NB II: őrült hajrá után iksz a Gyirmót-Kövesden; nem élt az eséllyel a Vasas

2014.11.15. 16:00
A forduló rangadóján nem bírt egymással a Gyirmót és a Mezőkövesd (Fotó: Korponai Tamás)
Szombaton hét mérkőzést rendeztek a labdarúgó NB II 14. fordulójában. Hét győztes meccs után kikapott a Békéscsaba, a Soroksár győztes gólját Nyilas Elek szerezte. A forduló rangadóján, a Gyirmót-Mezőkövesd mérkőzésen az utolsó öt percben három gól született, az iksznek végül a hazaiak örülhetnek. A Vasas pedig nem tudott élni a riválisok által felkínált lehetőséggel, hiszen hazai pályán kikapott a Soprontól. Az Ajka a 94. percben szerzett góllal mentett pontot a ZTE ellen, míg a Siófok és a Szigetszentmiklós, illetve a Kaposvár és a Cegléd megosztozott a pontokon.

A forduló rangadója, a Gyirmót–Mezőkövesd mérkőzés igazán izgalmas találkozót hozott, hiszen már a 4. percben parázs jelenet borzolta a hazai kedélyeket: a kapura törő Oross Mártont a vendégek kapusa, Kunsági Roland letaglózta, de a játékvezető csak sárga lapot húzott elő a zsebéből. Az első félidőben ezt követően ritkán forogtak veszélyben a kapuk, a második játékrészben pedig a Gyirmót kockáztatott többet. Egy ellentámadás során a 64. percben mégis a Mezőkövesd szerzett vezetést Balajti Ádám révén. A hajrá őrült végjátékot hozott, a 85. percben Papp Kristóf egalizálta a kövesdi előnyt, majd az utolsó pillanatokban Máté János és Beliczky Gergő gólváltásával alakult ki a 2–2-es végeredmény.

Az első félidő eseménytelen játéka után vitatott tizenegyessel szerezte meg a vezetést a Sopron a Vasas otthonában: egy előrevágott labdára Nagy Tamás és Szabó László harcolt meg, Szabó a büntetőterületen belül elesett, és a játékvezető a tizenegyespontra mutatott. A büntetőt Deme Imre a hálóba lőtte. Néhány perccel később Pető Benjámin a bal oldalon ragyogó cselekkel átjátszotta védőjét, centerezését pedig Eszlátyi István közelről a hálóba lőtte. Kétgólos hátránynál ébredt fel a Vasas: a 72. percben Mohamed Remili balról középre ívelt, az ötösön Ádám Martin úgy fejelt a hálóba, hogy a kapus csak beljebb tudta ütni a labdát. A hajrában a meccs a pályán belül és kívül is eldurvult, a hazaiak pályaedzőjét, Tóth Andrást és a vendégek szakvezetőjét, Supka Attilát is elküldték a kispadtól. A Vasas eközben szorongatott az egyenlítésért, de újabb gól már nem született, így az angyalföldiek nem tudtak élni a Gyirmót és Mezőkövesd által kínált eséllyel, hiszen ha győztek volna, a riválisok döntetlenje miatt a tabella élére ugranak.

Gyenge színvonalú mérkőzést játszott egymással a Kaposvár és a Cegléd, igaz, a második félidőben legalább mindkét oldalon akadt lehetőség a gólszerzésre. A brazil Teixeira beállításával feljavult a ceglédiek támadójátéka, a fiatal csatár a hajrában kiharcolt egy kiállítást, amikor egy kiugratást követően kapura tört, de a kapujából kijövő Somodi Bence letaglózta. Mivel a somogyiaknak már nem volt cserelehetőségük, mezőnyjátékos, a csapat egyik legalacsonyabb játékosa, Kiss Márton állt be a hátralévő percekre. A hosszabbításban gólt is szerezhetett volna a Cegléd, de Kormos László és Szabó Dávid is lyukat rúgott, így maradt a gól nélküli döntetlen.

Megszakadt a Békéscsaba győzelmi sorozata, a lila-fehérek ráadásul 1–0-ra kikaptak a Soroksár otthonában. A budapestiek megérdemelték a győzelmet, hiszen végig szervezetten, fegyelmezetten futballoztak, és remek védekezésüket dicséri, hogy a Csaba csak kevés gólhelyzetet tudott kialakítani. A 79. percben aztán egy jól eltalált Nyilas Elek-lövésnek köszönhetően gólt is szerzett a Soroksár, így véget vetett ellenfele hét meccsen át tartó győzelmi szériájának.

A Zalaegerszeg régi-új edzője, Lendvai Miklós közel állt ahhoz, hogy győztesen mutatkozzon be, de az Ajka a 94. percben szerzett gólnak köszönhetően megfosztotta a szakembert ettől az „élménytől". Pedig Babati Benjamin szabadrúgásgóljával a zalaiak kerültek előnybe, de Major Norbert közvetlenül a szünet után egyenlíteni tudott. A ZTE egy újabb remek szabadrúgásnak köszönhetően ismét vezetést szerzett (ráadásul az utolsó emberként szabálytalankodó Asztalos Dávidot kiállították), de nem tudta megtartani előnyét, hiszen, bár az ajkaiaktól Gunther Zsolt a hajrában büntetőt hibázott, a 94. percben – már ismét egyenlő létszám mellett – Szabó Zsolt 14 méteres lövéssel kiegyenlített.

Az első félidőben felváltva forogtak veszélyben a kapuk a SzigetszentmiklósSiófok találkozón. A szünet után a siófoki Daru Bence egy jobb oldali beadás után a kapufára fejelt, de a 75. percben mégis a Pest megyeiek szereztek vezetést: Pollák Zoltán bedobása után Fekete Ádám megcsúsztatta a labdát, amelyre a hosszún lecsapott Kollega Krisztián, és a hálóba lőtt. Nem sokáig tartott a hazai öröm, hiszen a 83. percben Daru a kaputól 18 méterre, ballal úgy rúgta a labdát a kapu jobb oldalába, hogy az egyébként jól védő cserekapus, Sánta András nem védhetett. A döntetlen igazából egyik csapatnak sem jó, a Szigetszentmiklós öt, a Siófok hat meccs óta nyeretlen.

A Szeged 2011 meglepetésre 2–1-re győzött Szolnokon úgy, hogy Oláh Lóránt és Fitos László második félidőben szerzett fejes góljával már 2–0-ra is vezetett. A gyengén futballozó szolnokiak csak a kapott gólok után ébredtek fel, de erejükből már csak a szépítésre futotta, ráadásul csak a hosszabbításban; a 92. percben B. Tóth Balázs buktatásáért megítélt tizenegyest Vári Barnabás lőtte a hálóba. Nyilas Elek együttese zsinórban harmadszor nyert idegenben.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ
Szombati mérkőzések

GYIRMÓT FC GYŐR–MEZŐKÖVESD–ZSÓRY 2–2 (0–0)
Győr–Gyirmót, 1000
néző. Vezette: Erdős József (Kispál Róbert, Ring György)
GYIRMÓT: Somogyi Cs. – Hajba, Balog Z., Lázár P., Nagy S. – Madarász M. (Tóth N., 77.), Papp K. – Beliczky, Magasföldi, Cseri – Oross (Andorka, 62.)
MEZŐKÖVESD: Kunsági – Hegedűs Cs., Szeles, Csató M., Búrány – Takács P., Hegedűs D. – Molnár G. (Pantovics, 90.), Tajthy, Menougong (Máté J., 56.) – Balajti (Hanzl, 85.)
Gólszerző: Balajti (0–1) a 64., Papp K. (1–1) a 85., Máté J. (1–2) a 89., Beliczky (2–2) a 91. percben
SISA TIBOR
, a Gyirmót FC vezetőedzője: – Nagyon nyílt és izgalmas mérkőzést játszottunk, s amelyen óriási lelki erőről tettek tanúbizonyságot a játékosaink. A találkozó felvételét szeretném megnézni, hogy objektív képet kaphassak a történtekről.
TÓTH LÁSZLÓ, a Mezőkövesd vezetőedzője: – Gyirmóton bármikor elfogadnám a döntetlent, bármilyen csapattal érkeznék ide edzőként. Most azonban kétszer nyertük meg a találkozót, viszont kétszer el is buktuk a már megszerzett három pontot.

VASAS–SVSE-GYSEV 1–2 (0–0)
Illovszky-stadion, 1000
néző. Vezette: Németh Ádám (Erős Gábor, Kelemen Attila)
VASAS: Hermány – Preklet (Ádám M., 65.), Tamás L., Grúz, Polényi – Berecz, Lázok (Nagy T., 59.), Gál M. (Menyhárt, 85.) – Nagy D., Ferenczi I., Remili
SVSE: Halasi – Szabó L., Baranyai N., Bobál D., Csábi M. (Maráczi, 86.) – Pintér A. – Pető B. (Fazakas, 73.), Erdélyi L. (Sifter, 85.), Deme – Horváth P., Eszlátyi
Gólszerző: Deme (11-esből, 0–1) a 48., Eszlátyi (0–2) a 62., Ádám M. (1–2) a 72. percben
SZANYÓ KÁROLY
, a Vasas vezetőedzője: – Nagyon gyengén futballoztunk, ami az eredményen is látszik. Volt, aki nem tudott felnőni a feladathoz, ami természetesen nem menti fel játékosaimat, csapatomat. Egy olyan gárda, amelyik szeretne valamit elérni, ilyen játékot nem produkálhat a futballpályán.
SUPKA ATTILA, az SVSE szakmai igazgatója: – Úgy vélem, a fiúk jól játszottak, s megérdemelten győztek. Amit hetekkel, hónapokkal ezelőtt már mondtam, ha fel tudjuk vállalni a bátor támadójátékot, bárki ellen eredményesek lehetünk.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–CEGLÉDI VSE 0–0
Kaposvár, 300 néző. Vezette: Szőts Gergely (Lémon Oszkár, Pápai Zoltán)
KAPOSVÁR: Somodi – Kiss M., Vermes, Lakatos G., Hadaró (Földes, 85.) – Kovács T. (Hampuk, 79.), Nagy K. – Karacs, Fejős (Kozics, 68.), Zsdrál – Király V.
CEGLÉD: Tóth Z. – Vattai, Makrai, Farkas I., Pesti – Füle (Teixeira, 60.), Koncz – Markó (Kormos, 89.), Szabó D., Dóczi – Koós
Kiállítva: Somodi (letaglózta Teixeirát) a 86. percben
MÁRTON GÁBOR, a Kaposvár vezetőedzője: – Minden mérkőzésen a három pontra játszunk, de ami hetek óta folyik a pályán, azt nem tudom mire vélni. A mérkőzés végén az volt a célunk, hogy legalább az egy pontot megtartsuk. Legalább ez sikerült.
SZABÓ ISTVÁN, a Cegléd vezetőedzője: – Győzni jöttünk Kaposvárra, annak ellenére, hogy nálunk is vannak hiányzók. Mégis tudtuk, hogy a hazaiaktól több meghatározó játékos hiányzik. Azt gondolom, hogy a mérkőzés képe alapján több helyzetünk is volt, így alapjában véve igazságos döntetlen született.

SZOLNOKI MÁV–SZEGED 2011 1–2 (0–0)
Tiszaligeti Stadion, 600
néző. Vezette: Szabó Zsolt (Farkas Balázs, Király Krisztián)
SZOLNOK: Pokorni – Vári, Antal G., Papucsek, Fritz – Zvara, Kenderes – Rokszin, Mundi (Mile, 59.), Lengyel B. (Tóth B., 68.) – Zsolnai R. (B. Tóth., 59.)
SZEGED: Belacan – Szabó P., Markovics, Tóth B., Mészáros M. – Kéri, Máté P., Zelenyánszki (Oláh G., 74.), Hegedűs E. (Pászka, 84.), Fitos – Oláh L. (Kovács B., 90.)
Gólszerző: Oláh L. (0–1) az 53., Fitos (0–2) a 70., Vári B. (11-esből, 1–2) a 92. percben
KIS KÁROLY
, a Szolnok vezetőedzője: – Ma sajnos nem tudtuk megismételni eddigi jó játékunkat, de megvoltak a helyzeteink a szervezetten játszó Szeged ellen.
NYILAS ELEK, a Szeged vezetőedzője: – Érdekes mérkőzést játszottunk, az első félidőben gyenge teljesítményt nyújtottunk, de a szerencse mellénk állt. A fordulást követően úgy játszottunk, ahogy azt mindig szeretném látni, jól is teljesítettünk, és a szívünk is a helyén volt.

SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–SIÓFOK 1–1 (0–0)
Szigetszentmiklós, 200
néző. Vezette: Takács Tamás (Buzás Balázs, Medovarszki János)
SZTK: Horváth L. (Sánta, 31.) – Puskás, Kornis, Tóth F., Pollák – Barna Zs. – Kollega, Mészáros L. (Bonifert, 36.), Hevesi-Tóth, Szepessy R. – Szabó B. (Fekete Á., 60.)
SIÓFOK: Tajti – Fülöp N., Kovács J., Papp Sz., Rusvai (Eisenberger, 76.) – Vass M. (Gárdos, 81.) – Horváth B. (Kozma, 68.), Peszmeg, Ivancsics, Gubicza – Daru
Gólszerző: Kollega (1–0) a 75., Daru (1–1) a 83. percben
Kiállítva: Papp Sz. (második sárga lap után) a 92. percben
SZÉKELY TIBOR
, a Szigetszentmiklós vezetőedzője: – Igazságos pontosztozkodás történt, ami azért mégis csak fájó, hiszen hazai pályán vezetni tudtunk a nyolcvanharmadik percig. Sajnos előnyünket nem tudtuk megőrizni. Meg kell tanulnunk, miként lehet védekezésből gyorsabb támadójátékot produkálni.
LÁSZLÓ ANDRÁS, a Siófok vezetőedzője: – Ezen a mérkőzésen sokat tettünk a győzelemért, és megvolt a lehetőségünk a gólszerzésre, de sajnos adódó helyzeteinket nem tudtuk értékesíteni. A csapat erejét mutatja, hogy vesztett állásból egyenlíteni tudtunk, s akár a győzelmet is megszerezhettük volna.

SOROKSÁR SC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–0 (0–0)
Haraszti úti pálya, 400
néző. Vezette: Solymosi Péter (Galán, Punyi)
SOROKSÁR: Holczer – Simita, Pandur, Farkas A., Tóbiás – Lannert, Nyilas – Szabó R., Lisztes (Vass Zs., 82.), Péter (Kovács D., 86.) – Hodgyai (Pál A., 53.)
BÉKÉSCSABA: Póser – Balogh M., Koszó, Balog Zs., Juhász Gy. – Szilágyi P, Bagi (Vólent, 82.), Berki P. (Birtalan, 61.), Király P. – Kertész T., Balázs R. (Borbély, 74.)
Gólszerző: Nyilas (1–0) a 79. percben
VARGA ATTILA
, a Soroksár vezetőedzője: – Az egész mérkőzésen nagy taktikai fegyelemmel, türelmesen futballoztunk, aminek a végén három pont lett a jutalma. Büszke vagyok a csapatra.
ZORAN SZPISLJAK, a Békéscsaba vezetőedzője: – Megpróbáltuk irányítani a találkozót, helyzeteink is voltak, de kihagytuk őket, és ez megbosszulta magát. A Soroksár egy jól eltalált lövése győzelmet eredményezett a hajrában.

FC AJKA–ZTE 2–2 (0–1)
Ajka, 500
néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Hofbauer Roland, Makkosné Petz Brigitta)
AJKA: Jánosa – Köles, Asztalos, Pákai, Zámbó – Németh L. (Lattenstein, 64.), Varga G. (Kalász, 70.), Gunther – Szabó Zs., Sowunmi (Mihalecz P., 81.), Major N.
ZTE: Szappanos – Króner, Kovács G., Fodor M., Farkas N. – Horváth A., Simonfalvi – Szöllősi (Bíró A., 77.), Bailo (Kocsis A., 87.), Babati (Károly B., 72.) – Délczeg
Gólszerző: Babati (0–1) a 27., Major N. (1–1) a 46., Szöllősi (1–2) az 54., Szabó Zs. (2–2) a 94. percben
Kiállítva: Asztalos (Babatit gólhelyzetben lerántotta) az 53., Kovács G. (második sárga lap után) a 84. percben
ZORAN KUNTICS
, az Ajka vezetőedzője: – Az első félidőben három helyzetünket nem tudtuk kihasználni, a második játékrészben pedig gondban voltunk a korai piros lap miatt. Nem volt más lehetőségünk, kockáztattunk, s hinnünk kellett abban, hogy szerzünk egy pontot. Így is történt, az utolsó pillanatban egyenlítettünk.
LENDVAI MIKLÓS, a ZTE vezetőedzője: – Megérdemeltük volna a győzelmet, de ilyen az élet. Próbálunk építkezni, s majd egyre jobban megy a játék, és reméljük, a jobb futball eredmények tekintetében is megmutatkozik.