Három góllal verte az ETO a Haladást a győri hóesésben

2021.04.07. 17:50
A fehérmezes Dragóner Filip és a zöldmezes Priskin Tamás csatája a labdáért. (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)
Az ETO az áprilisi hóesésben lezajlott győri mérkőzésen 3–0-ra legyőzte a több mint félórát tíz emberrel játszó Haladást a labdarúgó NB II 31. fordulójában, és ezzel végett vetett a szombathelyiek ötmeccses veretlenségi sorozatának.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

WKW ETO FC GYŐR–SZOMBATHELYI HALADÁS 30 (1–0)
Győr,
ETO Park, zárt kapuk mögött. Vezette: Szilágyi Sándor (Becséri Gergely, Tőkés Róbert)
WKW ETO FC Győr: Riusz – Kovács K., Lipták, Temesvári, Fejes – Kiss M. (Bagi, 81.), Vukasovic, Vitális (Berki, 81.), Májer (Horváth O., 81.) – Priskin, Szimcso (Vankó, 73.). Vezetőedző: Dobos Barna
Szombathelyi Haladás: Verpecz – Mocsi, Németh Milán, Debreceni (Németh Márió, 70.), Bosnjak – Holdampf, Kiss B., Csilus (Schimmer, 59.), Jancsó (Kállai, 59.) – Dragóner, Medgyes (Doktorics, 70.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző
: Priskin (24.), Fejes (60.), Vankó (77.)
Kiállítva: Mocsi (56.)
Dobos Barna: – Meggyőző teljesítményt nyújtottunk, egységes, fegyelmezett védekezésből próbáltunk támadásokat vezetni. A dicsérettel együtt a továbbiakban még bátrabb futballt várok el játékosaimtól.
Mátyus János: – Győri látogatásaim kellemesebbre szoktak sikerülni, ez a fájó vereség nem hiányzott a sorból. Az első félidőben jól futballoztunk, de kihagytuk a lehetőségeinket. A kiállítást követően viszont már csak egy csapat volt a pályán.

A mérkőzést a Haladás kezdte jobban, Csilus után Mocsi előtt is gólszerzési lehetőség adódott. A 24. percben aztán a gólkirályi címre törő Priskin igazolta klasszisát: egy felívelt labdát a hálóba fejelt, 1–0.
A szombathelyiek próbáltak gyorsan válaszolni: Holdampf után Németh Milán is veszélyes lövést eresztett meg Ruisz kapujára, ám a győriek kapusa állta a sarat. A 44. percben Mocsi sárga lapot kapott labdaelrúgásért, aminek a második félidőben lett igazán jelentősége.

Egyik oldalon sem volt változtatás a szünetben, a szombathelyi lehetőségek viszont el-elmaradoztak. Intenzív havazás kezdődött a félidő elején. Az 56. percben Mocsi egy lerántás után megkapta a második sárgáját, így megfogyatkozott a Haladás. Bár Mátyus János igyekezett gyorsan átszervezni a csapata védekezését, az ETO gyorsan ki tudta használni az emberelőnyt: egy szöglet után nagyon egyedül maradt Fejes, akit Lipták gólpassza talált meg, 2–0. Tíz perc sem telt el, és máris 3–0-ra vezetett az ETO, a percekkel korábban beállt Vankó egy remek kontra végén vette be Verpecz kapuját. Még az is belefért a győrieknél, hogy Priskin büntetője kimaradt a 86. percben.

A Haladás a legutóbbi öt meccsén gólt sem kapott, most azonban az ETO Parkban háromszor is rezdült a háló Verpecz mögött. A győriek új vezetőedzője, Dobos Barna pedig győzelemmel mutatkozott be első hazai mérkőzésén.

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

87. perc: Vukasovic nem tudja folytatni a játékot.

86. perc: Priskin tizenegyesét megfogja Verpecz.

85. perc: Tóth Milán érkezik Dragóner helyére.

84. perc: Vukasovicot a tizenhatos előterében felrúgják a vendég védők, a játékvezető előnyszabályt alkalmazott, azonban Berkit is csak szabálytalanul sikerül csak megállítani, ráadásul a tizenhatos belül: büntetőt rúghat az ETO.

81. perc: Hármas győri csere: Vitális helyére Berki, Kiss Máté helyére Bagi, Májer helyére Horváth Olivér érkezik.

77. perc: Vankó eredményes. 3–0. Gyors győri kontra bontakozik ki, Vankó a saját térfeléről indítja Priskint, aki majdnem az alapvonalig viszi a labdát, aztán beadja, Májer a túloldalról visszafejeli azt a második hullámban érkező Vankó elé, aki két méterről a kapuba perdít.

76. perc: Dragóner kap hosszú indítást, Ruisz rosszul jön ki a kapujából, ám kisodródott helyzetből Dragóner nem lő azonnal, az ismétlése pedig bedobásra megy ki.

73. perc: Cserél az ETO: Vankó jön, Szimcso hagyja el a pályát.

70. perc: Ismét kettős csere a vendégeknél Medgyes helyére Doktorics, Debreceni helyére Németh Márió érkezik.

60. perc: Fejes góljával növeli előnyét a hazai csapat! 2–0. Jobboldali győri szöglet után Lipták adja fejjel a gólpasszt az ötösről, a jobb kapufa tövénél Fejes pedig a kapus mellett a hálóba tudja lőni a labdát.

59. perc: Csilus helyére Schimmer, Jancsó helyére pedig Kállai érkezik a vendégeknél.

56. perc: Mocsi rántja le Priskint, ez sárga lapot jelent. Neki ez a második, tehát emberhátrányba kerül a Haladás.

52. perc: Vitális szabadrúgását védi Verpecz.

46. perc: Folytatódik a bajnoki.

A remek formában lévő Haladás már az első félidőben hátrányba került Győrben (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

45. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Mocsi kapja a mérkőzés első sárga lapját.

39. perc: Németh Milán újabb lövése elkerüli a kaput.

33. perc: Baloldali szombathelyi szöglet után Németh Milán kapáslövését kell védenie Ruisznak.

32. perc: Holdampf 30 méterről erős lövést ereszt meg, Ruisz bravúrral véd.

Ősszel Szombathelyen 1–1-es döntetlent játszott egymással a két csapat (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

24. perc: Vezet az ETO! 1–0. Májer balról, 25 méterről íveli a labdát a kapu elé, Priskin pedig az ötösről tisztán fejel a bal alsóba.

10. perc: Jobboldali szombathelyi szöglet után Mocsi perdít kapura, Kiss Máté lábbal tisztáz az ötösön belül.

A meccs elején még jól zárt Debreceni Zalánék (15) védelme (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

7. perc: Vitális 23 méterről próbálkozik, de pontatlan a lövése.

2. perc: Egy méretes lökés után szerez labdát a Haladás a győri térfélen, aztán Csilus 17 méterről lövi a labdát a kapu mellé.

1. perc: A mérkőzést a zöldben játszó ETO kezdi, a Haladás ma fehérben játszik.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, mire megy az előző öt bajnokiján veretlen Haladás a Dobos Barna által irányított ETO otthonában.