Az ETO Priskin góljával legyőzte a Budaörsöt

2020.11.13. 16:50
Priskin Tamás egy augusztusi mérkőzésen (Fotó: Kisalföld/Huszár Gábor)
Az október 25-ére kiírt 13. fordulóból elmaradt ETO FC Győr–Budaörsi SC találkozót pótolták pénteken a labdarúgó NB II-ben. A kieséstől fenyegetett hazaiak 17 ponttal a 16., a remek formában levő vendégek 33 ponttal az előkelő második helyet foglalták el a tabellán a mérkőzés előtt. A papírforma borult, hiszen magabiztos játékkal az ETO győzött.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

WKW ETO FC GYŐR – BUDAÖRSI SC 1–0 (1–0)
Győr,
ETO Park, zárt kapuk mögött. Vezette: Szilágyi Sándor (Csatári Tibor, Tőkés Róbert)
ETO: Gundel-Takács– Kovács K., Lipták, Temesvári, Kerkez (Erdei, 87.) –Bagi, Kiss M. (Vári, 80.), Berki, Szimcso (Fejes, 87.), Májer (Szuhodovszki, 74.) – Priskin. Vezetőedző: Csató Sándor.
Budaörs: Kovács P.–Menyhárt A. (Marques-Airosa, 80.), Fényes, Gyurácz (Molnár T., 59.), Zeke M. –Sajbán Miklós (Petró, a szünetben), Zsidai, Halmai (Tamás O., 59.) –Petneházi, Horváth R., Csiki N. (Pethő B., 73.). Vezetőedző: Márkus Tibor.
Gólszerző: Priskin (35.)
Csató Sándor: – Köszönöm a budaörsi csapatnak, hogy amikor a vírus miatt nehéz helyzetben voltunk, sportszerűen hozzájárult a mérkőzés elhalasztásához. Ma motiváltan játszottunk, sok gólszerzési lehetőséget kidolgoztunk, úgy gondolom, a helyzetek alapján fölényesebb győzelmet is arathattunk volna. Természetesen örülök a látottaknak, jól futballoztunk, és jelen helyzetünkben nagyon fontos sikert arattunk a másodosztály második helyezettje ellen.
Márkus Tibor: – Remek sorozat után érkeztünk Győrbe, ám ezúttal nem örülhettünk újabb győzelemnek. A jól felkészített hazai együttes ellen nem tudtuk az elmúlt időszakban megszokott eredményes játékunkat produkálni. Bár a legvégén akár még egyenlíthettünk is volna, úgy vélem, összességében megérdemelten nyert az ETO, amihez gratulálok!

A mérkőzés mindjárt budaörsi helyzettel kezdődött, Gundel-Takács védeni tudta Halmai lövését. Innentől azonban inkább az ETO tudott helyzetbe kerülni: Priskin, Berki és Májer előtt is adódott gólszerzési lehetőség, azonban a győri együttes nem talált a kapuba. A 34. percben aztán Priskin Tamás egy nagyszerű indítás után a kapuba lőtte a labdát.1–0. Halmai révén majdnem jött a gyors válasz a Budaörstől, ám a lövése kapu fölé szállt, ezt követően pedig a jól működő győri védelem megakadályozta, hogy a félidő vége előtt egyenlíthessen a vendégek.

A szünet után nem sokkal kis híja volt csak, hogy nem hozott össze egy öngólt a vendégcsapat. Az ETO nem állt be védekezni, hanem újabb támadásokkal próbálkozott. A remekül játszó Priskin többször is gólhelyzetbe került a félidő közepén, és Temesvári is veszélyt tudott teremteni a fejeseivel. A látogatók a meccs végén közel jártak az egyenlítéshez, de Petró ollózása után a felső léc a győrieket segítette. A háromperces ráadásban két ETO-ziccer is kimaradt. A mérkőzés összképe alapján megérdemelten nyert a győri csapat, ezzel megszakítva a Budaörs szeptember 16. óta tartó győzelmi sorozatát.

90+3. perc: Berki tartja meg a labdát, Kovács P. messze kinn a kapujából, azonban Erdeinek nem jó a passz, így a védők tisztázni tudnak. Ezzel ér véget a mérkőzés Győrben. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Priskin lő kapura egy megcsúsztatott labdát, a bal felső felé tartó lövést Kovács P. fogja meg.

90+1. perc: Petró ollózása a felső lécet találja el, a kipattanót Vári rúgja ki a kapu előteréből.

90. perc: Három perc a ráadás.

89. perc: Budaörsi helyzet: Molnár T. fejel az ötös bal sarkától, a próbálkozást Gundel-Takács védi.

87. perc: Kettős csere a győri csapatban:Fejes András érkezik Szimcso helyére, Kerkezt pedig Erdei Milán váltja.

86. perc: Zeke Márió kap sárgát egy korábbi szabálytalansága miatt.

85. perc: Szimcso remekül tartja meg a labdát, a beadását Berki fejeli kapura 6 méterről, Kovács P. védeni tud.

80. perc: Büntetőt reklamálnak a vendégek egy vélt kezezés után, de ezúttal sem ítél tizenegyest Szilágyi játékvezető. Kiss Máté helyére Vári Barnabás érkezik hazai oldalon, Menyhártot pedig Marques-Airosa váltja a vendégeknél.

79. perc: Szuhodovszki ível, Priskin a kapu tetejére fejel. Bagi kap sárgát másodpercekkel később.

74. perc: Májert Szuhodovszki váltja az ETO-nál.

73. perc: Csiki N. helyére Pethő Bence érkezik a vendégek csapatában.

71. perc: Temesvári fejese a blokkról pattan szögletre egy jobboldali szöglet után. Az újabb sarokrúgás után Bagi lő kapura jobbról, szinte az alapvonalról, a megpattanó lövést Kovács P. fogja.

68. perc: Kiss M. jobboldali szabadrúgását Temesvári fejeli kapu mellé.

66. perc: A tizenhatoson belülre felívelt labdát Priskin sarokkal teszi Berki elé, a védőn megpattanó lövést megfogja Kovács P.

62. perc: Lipták sárgát kap egy kemény belépő után.

61. perc: Priskin ismét nagy labdát kap, aztán labdaátvétel közben a kapuból kimozduló Kovács Péterrel ütközik. Nincs büntető.

60. perc: Priskin kap remek kiugratást Berkitől, a lövését azonban a kapujából kimozduló Kovács P. bravúrral védi.

59. perc:Kettős csere a Budaörsben: Halmai helyére Tamás Olivér, Gyurácz helyére Molnár Tibor áll be.

55. perc: Csiki N. éles szögből lő kapura 7 méterről, Gundel-Takács számára nem okoz gondot a lövés.

50. perc: Közel járt az ETO a gólhoz, de azt a budaörsi védők hozták kis híján össze. A jobbról érkező beadásba Priskin fejel bele, Fényes mellel tenné haza a kapusának a labdát, de az átcsorog a Kovács P. lábai között. A gólvonal előtt még sikerül utolérnie a labdát a kapusnak.

46. perc: Sajbán helyére Petró állt be a szünetben a vendégeknél.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45. perc: Vége az első félidőnek.

42. perc: Májer 25-ről próbálkozik lövéssel, de a labda a kapu fölé száll.

40. perc: Petneházi veszélyes szöglete után Kovács K. szabadít fel a győri együttes kapuja előtt.

37. perc: Halmai lövése nem sokkal megy el a kapu fölött.

35. perc: Priskin góljával vezet az ETO!1–0. Gundel-Takács kirúgását Priskin csúsztatja előre Berkinek, és azonnal indul is az ETO csapatkapitánya a kapu felé. Berki jól ugratja ki őt, majd Priskin a labdaátvétel után 12 méterről a kimozduló Kovács P. mellett a jobb alsóba lő.

34. perc: Petneházi 22 méterről kapura lő, Gundel-Takács megfogja a lövést.

28. perc: Májer a bal szélről, több mint 30 méterről kapura küldi a szabadrúgást, Kovács P. csak másodjára fogja meg a lefelé hulló labdát.

27. perc: Bagi messziről próbálkozik lövéssel, de nem talál kaput.

26. perc: Priskin kap sárga lapot.

18. perc: Májer tisztán fejelhet az ötösről egy jobboldali beadás után, azonban a labda a kapu mellé pattan.

17. perc: Petneházi szabadrúgása elkerüli a kaput.

15. perc: Kiss M. ismét szabadrúgást végez el, ezúttal közelebbről, 18 méterről. A sorfalat találja el.

13. perc: Kiss M. jobbról, 30 méterről a kapu elé ível be egy szabadrúgást, Berki csúsztatása elmegy a kapu jobb oldala mellett.

4. perc: Májer lövi be a bal szélről a labdát középre, az érkező Priskin az ötösről fölé lő.

1. perc: Fehérben az ETO, ők kezdik a meccset. Feketében a vendégek. A Budaörs vezeti az első veszélyes akciót, Halmai lő 15 méterről, jobbról, Gundel-Takács megfogja a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, az ETO stadionban hamarosan kezdődik a zárt kapus mérkőzés. Megtudjuk, sikerül-e a győri zöld-fehéreknek megszakítaniuk a budaörsiek szeptember 16. óta tartó győzelmi sorozatát.

20. Debreceni EAC1631312–31–199

A 15. fordulóban elmaradt Soroksár–Szeged-Csanád mérkőzés három pontját játék nélkül, 3–0-val a Soroksár javára ítélte az MLSZ. Miután ugyanis a szegedieknél 17(!) játékos mellett több stábtag is elkapta a koronavírust, a vendégek el sem utaztak Soroksárra.

A Debreceni VSC–Békéscsaba (16. forduló) mérkőzés három pontját játék nélkül, 3–0-s gólkülönbséggel a DVSC kapta meg, mert a Békéscsaba a koronavírus-fertőzések miatt nem tudott kiállni a meccsre (a debreceniek nem mentek bele a halasztásba).