András lövését blokkolják a vendégek.

59. perc: Cserél a hazai csapat: Radicsot Heffler Norbert váltja.

56. perc: Kirják góljával vezet a Gyirmót! Kirják jobboldali szöglete után nem szabadul fel az ajkai kapu, Hajdú íveli vissza a labdát a túloldalról, a jobb oldalon érkező Kirják pedig éles szögből, 6 méterről, kapásból lő: Horváth Dániel ugyan belekap a labdába, de védeni nem tud. 1–0.

Kirják Henrik góljával szerzett vezetést a Gyirmót (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

55. perc
: Hajdú beívelése veszélyes a kapura, Horváth Dániel üti a labdát szögletre.

50. perc: Simon András lövését védi Horváth Dániel.

49. perc: Baloldai ajkai szabadrúgás után Rétyiig jut csak a felszabadítás, ő egyből visszateszi a labdát a kapu elé. Szekér fejel 6 méterről, Hársfalvi másodjára tudja csak megfogni.

Nagy küzdelmet hozott az első félidő, gólt viszont nem (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

46. perc: Egyik csapat sem cserélt a szünetben, így kezdődik a második félidő.

45+2. perc: Szünet következik.

45+1. perc: Egy percet hosszabbít a játékvezető.

44. perc: Szekér kap utólag sárgát, Vogyicskába szállt bele a félpályánál.

32. perc: Soltész kerül helyzetbe néhány csel után, de a 15 méterről, balról leadott lövése elmegy a kapu mellett.

29. perc: Lencse fordulna kapura Tar mellett, ha nem esne el a gyirmóti játékos. Sípszó nincs.

A sárgamezes Gyirmót három döntetlen után fogadta a hatos győzelmi sorozatban lévő, fehérben játszó Ajkát (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

23. perc: Soltész csap le a labdára két gyirmóti védő között, majd 16 méterről a kapu mellé lő.

18. perc: Hajdút rúgják fel az ajkai térfélen, a játék előnyszabállyal tovább mehet. Aztán Hudák Dávid szabálytalankodik a félpályánál, ekkor már harsan a síp: Hudák is kap egy sárgát és Zsolnai is a vendégektől.

17. perc: Radics kap sárga lapot.

16. perc: Soltész baloldali szabadrúgását Szekér nyolc méterről a felső lécre fejeli .

10. perc: Lencse veszi célba a bal alsót, Horváth Dániel védi a lövést.

9. perc: Csizmadia fejeli kapu mellé a jobbról érkező beadást.

6. perc: Most Szekér üti el Vogyicskát az ajkai térfélen. Szerencsére neki sincs nagyobb baja.

5. perc: Kovács Nilokasz marad lenn a gyepen, miután Simon Andrással ütközött.

1. perc: A sárgában játszó Gyirmót kezdi a mérkőzést. A vendégek ma fehérben lépnek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a feljutásért harcoló, jelenleg harmadik Gyirmót FC Győr a tavasszal remeklő és az előző hat fordulóban egyetlen pontot sem veszítő FC Ajka ellen.