Két gól esett öt perc alatt, pontot szerzett a Dorog Győrben

2021.02.14. 13:50
A piros mezes Dorog a DEAC és a Nyíregyháza ellen nyerni tudott, és Győrbe is győzelmi reményekkel érkezett. (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)
A középmezőnyben tanyázó ETO hazai pályán 1–1-es döntetlenre végzett a kiesés ellen harcoló, ám tavasszal továbbra is veretlen Doroggal a labdarúgó NB II 24. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–DOROGI FC 1–1 (1–1)

Győr, ETO Park, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács Imre (Máyer Gábor, Rózsa Dávid)
WKW ETO FC Győr:Gundel-Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári, Fejes – Sipőcz (Erdei M., a szünetben), Bagi, Kiss M. (Horváth O., 65.) – Berki (Egerszegi, 65.), Priskin, Májer (Vitális, 76.). Vezetőedző: Csató Sándor
Dorogi FC:Borsos – Kárász, Dlusztus, Belényesi, Papp M. –Mészáros, Rjasko, Tóth B. – Zuigeber (Nyíri, 89.), Szabó L. (Beliczky, 88.), Kanalos (Girsik, 79.). Vezetőedző: Antal Gábor
Gólszerző
: Fejes (27.), ill. Kanalos (22.)

Óvatosan kezdték a csapatok a mérkőzést, a kapuk jó ideig nem forogtak veszélyben. Aztán kicsit a semmiből vezetést szerzett a Dorog: Kanalos pazar lövéssel vette be Gundel-Takács kapuját a 22. percben. Az ETO gyorsan válaszolni tudott: öt perccel később Kiss Máté szöglete után Fejes érkezett a hosszún, és senkitől sem zavartatva a kapuba fejelt. Az első félidő második felében sorra dolgozták ki a helyzeteket a csapatok, de a két kapus, Borsos és Gundel-Takács is állta a sarat.

A szünetben csak az ETO cserélt, a dorogiaknál egészen a 79. percig a kezdőcsapat volt a pályán. A második félidő az elsőhöz hasonlóan kezdődött, az első helyzetig tíz percet kellett várni. Komolyabb helyzetből a vendégek alakítottak ki többet a második félidőben. Kanalos lövését védte Gundel-Takács, Mészáros próbálkozásánál viszont már verve volt a győri kapus, ám a dorogi játékos nem talált a kapuba. Zuigeber szabadrúgásánál ismét jól avatkozott közbe Gundel-Takács, a kipattanóból Dlusztus a kapu fölé lőtt. A hazaiaknak a rendes játékidő vége előtt még adódott egy helyzetük, de az kimaradt, így az első félidő felénél esett két gól alakította ki a mérkőzés eredményét: a Dorog egy ponttal távozhat Győrből.

20.00:
Debreceni VSC–Gyirmót FC Győr (Tv: M4 Sport)

20. Debreceni EAC2442019–50–3112

90+3. perc: ETO-szabadrúgás jobbról, az oldalvonal mellől. Vitális ívelése túl magas, helyzet ebből már nem alakul ki. Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet!

90+1. perc: Három perc a ráadás.

89. perc: Nyíri jön Zuigéber helyére.

88. perc: Rjasko kap sárgát egy lerántás miatt.

88. perc: Beliczky érkezik Szabó L. helyére a vendégeknél.

86. perc: Bagi beadásába egy dorogi védő fejel bele, így Borsos le tudja húzni azt Priskin elől.

79. perc: Csere a Dorognál: Kanalos helyett Girsik a pályán.

76. perc: Kanalos szabadrúgása Priskinről pattan a kapu fölé, szögletet rúghatnak a vendégek. Zuigéber lapos szögletét kirúgják a győri védők. Májer helyére Vitális érkezik az ETO-ban.

70. perc: Zuigéber nagy erővel rúgja kapura a szabadrúgást 19 méterről, Gundel-Takács védése után a kipattanót Dlusztus a kapu fölé lövi.

65. perc: Kettős csere az ETO-nál: Kiss M. helyére Horváth Olivér, Berki helyére pedig Egerszegi érkezik.

64. perc: A mérkőzés első sárga lapját Kanalos kapja.

63. perc: Kanalos passza után Mészáros kerül helyzetbe, éles szögből elpöcköli a labdát Gundel-Takács mellett, és a kapu mellett is.

61. perc: Zuigéber esik el a tizenhatos vonalánál, a játékvezető nem lát okot, hogy a sípjába fújjon.

55. perc: Kanalos lő jobbról, 10 méterről: Gundel-Takács véd.

52. perc: Szabó L. esik el a tizenhatoson belül. Kovács I. sípja néma marad.

46. perc: Folytatódik mérkőzés.

46. perc:Sipőcz helyére Erdei érkezett az ETO csapatába.

Priskin Tamás (fehérben) küzdelme az alapvonal mellett  (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

45. perc: Vége az első félidőnek.

38. perc: Kanalos, az első gól szerzője próbálkozik ismét kapura lőni, most kicsit messzebbről. A megpattanó lövését Gundel-Takács védi.

37. perc: Májer távolról próbálkozik, a lövése elmegy a kapu mellett.

34. perc: Szabadrúgásból 20 méterről kapura tekeri a labdát Kiss Máté, Borsos eléri, és ha másodjára is, de megfogja a labdát.

33. perc: Zuigéber íveli a kapu elé a szabadrúgást jobbról, a védők tisztáznak.

27. perc: Egyenlít az ETO. Kiss M. baloldali szöglete után a hosszún tisztán érkező Fejes fejel a kapuba.1–1

22. perc: Vezet a Dorog, Kanalos góljával. A dorogi játékos balról, a tizenhatos vonaláról rúg nagy gólt a hosszú felsőbe. 0–1

Egy dorogi játékos két győrin is áthámozza magát (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

20. perc
: Némi kavarodás alakul ki egy dorogi szöglet után az ETO kapuja előtt, Kovács K. végül fel tud szabadítani.

16. perc: Berki viszi a labdát a tizenhatoson belülre, ám mielőtt lőni vagy passzolni tudna, a dorogi védők az ötös előterében szerelik.

15. perc: Sipőcz lapos lövéssel próbálkozik, Borsos véd.

10. perc: Májert kell ápolni, miután a dorogi térfélen szabálytalankodtak vele szemben. Kiss M. szabadrúgása Borsosé, aki utána Priskinnel ütközik – kifelé jár a rúgás.

6. perc: Szabó L. beadása Májerről pattan szögletre.

5. perc: Sipőcz beadását a védők szögletre tisztázzák.

1. perc: Fehérben az ETO, piros-feketében a Dorog. A mérkőzést a hazai csapat kezdi.

Az ETO hazai pályán a két legutóbbi meccsét megnyerte, a dorogiak ellen is győzelemre készülnek (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az ETO FC Győr a tavaszt jól, pontosabban két bajnoki győzelemmel kezdő Dorog ellen.