NB II: kikapott a Kisvárda Dorogon, a Csaba négyet vágott Szolnokon

2018.05.02. 16:59
Szerdán kilenc mérkőzést rendeztek a labdarúgó NB II 33. fordulójában. A listavezető és már biztosan feljutó MTK könnyedén, 4–1-re legyőzte a sereghajtó Sopront, amely ezzel kiesett a másodosztályból. Az ETO FC Győr négy gólt szerezve nyert a Kazincbarcika vendégeként, Putnokon, a Békéscsaba pedig négyet vágott Szolnokon. Tóth Bálinttal megtáltosodott a Budafok, a XXII. kerületiek most a Ceglédet múlták felül. A feljutásért küzdő Kisvárda 1–0-ra kikapott Dorogon, míg a ZTE Soroksáron szenvedett vereséget.

Az MTK szurkolói most a Sopron legyőzésének örülhettek (Fotó: Dömötör Csaba)

A labdarúgó NB II 33. fordulójában a listavezető és már biztosan feljutó MTK könnyedén, 4–1-re legyőzte a Sopront, amely a vereséggel kiesett a másodosztályból. Balogh Béla fejes góljára a szünet után Gyürki Gergő még válaszolt, de a csereként beálló Kanta József megpattanó lövésével a kék-fehérek újítani tudtak. A hajrában Lencse László és Schäfer András is betalált, fölényessé téve az MTK sikerét.

A Dorog lelkes és alázatos futballal meglepte az élvonalba igyekvő Kisvárdát, Fürjes Ádám tizenegyesgóljával legyőzte a szabolcsiakat. Schindler Szabolcs együttese a játék minden elemében felülmúlta a Kisvárdát, amely csak néhány kisebb gólhelyzetig jutott el, ám összességében vérszegény produkcióval rukkolt ki.

Czvitkovics Péter nagyszerű lövésével a Budaörs a 94. percben harcolta ki a győzelmet a Csákvár ellen, pedig a meccs elején még a Fejér megyeiek kerültek előnybe. Csonka Bonifác kiállítása miatt a Csákvár a hajrában tíz emberrel küzdött, és nem bírta ki ellenfele nyomását.

A Kazincbarcika Putnokon fogadta az ETO FC Győrt és hamar kétgólos hátrányba került. A második félidő elején a borsodiak szépítettek, majd a 72. percben esett Tony Kanalos-gól után úgy tűnt, hogy a találkozót is megnyerhetik. Az ETO azonban nem esett össze, újítani tudott és a hajrában két kontra végén szerzett góllal lezárta a mérkőzést.

Egyre nehezebb helyzetben van a Szolnok, amely most otthon, a Békéscsabától szenvedett súlyos, 4–1-es vereséget. A csabaiak az első félidő végére elhúztak kettővel, a szünet után Horgosi Donát kiállítása pedig megkönnyítette a dolgukat, hiszen kedvükre kontrázhattak. A Szolnok sorozatban hetedszer kapott ki.

Egyszerűen nem tud kikecmeregni a gödörből a ZTE, amely Soroksáron is kikapott és újra kieső helyre csúszott vissza. A zalaiak támadósora továbbra is gyengélkedik, a XXIII. kerületieknek pedig az is belefért, hogy Albert Ádám a hajrában tizenegyest hibázzon.

Értékes pontot szerzett a Mosonmagyaróvár a Szeged 2011 vendégeként, Gyulán, igaz, Várhidi Péter együttese sok helyzetet elpuskázott, így nem lehet teljesen elégedett. Egy kevés gólszerzési lehetőséget hozó mérkőzésen a Gyirmót FC Győr otthon nem bírt a Váccal, a döntetlennel a váciak lehetnek elégedettebbek.

Kovács Dávid duplájával fontos és értékes sikert aratott a Budafok a Cegléd ellen, ezzel elmozdult a kieső helyről. Érdekesség, hogy Tóth Bálinttal a kispadon megtáltosodtak a XXII. kerületiek, hiszen a második meccsüket is megnyerték.

NB II
33. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–SOPRONI VSE 4–1 (1–0)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 973
néző, Vezette: Gaál Ákos (Király Zsolt, Kulman Tamás)
MTK: Bese B. – Katona M., Balogh B., Gengeliczki (Vass P., 67.), Deutsch – Vass Á. – Kulcsár T. (Kanta J., 67.), Schäfer, Hrepka, Takács R. (Farkas II B., 67.) – Lencse. Vezetőedző: Feczkó Tamás
SOPRON: Kunsági – Harangozó, Czingráber, Sifter, Hadházi, Bor – Szőke (Purt, 75.), Gyürki, Tóth M. (Garda, 60.), Kitl K. (Holzmann, 65.) – Batizi-Pócsi. Vezetőedző: Bekő Balázs
Gólszerző: Balogh B. (1–0) a 22., Gyürki (1–1) az 57., Kanta J. (2–1) a 69., Lencse (3–1) a 74., Schäfer (4–1) a 90. percben
Feczkó Tamás
: – Az első félidőben lehetőségünk volt eldönteni a mérkőzést, de nem tettük meg. Cserejátékosaink minőséget, lendületet és gólokat hoztak a játékunkba, s ez szükséges volt a győzelemhez.
Bekő Balázs: – Büszke vagyok a csapatomra, mert jó mérkőzést játszottunk, bátran futballoztunk. Elégedett voltam azzal, amit az együttestől láttam, de sajnos kevesen vagyunk. Csak annyi játékosom ült a kispadon, amennyit be tudtam cserélni.

GYIRMÓT FC GYŐR–VÁC FC 0–0
Győr-Gyirmót, 350
néző, Vezette: Oláh Gábor (Vígh-Tarsonyi Gergő, Kovács II Gábor)
GYIRMÓT: Rusák – Villám, Lázár P., Szilvási, Széles (Laki, a szünetben) – Kiss M. – Sandal, Nagy P. (Paku, 63.), Varga P. (Szalánszki, 77.), Présinger – Horváth R. Vezetőedző: Szepessy László
VÁC: Halasi – Hegedűs Cs., Szabó N., Görgényi, Major M. – Szekszárdi – Búrány, Tóth G., Zsolnai R., Varga Sz. (D'Urso, 75.) – Balajti (Borvető, 69.). Vezetőedző: Nagy Tibor
Szepessy László
: – Tízmeccses veretlenségi sorozatunk után ebben az erőltetett menetben elfogyott a frissesség és a lendület. Ismét egy jól bekkelő csapattal játszottunk, amelynek nem törtük fel a védelmét.
Nagy Tibor: – Szinte belehaltunk az utóbbi hetek eredményeibe, de bízunk magunkban, és dolgozunk tovább. Játszottunk egy ki-ki mérkőzést a Gyirmóttal, a döntetlent reálisnak tartom.

BUDAFOKI MTE–CEGLÉDI VSE 2–1 (2–0)
Promontor utca, 500 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Lémon Oszkár, Mohos Milán)
BUDAFOK: Szabó B. – Margitics, Csizmadia Cs., Khiesz, Forgács P. – Kovács D. (Veszelinov, 76.), Vass M., Vankó (Fekete M., 78.), Kercsó – Ihrig-Farkas (Gubacsi, 60.), Kokenszky. Vezetőedző: Tóth Bálint
CEGLÉD: Mursits – Wild, Albert I., Preklet, Farkas A. – G. Bíró (Nánási, 69.), Hujber (Kerekes K., a szünetben), Nyilas – Damásdi, Asztalos (Sándor I., 78.), Szilágyi P. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Kovács D. (1–0) a 15., Kovács D. (2–0) a 45., Damásdi (2–1) az 54. percben
Tóth Bálint
: – Fantasztikusan küzdöttünk, és megérdemelten nyertünk. Döntő volt, hogy jobban akartuk a győzelmet, amely ha nehezen is, de sikerült.
Klausz László: – Az első félidőben a semmiből kaptuk az első gólt, és sajnos a Budafok később is betalált. A második játékrészben csak futottunk az eredmény után, erőnkből csak a szépítésre futotta.

DOROGI FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–0 (1–0)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 250
néző. Vezette: Nagy Róbert (Varga Zsolt, Márkus Tamás)
DOROG: Zima – Szalai A., Csató, Lénárt, Fürjes – Nagyházi, Kitl M. – Faragó T. (Simon A., 93), Városi, Szedlár (Szellák, 90.) – Vígh Á. (Sitku, 42.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
KISVÁRDA: Zöldesi – Izing, Rjasko, Papucsek (Hej, 55.) – Zanko, Oláh G., Lucas, P. Rados (Misic, 55.) – Heffler N. – Lukács R., Horváth Z. (Ilics, 70.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Fürjes (11-esből, 1–0) az 5. percben
Schindler Szabolcs
: – Fantasztikusnak tartom, hogy legyőztük az élvonalba igyekvő Kisvárdát. Ezzel a hatalmas bravúrral tettünk egy újabb lépést a bennmaradás felé, de a kötél még ott van a nyakunkon.
Kondás Elemér: – A mérkőzés elején kapott gól megfogta a csapatot, a hazaiak pedig a vezetés tudatában nagy akarattal és alázattal futballoztak. Ezúttal ponta tlanok voltunk.

BUDAÖRSI SC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–1 (0–1)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100
néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Kovács Gábor)
BUDAÖRS: Kemenes – Marques-Airosa (Fényes, 26.), Kékesi, Tányéros Á., Medgyes (Sajbán Máté, 58.) – Bakos Sz., Sajbán Miklós – Czvitkovics, Lengyel B., Palincsár (Fodor D., 78.) – Pethő. Szakmai igazgató: Bognár György
CSÁKVÁR: Hermány – Horvat, Csonka, Tar, Galambos (Sejben, 34.) – Oldal, Sándor Gy., Bokros – Király B. (Kiprich D., 73.), Bobál G., Nagy Zs (Mészáros D., a szünetben). Vezetőedző: Szijjártó István
Gólszerző: Nagy Zs. (0–1) a 9., Pethő (1–1) a 73., Czvitkovics (2–1) a 94. percben.
Kiállítva: Csonka (gólhelyzetben szabálytalankodott Lengyel Bélával) a 70. percben
Bognár György
: – Kizárólag annak örülök, hogy nagyon rossz teljesítménnyel is nyertünk.
Szijjártó István: – Becsülettel felkészültünk a mérkőzésre, és a vereség ellenére emelt fővel jöhettünk le a pályáról. Játékosaim mindent megtettek a győzelemért, de...

SZEGED 2011-GA–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 0–0

Gyula, Grosics Akadémia Sporttelep, 350 néző. Vezette: Veizer Roland (Bornemissza Norbert, Garai Péter)
SZEGED: Alekszics – Áchim Á., Tóth G., Farkas M., Gergényi – Coroian, Nicorec, Germán (Dinjar, 72.), Zsivanovics – Szabó P. (Horváth A., 80.), Tóth L. (Zádori, 64.). Vezetőedző: Őze Tibor
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Kovács B., Szépe, Szpirulisz, Katona K. – Maly (Kapacina V., 60.), Vágó, Zsirai – Lőrinczy (Bartos, 67.), Kulcsár K. (Darázs, 75.), Eszlátyi. Vezetőedző: Várhidi Péter
Őze Tibor
: – Küzdöttünk, harcoltunk, de képtelenek voltunk feltörni a vendégek stabil védelmét.
Várhidi Péter: – Ideges vagyok, mert ismét irányítottuk a mérkőzést, és újfent nem váltottuk gólra a mezőnyfölényünket. Régen bebiztosíthattuk volna a bennmaradásunkat.

SZOLNOKI MÁV FC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–4 (0–2)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 250
néző. Vezette: Molnár Attila (Szalai Balázs, Farkas Balázs)
SZOLNOK: Hrabina – Molnár R., Horgosi, Balogh M., Lakatos Cs. (Földi, 75.) – Berdó (Pantovics, a szünetben), Farkas A. – Jasarevic (Nyerges A., 75.), Kenderes, Pintér N. – Tóth L. Vezetőedző: Balogh Pál
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Nagy S., Dlusztus, Babinyecz, Zahorán – Nagy I. – Gránicz (Szatmári I., 70.), Király P., Gyurján B. (Urbin, 70.) – Viczián (Hursán, 75.), Tóth D. Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Viczián (0–1) a 32., Nagy I. (11-esből, 0–2) a 43., Gyurján B. (0–3) a 68., Gránicz (0–4) a 69., Pintér N. (1–4) a 79. percben
Kiállítva: Horgosi (a második sárga lap után) a 62. percben
Balogh Pál
: – Reális az eredmény, a Békéscsaba ekkora különbséggel is megérdemelten nyert. A bennmaradáshoz nagyobb alázatra lenne szükség.
Boér Gábor: – Végig irányítottuk a mérkőzést, a vezetésünk pedig kellő önbizalmat adott a folytatáshoz. A második félidő kedvezően alakult számunkra, mert megnyíltak a területek, s ezt gyors játékosaink ki is használták.

SOROKSÁR SC–ZTE FC 2–0 (1–0)
Haraszti út, Szamosi Mihály Sporttelep, 400
néző. Vezette: Takács János (Becséri Gergely, Horváth Róbert)
SOROKSÁR: Kovács D. – Fülöp N., Gyömbér, Valencsik, Silye – Huszák – Gárdos (Lakatos I., 63.), Csernik, Tamási Zs. (Csillag, 81.), Kundrák N. – Pál A. (Albert Á., 63.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
ZTE: Kovács Z. – Polényi, Króner, Nagy T., Lencsés (Horváth K., a szünetben) – Patvaros, Hudák M. (Forgács A., 60.), Bedi – Fujsz (Ekker, a szünetben), Babati, Vernes. Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Silye (1–0) a 35., Huszák (2–0) a 65. percben
Kiállítva: Polényi (a második sárga lap után) a 87. percben
Lipcsei Péter
: – Hellyel-közzel jól játszottunk, s bár a győzelemnek természetesen örülök, bosszant, hogy a nyolcadik tizenegyest hagytuk ki az idényben.
Artner Tamás: – Mezőnyben nem futballoztunk rosszul, sokat birtokoltuk a labdát, de kapura kevés veszélyt jelentettünk. Már mindenkit kipróbáltunk támadóként, akiben egy kicsit is mocorog a gólveszély, ám képtelenek vagyunk betalálni.

KAZINCBARCIKAI SC–ETO FC GYŐR 2–4 (0–2)

Putnok, Várady Béla Sportközpont, 300 néző. Vezette: Gyarmati Tibor (Szert Balázs, Varga II Gábor)
KAZINCBARCIKA: Somodi – Tóth Sz., Heil, Belényesi Cs., Süttő (Gábor, 33.) – Engel (Murai, 49.), Kovács O. (Sigér Á., a szünetben), Palmes, Mikló – Kanalos, Kristófi. Megbízott vezetőedző: Koleszár György
GYŐR: Szatmári Z. – Kovács K., Vadász, Debreceni, Rokszin – Bagi – Beliczky (Zamostny, 65.), Szatmári L., Magasföldi – Szánthó (Múcska, 75.), Erdélyi. Vezetőedző: Szentes Lázár
Gólszerző: Szatmári L. (0–1) a 17., Magasföldi (0–2) a 21., Heil (1–2) a 49., Kanalos (2–2) a 71., Zamostny (2–3) a 77., Erdélyi (2–4) a 85. percben
Koleszár György
: – Csapatom tartását dicséri, hogy kétgólos hátrányból is talpra állt. Lehetőségeink voltak, hogy fordítsunk, de az ETO jobb csapat, kidomborodott a nagyobb tudása.
Szentes Lázár: – Az első félidőben magabiztosan futballoztunk, két gólt is szereztünk, és biztos győztesnek tűntünk. Szünet után viszont úgy kezdtünk, ahogyan nem lenne szabad, s ennek következménye a hazaiak egyenlítése. Szerencsére újítottunk, és a végjátékot is jobban bírtuk.