Az ETO biztosan nyerte meg a városi rangadót a Gyirmót ellen

2020.11.22. 19:35
A fehérben játszó ETO a Gyirmótot fogadta vasárnap este (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 17. fordulójának győri városi rangadóján a 12. helyezett ETO a 3. Gyirmótot látta vendégül. Kiegyenlített első félidő után az ETO a második félidőben a maga javára tudta fordítani a mérkőzést (4–1).

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–GYIRMÓT FC GYŐR 41 (11)
Győr, ETO-park, zárt kapus mérkőzés. Vezette: Bogár Gergő (Aradi József, Kovács II. Gábor)
ETO: Gundel-Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári, Kerkez (Fejes, 74.) – Kiss M., Bagi, Szimcso (Sipőcz, 22.), Májer – Berki – Vári (Farkas B., a szünetben). Vezetőedző: Csató Sándor
Gyirmót: Rusák – Major (Kiss B., 78.), Széles, Hudák, Hajdú – Nagy P., Vass Á., Vogyicska – Herjeczki, Varga B. (Mayer Á., 66.), Szatmári (Heffler N., 65.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző
: Lipták (28.), Májer (51., 84.), Berki (88. – 11-esből), ill. Nagy P. (11.)
Csató Sándor
: – Gratulálok a csapatomnak, hiszen a hozzáállás nagyon jó volt! Különösen büszke vagyok, hogy vert helyzetben is a győzelemre törekedtünk. Igyekeztünk a szünetben rendet tenni a fejekben, és elhitetni a játékosokkal, hogy ez a meccs megnyerhető. Azért cseréltünk a szünetben előre is egy fiatalt, hogy megnyerjük a futóversenyeket, és ezekből alakítsunk ki helyzeteket. Ez sikerült a második játékrészben, nagyon boldog vagyok! A Gyirmót nagyon jó csapat, nagyon labdabiztos, ezért is nagy eredmény ez a győzelem.
Csertői Aurél
: – Az első félidőben a vezetés tudatában sokkal higgadtabban kellett volna játszanunk, és azt a kevés lehetőségünket gólra kellett volna váltani. Miután megkaptuk a második gólt, ez nagyon megfogta a csapatot. Nem tudtunk újítani játékban, óriási hibákat követtünk el. Az ETO teljesen megérdemelten nyert meg a meccset.

A Győrben nagyon várt városi rangadóra is zárt kapuk mögött kerülhetett csak sor. A mérkőzés elején egy védelmi hiba után a Gyirmót jutott vezetéshez, Nagy Patrik lőtte ki a bal alsót. A gyárvárosi székelyű ETO azonban gyorsan a vendégek tudtára adta, hogy mindent meg fog tenni azért, hogy megfordítsa a meccset. Berki szabadrúgása még kapu fölé szállt, Májer lövésénél még Rusák hárítani tudott, de a 28. percben látványos Lipták Zoltán-góllal sikerült egyenlítenie az ETO-nak. A félidő lefújása előtt még két gyirmóti játékosnak, Vogyicskának és Szatmárinak is lehetősége adódott a gólszerzésre, előbbi fölé lőtt, utóbbi pedig Gundel-Takács védése miatt nem talált kapuba.

A második félidő elején sem kellett sokat várni az első találatra. Kovács K. szólója után Májer Milán megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A kapott gól mintha megbénította volna a Gyirmótot, az első komolyabb vendéghelyzetre húsz percet kellett várni. Az utolsó tíz perc már teljesen az ETO-é volt: Lipták pazar passzát Májer Milán váltotta ismét gólra, majd Berki István büntetőből is betalált a 88. percben.Az eddig remekül működő gyirmóti védelem eddig kettőnél több gólt egyetlen bajnokin sem kapott a szezonban, míg az ETO a Kazincbarcika elleni szeptemberi győzelme után most először tudott háromnál több gólt szerezni egy mérkőzésen. A két győri csapat között hat pontra olvadt a különbség. 41

Májer Milán gólja (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

ETO FC Győr–Gyirmót FC Győr 4–1
PMFC–Kaposvári Rákóczi FC – elmaradt, a meccset 3–0-val a PMFC-nek írta jóvá az MLSZ

20. Debreceni EAC1731412–32–209

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet!

90+1. perc: Két perc a második félidő ráadása. Lipták passza után Farkas B. lövi a labdát kapu fölé 15 méterről.

88. perc: Berki tizenegyese a bal felsőben. 4–1.

87. perc: Büntetőt lőhet az ETO, miután Széles rúgja fel Berkit a tizenhatoson belül.

Rusák Edvárd nem tudott menteni (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

84. perc: Újabb ETO-gól! 3-1. Lipták külsővel passzolja tovább a labdát középről a jobb oldalon érkező Májer elé, aki pattanás után 7 méterről nagy erővel a hálóba lő.

83. perc: Vashkeba váltja Kiss Mátét.

79. perc: Májer szabadrúgását üti szögletre Rusák.

78. perc: Major helyére Kiss B. érkezik a vendégeknél. A fiatal játékos most először játszik az NB II-ben.

74. perc: Fejes váltja Kerkezt a hazaiaknál.

71. perc: Herjeczki kap remek indítást, a lövését Gundel-Takács védi.

A fehérben játszó ETO megfordította a mérkőzést. (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

70. perc: Sárga lapot kap Farkas B.

66. perc: Újabb gyirmóti csere: Mayer Á. érkezik Varga B. helyére.

65. perc: Heffler N. érkezik Szatmári helyére a vendégeknél.

62. perc: Kovács tálal az üresen álló Májer elé, aki kapásból próbálkozik, de rosszul találja el a labdát.

61. perc: Berki buktatásáért Nagy P. kap sárgát.

57. perc: Varga B. 17 méterről próbál kapura lőni, azonban a rosszul találja el, a labda alaposan mellé megy.

51. perc: Megszerzi a vezetést az ETO. 2-1. Kovács K. viszi fel a labdát a saját térfeléről, aztán kiugratja Májer Milánt, aki 16 méterről a bal alsóba lő.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Farkas B. állt be a szünetben Vári helyére.

A fehér mezes Berki és sárgában játszó Varga B. küzdelme. (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

45+2. perc: A tizenhatos jobb sarkától nem messzire Varga B.-t buktatják a hazai védők. A szabadrúgást Szatmári lövi kapura, Gundel-Takács bravúrral üti ki a labdát. Ezzel a lövéssel ér véget az első félidő.

45. perc: Egy perc a ráadás.

42. perc: Herjeczki iramodik meg az ETO-kapu felé, elcsúszik, így is megtartja a labdát, és visszapasszol Vogyicskához, ő pedig 18 méterről kapu fölé lő.

41. perc: Berki tálal Sipőcz elé, aki kapura lövi a labdát 10 méterről, Rusák bravúrral véd.

36. perc: Bagi pakol oda egyet Széles lábára, ez is sárgát ér.

28. perc: Egyenlít az ETO. 11. Kiss M. jobboldali szöglete után a labda Lipták elé kerül, aki nyolc méterről a bal alsót veszi célba, azonban Nagy P. útját állja a lövésnek. A kipattanót Temesvári sarokkal pörgeti fel, Lipták ezután a kapunak háttal, hanyatt vetődve húzza be a labdát a gyirmóti kapuba.

27. perc: Kerkez passzolja fel a labdát Baginak, aki Berkinek készíti le azt lövésre. A 18 méteres lövést Rusák üti szögletre.

A sárgában játszó gyirmótiak a tabella első harmadában foglalnak helyet. (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

24. perc: Májer 17 méteres lövése Rusák kezében landol.

22. perc: Varga B. beadása után Szatmári lő 16 méterről, blokkolják a lövését. Cserél az ETO, Szimcso helyére Sipőcz Bence áll be.

21. perc: Szimcso lába mégsem javult meg, újra ápolni kell.

19. perc: Szimcso már jobban van. Berki 21 méteres szabadrúgása elszáll a kapu felett.

17. perc: Széles rúgja fel Szimcsót, sárga lapot kap a gyirmóti játékos. Szimcso Viktorhoz orvosi segítség érkezik.

11. perc: Gól, vezet a Gyirmót! 01. Gundel-Takács a hazaadott labdát rosszul passzolja ki, Szatmári felismeri a helyzetet, és azonnal középre passzol. Vogyicska továbbteszi a labdát Nagy Patriknak, aki 17 méterről kapufás gólt lő a bal alsóba.

9. perc: Vogyicska beadását védője szorításában Szatmári fejeli Gundel-Takács kapuja mellé.

5. perc: Rusák jó mozdul ki a kapujából, Szimcso nem éri így el Vári csúsztatását.

Vass Ádám belépője (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

1. perc: Kezdődik a győri városi rangadó. Fehérben az ETO, sárgában a Gyirmót - utóbbiak kezdik a mérkőzést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a forduló rangadója. Lássuk, mire jut a középmezőnyben álló ETO FC Győr a járvány miatt több játékosát nélkülöző, de a forduló előtt dobogón álló Gyirmót FC Győr ellen.